Tweelingen KLAVERBLAD ZEELAND X Horoscoop Vu^ s* K/r* Z/K/ V" Hoe kies ik een andere huisarts? Lees erover in de nieuwe informatiefolder van de NPCF. U kunt de folder downloaden via www.npcf.nl of bel naar 030 - 297 03 03 Woensdag 10 juni 2009 - Pagina 38 Per 1 april is de Stichting Mentor- Mentorschap schap Zeeland zeeland van start gegaan. De stichting wil een pool van zo'n 70 vrijwilligers werven die zich beschik baar willen stellen als mentor in Zeeland. Een mentor behartigt de belangen van iemand die dat zelf niet meer kan. Het gaat om meer derjarige mensen die verzorging, verpleging, behandeling of begeleiding nodig hebben en die bijvoorbeeld in een instelling wonen. Wan neer er geen familie beschikbaar is, komt de vraag naar een mentor om de hoek kijken. De mentor probeert de cliënt in rechte te verte genwoordigen en wordt na onderzoek door de kantonrechter als wettelijk vertegenwoordiger aangesteld. Een mentor gaat niet over geldza ken, maar over beslissingen rondom verzorging, verpleging, behandeling of begeleiding. De Stichting Mentorschap Zeeland zorgt voor training en (facilitaire) begeleiding van men toren en begeleidt in de procedure naar de kan tonrechter. Interesse of meer weten? Neem contact op met Irma Hekkelman, coördi nator Stichting Mentorschap Zeeland: telefoon 06 - 125 815 61 ofe-mailstmz@zeelandnet.nl. De Stichting Mentorschap Zeeland is gehuisvest in het gebouw van Klaverblad Zeeland. Bezoek alleen op afspraak. BI3EENKOM5TEN LOKALE BELANGENBEHARTIGING MANTELZORG OP 1 EN 2 JULI 2009 Vorig jaar organiseerden Mezzo en Klaverblad Zeeland verschillende bijeenkomsten voor belangenbehartigers in Zeeland over Man telzorg. In vervolg hierop willen Mezzo en Klaverblad Zeeland met u in gesprek over de laatste ontwikkelingen en uw ervaringen met mantelzorg en vrijwilligerszorg in de prak tijk. Deze vervolgbijeenkomsten zijn bedoeld voor partijen die invloed kunnen uitoefenen op het mantelzorgbeleid van gemeenten. Bijvoorbeeld Wmo-raadsleden, gehandicap tenplatforms, afdelingen van ouderenbonden en belangenbehartigers van cliënten met mantelzorgers. Kijk in de agenda voor locatie en tijd. Bel voor meer informatie én aanmelding naar Rita Zwagemaker, 0113 - 256 856 of kijk op www.klaverbladzeeland.nl. Vanaf half juni vindt u op www.klaver- bladzeeland.nl een overzicht van vragen en klachten die de maand ervoor zijn binnengekomen bij Zorglnfo Klaverblad Zeeland. Zo kunt u zien wat er speelt op het gebied van zorg, voorzieningen en arbeidsongeschiktheid. Voor meer informatie: Klaverblad Zeeland Van Hertumweg 17-19, 4462 EV Goes T. 0113 - 256 856 E. algemeen klaverbladzeeland.nl Redactie: Marloes Nieuwen huize en Angelica Cats Ypsilon, de vereniging voor en door familiele den van mensen met schizofrenie of een psy chose bestaat 25 jaar en viert dat! Heel het jaar 2009 staat in het teken van dit jubileum. In de verschillende delen in Nederland organiseren regionale feestcommissies allerlei jubileumac tiviteiten. Zo ook in Zeeland. Op 13 mei jl. kregen Gedepu teerde Van Heukelom en voorzitter van Ypsilon Marja Hasert als eersten een exemplaar uitge reikt van het Zeeuwse Ypsilon Jubileumboekje: In Zorg verbonden. Ervaringsverhalen De uitgave geeft een indrin gend kijkje in de wereld van familieleden van mensen met schizofrenie of een psy chose. Het is gevuld met interviews met o.a. de oudste leden en aange vuld met prachtige prenten. Een aantal van de gebruikte prenten zijn als briefkaart te verkrij gen en speciaal voor de vereniging vervaardigd. Dwars door het boekje zijn de pagina's gevuld met 'Elfjes' - kleine prachtige gedichtjes -. 'In Zorg verbonden' is te koop voor 7,50. De opbrengst van het boekje komt ten goede aan de Vereniging Ypsilon Zeeland. Voor informatie over het boekje en bestellen belt u naar Klaver blad Zeeland, telefoonnummer 0113 - 256 856. AGENDA BIJEENKOMSTEN LOKALE BELANGEN BEHARTIGING MANTELZORG I Woensdagavond 1 juli 2009 I Klaverblad Zeeland, Van Hertumweg 17-19 in Goes. Van 19.00 - 22.00 uur Donderdagmiddag 2 juli 2009 Churchill Hotel, Chua-hiUlaan 700 in Temeuzen. Van 13.00 - 15.30 uur (vanaf 12.00 uur kunt u gebruiken van een lunch) j Felicitaties voor Verpleeghuis Ter Reede in Vlissingen. Het verpleeghuis heeft de eer ste prijs voor de LNV Smaakprijs (ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit) gewonnen en de derde plaats bij de Gastvrij- heidszorg Award behaald. Eind mei ontvingen zij de prijs uit handen van minister Gerda Verburg. O.a. omdat Ter Reede de eerste zorg-instelling in Nederland is die biologi sche producten structureel heeft opgenomen in het assortiment. Ook werkt het verpleeg huis zoveel mogelijk met producten uit de eigen regio. Navraag leert dat dit tot volle tevredenheid van de bewoners is. Zij weten de streekgerechten en de smaak van vroeger zeer te waarderen. De pluim van juni 2009 gaat dan ook met recht naar Ter Reede in Vlissingen. Kent u ook een initiatief waarvan u denkt: dat verdient een pluim? We horen het graag van u! Suggesties voor de Gouden Klaver kunt u melden bij de redactie. WWW. KLAVER LADZEELAND.NL In deze rubriek kunnen lezers reageren op arti kelen in De Faam. Reac ties mogen maximaal 150 woorden zijn. uw brief kunt u zenden aan red.faam@whm.wege- ner.nl of aan redactie De Faam, Fruitlaan 4C. 4462 EP Goes, Drugs in Amemuiden Naar aanleiding van het artikel over Erik en het drugsgebruik in Amemuiden, geschreven door Marcel van der Voort, wil ik re ageren. Is dit artikel wel juist of heeft de schrijver woorden ver draaid of anders neergezet? Ik erger mij vooral het taalgebruik van de schrijver over vissers zijn verrot. We praten nog wel over (hardwerkendemensen T. VADER Amuse me Wat fijn dat er nog mensen zijn die geen computer hebben. Het wordt gewoon voetstoots aan genomen dat heel Nederland is aangesloten! Dom dus! Hoe ko men wij aan een ticket uit de Le zersactie voor Amuse me? (De Faam 20 mei) Nooit dus! Denk zelf ook eens mee waarom alles tegenwoordig via websites moet...of laat anders in heel Nederland bij elk huishouden een pc installeren! E.VERBOOM, SINGEL 231, VLISSINGEN redactieuw boze brief komt aan op de redactie, zo zou uw re actie voor één van de gratis tic kets ook aangekomen zijn, als u op tijd had gereageerd.) Taart van de week Wat leuk dat u ons bestuurslid Robert Hümbs (dus niet Hümb- sen) in het zonnetje zet. Maar die fietstochten zijn niet zijn enige activiteiten voor de ANBO Souburg/Ritthem. Hij verzorgt - samen met de penningmeester - al onze recreatie, dus ook de busreizen, de bingo, Kerstmid dagen, enzovoorts en hij be zorgt ook nog eens het maand blad ANBO Magazine samen met de Nieuwsbrief van de af deling bij alle leden. En nu onze voorziter ziek is vervangt hij die ook nog eens. Hij is voor ons on misbaar. MARIE P. PRINS, SECR., RUNSTRAAT 20, OOST-SOUBURG Ram Veel meer dan hopen op een goed ein de kunt u op dit moment niet. De lijnen zijn uitgezet en de koers staat vast. Dat laat onverlet dat u uw blik weer kunt gaan verruimen. In de tussentijd heeft u tijd om nieuwe plannen te bedenken. Stier De dreiging waaraan u de laatste tijd heeft bloot gestaan, lijkt wat te zijn geweken. Gelukkig krijgt u hierdoor de nodige ruimte om wederom helder na te denken. Daar schortte het immers de laatste tijd nog wel eens aan. Kreeft U kunt met de aanwijzing die u van een bepaald persoon uit uw omgeving krijgt direct aan de slag. Uiteraard kunt u ook nog even wachten, maar achteraf zal blijken dat een der gelijke opstelling geen zoden aan de dijk zet. Leeuw Als u iemand afvaardigt met een bepaal de boodschap moet u er op kunnen vertrou wen dat uw boodschap helder overkomt. In dien er sprake is van het geringste spoortje twij fel moet u toch even het geheel heroverwegen. Maagd U zit de laatste tijd erg in over zaken waarop u weinig tot geen invloed heeft. Het is goed om uw handelen telkens te evalueren, maar anderzijds kan het ook de spuigaten uit lopen. Teveel dubben tast de kwaliteit van le ven aan. Weegschaal Misschien verloopt het leven in uw om geving even iets minder op rolletjes dan u ge wend was. Het is zaak thuis weer tot een veilige haven te maken, nog meer dan nu het geval is. Op dat gebied weet u precies waar het aan schort. Schorpioen U heeft geluk gehad dat u aan dat ene noodlot bent ontkomen. Als er een engeltje op uw schouder rust, dan moet u uw zegeningen tellen. In het andere geval moet u proberen de touwtjes weer in handen te krijgen. jHy Boogschutter Wat te doen als blijkt dat u bepaald ge drag van anderen niet kunt beïnvloeden? Som mige zaken zijn onveranderbaar. U kunt pro beren de gevolgen te verzachten, maar voor uw gemoedsrust is het beter de zaak te laten nis ten. Steenbok U heeft alleen te maken met enige te genwind op weg naar uw doel. Laat u dus niet verleiden tot grote bokkensprongen, want u bevindt zich op de juiste weg. En een beetje te genslag kunt u zeker wel aan. Uw gevoel is im mers goed, nietwaar? fijjfe Waterman TftJ Net als iedereen moet u het leven leiden datu zelf wenst. Maar op een bepaalde manier kunt u wel degelijk rekening houden met gel dende opvattingen. Op die manier ontkomt u aan het lot dat een bepaald stempel op u ge drukt wordt. <3Vissen Zeer waarschijnlijk wordt u binnenkort ingeschakeld om deel te nemen aan een pro ject waarvan de omvang nog onbekend is. Er schuilt dus een gevaar in een toezegging, maar u doet er wellicht goed aan toch maar in te stappen. Er moet maar eens goed gesproken worden over hoe 1 de regels gehanteerd dienen te worden. Het huidige allegaartje laat de ruimte voor interpretatie over, en dat belemmert de samenwerking. Alleen duidelijke spelregels helpen hiertegen.

de Faam | 2009 | | pagina 46