"Werken en zorgenhet valt me erg zwaar." Zorgvakanties in Zeeland nu ook online te boeken Zorgstroom verplaatst tijdelijke opnamekamers Nederlandse topblues in Bar American Slaapstrandhuis voorbeeld van toegankelijkheid KLAVERBLAD ZEELAND "Hij is koppig genoeg om in zijn eigen huis te willen blijven wonen. Dat mag natuurlijk, wie ben ik om daar iets over te zeggen. En hij kan zich nog best goed redden. Maar het combineren van de zorg met mijn werk valt me erg zwaar, ook lichamelijk. Ik vraag mij weieens af, zou mijn werkgever hier iets in kunnen betekenen?" Henk (56) heeft een goede maar drukke baan als coördi nator bij een bouwbedrijf. Daarnaast steekt hij veel tijd in de verzorging van zijn vader (86) die dementie heeft. MANTELZORG EEN BETAALDE BAAN Zonnebootrace door Zeeland VEERE - Het Open Nederlands Kampioenschap zonneboot- racen, de Dutch Open Solar- boat Challenge, gaat op dins dag 16 juni op het Veerse Meer met een proloog van start. Zo'n 40 teams uit binnen- en bui tenland bepalen, in vier etap pes en afsluitende sprints, wie zich Nederlands Kampioen mag noemen. De Dutch Open Solarboat Challenge is niet al leen een bijzonder evenement, maar ook een opvallende for mule om jonge mensen op een uitdagende manier te betrek ken bij één van de belangrijkste VLJSSINGEN - Zorgstroom ver plaatst de zorg aan cliënten in de zogenoemde TOP-kamers (Tijdelijke Opvang Plaatsen) in de regenboogflat aan de Troels- traweg in Vlissingen. Het betreft hier zorg aan klanten die tijdelij ke zorg nodig hebben, bijvoor beeld na een ziekenhuisopna me, die nog niet naar huis kun nen of voor wie nog geen plaats is in een zorgcentrum. De be langstelling voor deze vorm van zorg is altijd groot geweest. De vier kamers waren vrijwel altijd bezet. Een stand-alone locatie zoals in Paauwenburg blijkt echter niet rendabel te zijn. Jaarlijks legt Zorgstroom 140.000 euro op de tijdelijke op vangplaatsen toe. Volgens be- uitdagingen van deze genera tie; de omslag naar een duurza me energievoorziening. De Dutch Open Solarboat Chal lenge start dinsdag 16 juni met een proloog van 10 kilometer op het Veerse Meer. De eerste etappe, een rondje over het Veerse- Meer, is woensdag 17 juni. De tweede etappe start 18 juni om 11.00 uur aan de Voör- houtkaai in Gent 'en voert, na 32 kilometer, naar Terneuzen. Op vrijdag 19 juni trekt het pe loton zonneboten over het Goese Sas en het Goese Meer naar de oude stadshaven in de stuurder De Boevere van Zorg stroom moet de organisatie sterk bezuinigen om verdere verliezen te voorkomen. Boven dien is er voor de klanten een al ternatief. Dezelfde vorm van zorg wordt voortaan in een van de zorgcentra van Zorgstroom, gegeven. "Daar is al nachtzorg aanwezig. Zo kunnen we kosten besparen." Ook de financiële ondersteuning van welzijnsor ganisatie Het Majoraat wordt stopgezet. Mede door de komst van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning is financiering van welzijnsactiviteiten nu een taak van de gemeenten gewor den. De Boevere: "Dat maakt steun van Zorgstroom niet lan ger noodzakelijk, binnenstad van Goes. De start is om 11.00 uur bij het Goese Sas; en na aankomst in Goes (rond ,12.00 uur) er is een her start in de haven om 13.30 uur. De finish bij het Goese Sas is tussen 14.00 en 15.00 uur. De finale is zaterdag 20 juni vanaf 9.00 uur op het Veerse Meer, het Kanaal door Walcheren, de Arne en de Binnenhaven van Middelburg. In het hart van de Zeeuwse hoofdstad zijn tussen 14.30 en 16.00 uur de sprint wedstrijden. Minister Jac queline Cramer reikt om 17.00 uur de prijzen uit. MIDDELBURG - De Twelve Bar Blues Band, door vele deskun digen de beste bluesband van Nederland genoemd, speelt zondagavond 14 juni in Bar American in Middelburg. De eerste CD van de band The Blues Has Got Me welke onder het TRAMP label wereldwijd is uitgebracht is op tal van blues radiostations uitgeroepen tot blues CD van de maand en zelfs tot blues CD van het jaar 2007. In mei 2008 is het 2e album Email From Heaven op de markt gebracht. De verkoopcij fers overtroffen al snel die van de eerste CD. De aanvang van het optreden is om 19.00 uur. De entree is gratis Woensdag 10 juni 2009 - Pagina 16 VEERE - Door de samenwer king tussen Zeeuwse onderne mers in het toerisme en in de zorg is iedereen die tijdens zijn of haar vakantie in Zeeland zorg nodig heeft hiervan met één druk op de knop verzekerd. De website www.zeelandzorg- vakantie.nl, die 5 juni werd ge lanceerd, is het resultaat van de samenwerking tussen Promo tie Zeeland Delta, Zorgstroom, Klaverblad Zeeland en de Ka mer van Koophandel. Doel is Zeeland ook op de kaart te zet ten als vakantieprovincie bij uitstek voor mensen met een functiebeperking. "Vanaf van daag is een vakantie in Zeeland mét zorg, maar zonder zorgen, voor veel mensen een stapje dichterbij gekomen," aldus Carla Schönknecht van de VW. Samen met Klaverblad Zeeland zijn in korte tijd bijna 80 ac commodaties doorgelicht op de mate van toegankelijkheid voor zorgtoeristen. Naast de website is door de Kamer van Koophandel ook een helpdesk opgericht voor Zeeuwse onder nemers. Ondernemers kunnen hier onder andere terecht voor advies over de voorzieningen die nodig zijn voor ouderen en voor mensen met een functie beperking. Ten derde is een zorgportal opgezet voor zorg vragen van zorgtoeristen in Zeeland. Hierdoor is de zorg- toerist ervan verzekerd dat de juiste zorg wordt geleverd. "Zon, zee en zorg in Zeeland, wat wil de toerist nog meer", al dus Peter de Boevere van Zorg stroom. Klaverblad Zeeland is hèt samenwerkingsverband van Zeeuwse patiënten- en cliënten organisaties. We zetten ons in voor gebruikers van zorg- en voorzieningen én voor mantelzorgers. Wij willen de stem van de mantelzorger laten horen. We bundelen ervaringen van mantelzorgers en gaan in gesprek met zorgaan bieders en gemeenten om de positie van mantel-zorgers te verbeteren. Daarnaast wijzen we u de weg in het web van regels en voorzieningen. Is hier iets aan te doen? Kijk eens op www.werkenmantelzorg.nl Deze website geeft aanbevelingen hoe je de combinatie werk en zorg makkelij ker maakt, zoals: - informeer jezelf over wettelijke .verlofregelingen - ga in gesprek met je leidinggevende - bedenk flexibele maatwerkoplossingen - speel open kaart met collega's over je thuissituatie Ook werkgevers en andere partijen die willen werken aan een meer mantelzorgvriendelijk arbeidsklimaat kunnen meer informatie krijgen via de mantelzorglijn. De mantelzorglijn Werknemers die werk en mantelzorg combineren kunnen de Mantelzorglijn bellen met uiteenlopende vragen over de combinatie van werk en mantelzorg: De Mantelzorglijn is op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur bereikbaar op 0900-20 20 496 0,10 per minuut). Meer informatie? Bel naar het Zeeuws Steunpunt Mantel zorg voor een mantelzorg steunpunt bij u in de buurt: 0113-397 171 (di t/m do van 09.00-17.00 uiir). Hier kunt u. terecht met al uw vragen omtrent mantelzorg. Voor overige vragen, klachten of het delen vah uw ervaringen op het gebied van mantelzorg, bel naar Zorglnfo Klaverblad Zeeland: 0113-212 783 (ma t/m vrij van 09.00-13.00 uur) of stuur een e-mail naar zorginfo@klaverbladzeeland.nl d

de Faam | 2009 | | pagina 16