GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN SERVICE TEAM VERGADERING ONDERZOEK PROBLEEMGEDRAG JONGEREN OVER LAST MEEDOEN EN ERBIJ HOREN BOETE VOOR GRAFFITI GEMEENTE INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 10 JUNI 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Een put in de straat? Graffiti gezien op banken, afvalbakken of verkeersborden? Een scheef paaltje, overhangend groen, kapotte riolering? Bel dan het Service Team van de afdeling Beheer Leefomgeving. De me dewerkers van de buitendienst handelen snel klachten aan wegen, straten en plantsoenen af. U kunt voor een melding over de openbare ruimte direct bellen naar 487500, mailen via meldingen@vlissingen.nl of op de website het meldingenfor mulier invullen. www.vlissingen.nl/ formulieren Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bouwen, te slopen of een monu ment te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. uitbreiden woning Pioenlaan 9 2. plaatsen deur Gildeweg 25 3. plaatsen dakkapel Gerbran- dystraat 178 B) Aanvraag reguliere bouwver gunning: 1. afsluiten laad-en losruimte Papegaaienburg 5 2. plaatsen overkapping Land- bouwweg 7 3. bouwen woning met kapsalon Kabelweg 20 C) Aanvraag sloopvergunning: 1. slopen voorgevel Nieuwstraat 1 2. verwijderen asbesthoudende materialen Nieuwstraat 156 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is moge lijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aan vraag. Ontwerp-beschikking monu mentenvergunningen Op grond van artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is een ver gunning aangevraagd voor: 1. restauratie kerktoren Oranje plein 2A (Oost-Souburg) 2. vervangen vloer Oranjeplein 2 (Oost-Souburg) Voordat over het verlenen van de vergunning een beslissing wordt genomen ligt het plan ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, ingaande 11 juni 2009 gedu rende een periode van zes weken (dus t/m 23 juli 2009). Gedurende genoemde termijn kunnen belang hebbenden hun zienswijze tegen dit plan kenbaar maken bij ons college. Deze publicatie en het ontwerp-besluit zijn tevens in te zien op de gemeentelijke website www.vlissingen.nl/publicaties. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiks vergunningen (mogelijk met binnenplanse ontheffing) In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. plaatsen twee overkappingen bij bestaande loodsen Haven weg 5, 27-05-2009 2. plaatsen kantine, toiletten en entresolvloer Spuistraat 22, 28-05-2009 3. plaatsen ruimte voor cokes breker Europaweg Zuid 4, 28-05-2009 4. plaatsen dakkapel Simon Stevinstraat 17, 03-06-2009 Bezwaar/voorlopige voorziening Tegen deze besluiten kan door een belanghebbende binnen de termijn van zes weken na de datum van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij bur gemeester en wethouders. Tevens kan een voorlopige voor ziening worden gevraagd bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg. Daarvoor is griffierecht verschuldigd. De verleende vergunningen met bij behorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met dhr. W. Huige van de afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Ontwerp-ontheffingen met bouwaanvragen (Wet ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om ontheffing in combinatie met de ingediende bouwaanvragen: 1. bouwen garage Westerschel- destraat 131 Artikel 3.23 van de Wet ruimte lijke ordening en artikel 4.1.1 van het Besluit ruimtelijke ordening bieden daartoe de mogelijkheid. Op de besluitvorming is afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuurs recht van toepassing. Voordat wij een beslissing nemen op voor noemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen en de ontwerp-beschikking ingaande 11 juni 2009 gedurende zes weken (dus t/m 22 juli 2009), ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Deze publicatie en het ont werp-besluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via de gemeente lijke website www.vlissingen.nl/ publicaties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indie nen bij burgemeester en wethou ders (t.a.v. afd. SBP, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. W. Huige van de afd. Publieks zaken (tel. 0118 - 487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veer tien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woens dagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht inge diend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/ welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stad huis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsverga deringen zijn 11 en 25 juni en 9 juli 2009. Westduin De inspraaktermijn voor het nieuw te maken bestemmings plan Westduin is verstreken. Bij het college van burgemeester en wethouders zijn 19 inspraakreac ties ingediend. Deze reacties wor den de komende weken beoor deeld en van commentaar voorzien. Het college neemt ver volgens een besluit of de reacties wel of geen aanleiding zijn om het plan te wijzigen. Alle inspre kers krijgen hiervan bericht. Tevens wordt de procedure voor het verdere vervolg dan aangege ven. RECTIFICATIE In de Blauw Geruite Kiel van woensdag 3 juni 2009 heeft het college van B&W bekendgemaakt dat de raad in zijn vergadering van 28 mei 2009 heeft besloten tot het vaststellen van de Alge mene Plaatselijke Verordening Vlissingen 2009. De raad heeft dit raadsvoorstel in zijn vergadering van 28 mei 2009 echter van de agenda gehaald. Dat betekent dat de Algemene Plaatselijke Verorde ning voor Vlissingen nog steeds van kracht is. Vlissingen, 10 juni 2009 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISSINGEN Commissie Financiën algemene zaken Donderdag 11 juni 2009 Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Splitsingsplan DELTA N.V. 3.2 Jaarrekening 2008, jaarverslag 2008 en voorstel winstverdeling DELTA N.V. 3.3 Jaarstukken 2008 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/ commissie Alle jongeren van 12 t/m 17 jaar uit de gemeente Vlissingen ont vangen op 10 juni 2009 een uit nodiging om deel te nemen aan een digitaal onderzoek. Het doel van het onderzoek is om een goed beeld te schetsen van wat er in de verschillende wijken speelt en hoe jongeren dit beleven. Het onderzoek vindt plaats in het kader van de Sociale Wijkaanpak van de gemeente Vlissingen en de Provincie Zeeland. Communities that Care De vragenlijst is gebaseerd op de Amerikaanse methode Commu nities that Care. Het onderzoek geeft inzicht in de risico's waar door jongeren later probleemge drag kunnen vertonen, zoals geweld, criminaliteit, drugs- en alcoholgebruik, schoolverzuim, ongewenste tienerzwangerschap pen en angst/depressie. Vervolgens wordt bekeken wat er nu aan wordt gedaan om deze factoren aan te pakken en hoe dit verbeterd kan worden. Onderzoek De enquête vindt plaats tussen 10 juni en 1 juli 2009. Deelname is geheel anoniem. Onder de deelnemende jongeren worden drie iPod's en drie VVV iris cheques t.w.v. 50,- verloot. www.vlissingen.nl/ socialewijkaanpak Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Op vrijdag 12 juni 2009 organiseert de adviesraad Wmo een openbare vergadering voor alle inwoners uit de gemeente Vlissingen. De verga dering begint om 14.00 uur in de Speelzaal van Ter Reede en duurt tot omstreeks 16.00 uur. Op de bijeenkomst geven de leden van de adviesraad Wmo en mede werkers van de gemeente Vlissingen informatie over zaken die de Wet maatschappelijke ondersteuning aangaan. Het thema van de bijeen komst luidt: meedoen en erbij horen. Op de agenda staan: 1. Werking adviesraad Wmo 2. Toelichting jaarverslag 2008 3. Bestek collectief vervoer 2010 4. Ondersteunende begeleiding 5. Indicatiestelling 6. Alfahulpen 7. Mogelijkheid tot het stellen van vragen www.vlissingen.nl/wmo Graffiti is voor veel mensen een grote bron van ergernis en veroor zaakt bovendien een onaange naam en soms zelfs onveilig gevoel. De gemeente Vlissingen doet er dan ook, samen met de veiligheidspartners, van alles aan om de overlast van graffiti te bestrijden. Hiervoor trekt de gemeente jaarlijks een flink bedrag uit. Graffitispuiters die op heter daad worden betrapt, krijgen voortaan naast een boete, ook de rekening voor het weghalen van graffiti gepresenteerd. Zo hoopt de gemeente de leefbaarheid in de stad te verbeteren. Natuurlijk zou het vanzelfsprekend zijn om het over overlast te hebben, omdat de SP daar onder andere mee bezig is. De reacties blijven binnenstromen dus reden temeer. Toch wil ik het met u over iets anders hebben. Over de 'last' die mensen ervaren die niet (meer) voor zichzelf op kunnen komen. Mensen die afhankelijk worden van de hulp van anderen. Mensen, die zelf geen besluiten kunnen nemen over hun behandeling, verpleging, verzorging en/of begeleiding. Zo sprak ik onlangs de coördinatrice van Stichting Mentorschap Zeeland, die me vertelde dat iemand dan gebruik kan maken van een mentor. Ze vertelde me dat er vaak familieleden zijn die dit doen. Er zijn echter niet altijd familieleden die dit kunnen of willen. Via de stichting kan een vrijwillige mentor worden ingezet, die de belangen van de cliënt behartigt. De mentor neemt beslissingen zoveel mogelijk in de geest van de cliënt. Ze gaf me onder andere het volgende voorbeeld: Een vrouw lijdt aan (beginnende) dementie. Ze is 12 jaar geleden gescheiden en heeft sindsdien geen contact meer met haar ex-man en kinderen. Vorig jaar is een mentor benoemd voor de vrouw, Ingrid. Ingrid woont in de buurt en komt om de week even langs. Ze kent haar inmiddels erg goed en er is een vertrouwensband ontstaan. Toen zij merkte dat de vrouw pijn had aan haar benen, stelde ze voor om de arts te vragen ernaar te kijken. De vrouw vond dat prima en Ingrid regelde dat de arts kwam kijken. Hij adviseerde fysiotherapie om in beweging te blijven. Op deze manier wordt er zoveel mogelijk rekening gehouden met de wensen van de vrouw om zo haar 'last' dragelijk te maken. Kortom een prima initiatief om mensen te ondersteunen en te zorgen dat de 'last' minder wordt. Raadslid Lian Colijn-Ventevogel, fractie SP Telefoon: 418940, e-mail: lianc@zeelandnet.nl www.vlissingen.sp.nl

de Faam | 2009 | | pagina 10