Lifestyle dé Weekkrant Streetwise bij Het Kompas 25 jaar Golden Tulip Westduin Euterpe Baroque Consort Winnaar Gluren naar nieuw Vlissingen De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 10 juni 2009 - Pagina 12 OOST-SOUBURG - Ver- keersopvoeding is meer dan enkel verkeerslessen op school. De ANWB komt daarom op dinsdag 16 en donderdag 18 juni het pro gramma streetwise uitvoe ren op basisschool Het Kom pas in Oost-Souburg. Van 8.30 tot 12.00 uur moeten de kinderen van groep zeven en acht een hindemisparcours afleggen op hun eigen fiets, met een gevulde rugzak op de mg. KOUDEKERKE - Het jubi leumfeest van hotel Golden Tulip Westduin in Koude- kerke begon maandag 1 juni met een open dag. Bezoe kers kregen een rondleiding door het hotel waarbij een aantal zalen en de keuken van de geheel nieuwe Culi Club Westduin werden ge toond. Culi Club Westduin verzorgt kookworkshops en is daarnaast een originele lo catie voor vrijgezeÏÏenfeest- jes of een familiereünie, 's Avonds was er een feest voor relaties, gasten en vrienden. VUSSINGEN - Ook dit zo merseizoen treedt Bart Ro- dyns met zijn Euterpe Baro que Consort op in de Vlis- singse Sint Jacobskerk. De Antwerpse muzikanten zijn 17 juni vanaf20.00 uur te ho ren. Kaarten kosten 12,50 euro en zijn te koop bij Pri- mera in Vlissingen en Mid delburg. Rabo Ster Zeeuwse eilanden MIDDELBURG - In de Rabo Ster Zeeuwse Eilanden rij den alle negentien ploegen, die deelnemen aan de Ne derlandse De Rijke Topcom- petitie. Bekenden uit Zeeland zijn Agnieta Franke, Baukje Doedee en Anne Eversdijk die alle drie voor een andere ploeg rijden. Ook de win naar van 2008, Ina Yoko Teutenberg, komt aan de start. MIDDELBURG - De vijfde editie van de meerdaagse wielerwedstrijd Rabo Ster Zeeuwse Eilanden wordt dit jaar op 18,19 en 20 juni verreden. Het evenement maakt deel uit van de De Rijke Topcompetitie en is een internationale drie daagse voor Elite vrouwen en een 2.2 wedstrijd onder deUCI. Uit Nederland negentien teams en zeven uit het buitenland waaronder de nationale ploe gen van België en Zwitserland. Rabo Ster Zeeuwse Eilanden start donderdag 18 juni met een tijdrit van ruim zeven kilometer in de gemeente Vlissingen. De start vindt plaats om 18.30 in de buurt van de imposante Leeu- wetrappen. Het eerste deel leidt de rensters richting de Wal- cherse duinen en vervolgens over de Vlissingse boulevard. Via een deel van het centrum rijden de wielrensters naar de finishlijn die in de Paul Kruger- straat voor het stadhuis is ge trokken. Het parcours van de tijdrit is uniek te noemen. De winnares moet van uitzonder lijke klasse zijn omdat alle as pecten en kwaliteiten van het moderne wielrennen op dit parcours aan bod komen. De tweede dag, vrijdag 19 juni, wordt om 18.30 uur gestart van af de Loskade tegenover het NS station in Middelburg. Het eer ste stukje rijdt de wielerkara- vaan geneutraliseerd langs het Kanaal door Walcheren. De of ficiële start wordt gegeven voor het Middelburgse stadkantoor. Het parcours voert langs het Veerse Meer, via Wolphaarts- dijk over de Zandkreekbrug naar Noord-Beveland. De wind kan een metgezel of tegenstan der zijn voor het peloton wan neer het richting Westkapelle koerst. De finish van deze 113 kilometer lange etappe ligt in de Industrieweg in Vlissingen bij Taxi Centrale Vlissingen B.V. De afsluitende etappe (134 km) wordt zaterdag 20 juni verreden met de start om 12.00 uur op de Markt in Westkapelle. Weder om een dagje 'Zeeuws' koersen voor het peloton want vanaf de start gaat het rechtstreeks naar de acht kilometer lange Storm vloedkering tussen Noord-Be veland en Schouwen. Hier kan misschien al een beslissende slag geslagen worden Over Schouwen richting Zeeland- brug en vervolgens via Noord- Beveland terug naar Walcheren richting Westkapelle. Hierna volgen nog twee plaatselijke ronden van zestien kilometer voor de finish op de Westkap- pelse Markt. Hier zijn ook alle huldigingen. VUSSINGEN - Met de website www.nieuwvliss- ingen.nl wordt Vlissin gen gepromoot. Dat ge beurt via een webcam die verschillende posities in neemt en bijvoorbeeld het te bouwen Schelde- kwartier in beeld brengt. Een tweede webcam is op komst."Het blijkt dat veel mensen dat leuk vin den", verklaart initiatief nemer René Comelissen. Er zijn via de onlangs gelan ceerde website ook toe gangskaarten te koop voor Vlissingse attracties, zoals het Arsenaal, reptielenzoo Iguana, speelcircus Bambi ni, het MuZEEum en Fort Rammekens. René: "De site is een promo tiemiddel om nieuwe inwo ners en ondernemers aan te trekken. Het wordt aantrek kelijker gemaakt door een dagje uit aan te bieden. Het via de website kopen van een toegangskaartje levert een korting van tien procent op. Ondernemers De Stichting Nieuw Vlissin gen waarin een aantal on dernemers met elkaar sa menwerkt heeft tevens plan nen om een informatiepunt bij de hoofdingang van het Scheldekwartier te plaatsen. "Dat kan als de gemeente zorgt voor een sabotage vei lige vitrinekast. Daarin wordt een led scherm geplaatst dat door het publiek is te bedie nen", legt René uit. Bocx - Riviera Maison - Riverdale - Gerlag Gerlag - PTMD <N*\ 'V.' Waar anderen- stoppengaat Wal hout juist beginnen. Wij verkopen niet alleen meubelen, maar makrn het plaat je fguurlijk en letterlijk compleet. De kleine details. Fraaie kleurcontrasten. Die ene accessoire. Precies de juiste 'touch'. Daarom, Walhout geeft je x life' style. De finish van Ina Yoko Teutenberg in Rabo Ster 2008. FOTO: EDWIN VAN T WESTEINDE. WALHOUT WOONPROMENADE - Grevelingenstraat 33 - Zierikzee - Telefoon 0111 45 4000 - www.walhoutwonen.nl

de Faam | 2009 | | pagina 12