r 6 juni Dag van de Bouw Feestelijke opening Porthos WWW.MIDDELBURG.NL j Kleuren voor een veilige wijk Gratis concert Holland American Legion Band dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 3 juni 2009 - Pagina 9 Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Woensdag 10 juni om 20.00 uur verzorgt het Middelburgs Muziek Korps (MMK) samen met de Hol land American Legion Band een concert in de Zeeuwse Concertzaal aan de Verwerijstraat. Het concert wordt aan de Zeeuwse bevolking aangeboden in verband met de 400 jarige betrekkingen tus sen Nederland en Amerika. Voor belangstellenden zijn er gratis toe gangskaarten voor het concert be schikbaar. Belangstellenden kunnen kaarten, zolang de voorraad strekt, krijgen bij het Middelburgs Muziek Korps, bij voorkeur per e-mail, maar eventueel ook telefonisch: cdesmit@zeelandnet.nl, (0118) 56 17 09 (op werkdagen tus sen 17.00 en 18.30 uur). Het orkest is afkomstig uit de plaat sen Holland en Zeeland in de staat Michigan waar Hollanders en Zeeu wen zich lang' geleden hebben ge vestigd. Het orkest bestaat nog altijd uit muzikanten van de derde en vier de generatie Nederlanders van het Amerikaanse Legioen. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middeiburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Bouwend Nederland organiseert op 6 juni voor de vierde keer de Dag van de Bouw. In het hele land worden de mooiste, meest interessante bouw projecten opengesteld voor het publiek. In Middelburg bieden de bouwers van ZEP/ROC, Hotel Van der Valk en het aquaduct in de N57 een kijkje achter de schermen. Langs de A58, in nieuwbouwplan de Mortiere, verrijst een Van der Valk" „met 120 kamers en diverse zalen. De bouw is al een eind op streek. Op 6 juni is de gevel- en dakbekleding klaar voor bezichtiging. Vlakbij is het bouwterrein van ZEP/ROC, bekend van de gele loodsen, eveneens open gesteld. Ook de bouwlocatie van het aquaduct in de N57, onder het Kanaal van Walcheren door, is toe gankelijk voor publiek. Via rondlei- Foto: Aart van Belzen dingen over de bouwplaatsen maakt u kennis met de bouw. Rondleidin gen naar het aquaduct starten bij het Informatiecentrum N57 aan de Kleverskerkseweg 21 in Middelburg. Alle projecten zijn open van 10.00 tot 16.00 uur. Meer informatie over Zeeuwse pro jecten die meedoen aan de Dag van de Bouw vindt u op www.bouwendzeeland.nl. De vakantieperiode breekt waar aan. Voor wie lekker een dagje in de binnenstad wil winkelen kan het soms moeilijk zijn om een parkeer plaats voor de auto in het centrum te vinden. De gratis transferiumbus biedt uitkomst. Vanaf 9 juni tot en met 18 september rijdt Connexxion lijn 63 weer van dinsdag tot en met zaterdag heen en weer. Bezoekers van de binnenstad van Middelburg kunnen gebruik maken van dit gratis vervoer. Ze moeten dan niet meer zoeken naar een par keerplaats. De transferiumbus ver trekt iedere twintig minuten vanaf de woonboulevard Mortiere, aan de kant van Groenrijk, Hij bengt u in tien minuten naar de Nieuwe Haven in het centrum van Middelburg en natuurlijk weer terug. De woonboulevard ligt direct aan de afslag Middelburg vanaf de A58. Ook kunnen Middelburgers koste loos gebruik van deze transferium bus om de woonboulevard te bezoe ken. Mortiereboulevard richting Nieuwe Haven Dinsdag tot en met zaterdag: eerste rit om 10.00 uur, vervolgens elke 20 minuten tot en met 18.20 uur, be halve op zaterdag dan tot en met 17.20 uur. Nieuwe Haven richting Mortiere boulevard Dinsdag tot en met zaterdag: eerste rit om 10.10 uur, vervolgens elke 20 minuten tot en met 18.10 uur, behalve op zaterdag tot en met 17.10 uur. Tot en met 6 juni is de oude regeling nog van kracht. Dan rijdt de bus op donderdag en zaterdag met de zelf de dienstregeling zoals boven aan gegeven. Unieke aanpak Porthos is het loket voor alle Middel burgers met vragen over welzijn, zorg en opgroeien. Het is een bij zondere combinatie van Centrum Jeugd en Gezin (CJG) en een loket voor de Wet maatschappelijke on dersteuning (Wmo). Per 2011 moe ten alle Nederlandse gemeenten tenminste één CJG hebben waar ouders en kinderen terecht kunnen voor informatie en advies. Momen teel lopen er in Zeeland drie CJG- pilots, waarvan één in Porthos. Spelletjes, touwtje springen en een kleurwedstrijd. Op woensdag 10 juni is 's middags de straat van de kinderen. Op deze Nationale Straatspeeldag vragen zij, al spe lende, aandacht voor een kindvrien delijke inrichting van buurten en straten in de wijk. Omdat met de komst van de N57 in veel Middel burgse wijken en dorpen de ver keerssituatie verandert, levert de gemeente dit jaar een speciale bij drage aan deze straatspeeldag. Om de kinderen en hun ouders op een speelse manier te informeren over de verkeerssituatie in hun wijk hebben we een stoepkrijtwedstrijd georganiseerd met het thema ver keer. De winnaar krijgt een prijsje uit gereikt door de (wijk)wethouder. Ver der komt er een ballonnenclown en nemen medewerkers van de ge meente voor alle aanwezigen iets lek kers mee. Naast de kinderactiviteit gaan deze medewerkers de deelne mende straten langs met informatie folders over de N57 en kunnen er vragen worden gesteld. Nationale straatspeeldag Deze jaarlijks terugkerende dag is een echte actiedag met spandoeken, folders, ouders en natuurlijk veel spe lende kinderen op straat. Zo wordt ieder jaar aandacht van omwonen den, voorbijgangers en de gemeente gevraagd. De straten worden afge sloten voor verkeer zodat kinderen er zonder gevaar kunnen spelen. Het doel is dat de omgeving veiliger en kindvriendelijker wordt gemaakt en dat buurtbewoners zich bewuster worden van hun verkeersgedrag. Deelnemende straten Er hebben zich maar liefst negen straten aangemeld: de Van Citters- straat (Sint Laurens), Willem Aron- deusstraat (Klarenbeek), Bluesrou te (Mortiere), Quarleshavenstraat (Nieuw- en Sint Joosland), School plein het Getij (Stromenwijk), Kruit- molenlaan (Dauwendaele), Roozen- burglaan (Dauwendaele), Grootme de (Dauwendaele) en het parkeerter rein bij winkelcentrum Dauwendaele. Zij hebben elk een onderhoudend programma samengesteld. Jeugdgezondheidszorg (0-19 jaar, Zorgstroom/GGD Zeeland), MEE Zeeland, Indigo en Bureau Jeugd zorg. Zij werken efficiënt samen zodat de klant snel wordt geholpen aan advies, ondersteuning en lichte hulp. Bij specifieke problemen breidt de samenwerking zich verder uit naar bijvoorbeeld Stichting Ago gische Zorgcentra Zeeland (AZZ), Emergis, huisartsen, kinderartsen, de Raad voor de Kinderbescher ming, bureau Halt of Jeugdpolitie. Met de opening van het Porthosge- bouw worden tegelijkertijd de daarin gevestigde hoofdkantoren van MWW en SWM officieel geopend. Porthos loket Sint Sebastiaanstraat 12 4331 PL Middelburg Tel. (0118) 751400 Maandag tot en met vrijdag 09.00 uur tot 17.00 uur. Gratis en zonder afspraak naar loket In Porthos kan elke Middelburger, tij Foto; Jan Koole Porthos, loket voor welzijn, zorg en opgroeien in Middelburg, opent woens dag 10 juni officieel de deuren. Om 16.00 uur start het open huis en is ieder een van harte welkom! Maak onder het genot van een kopje koffie, thee of limonade kennis met Porthos en haar medewerkers. Daarnaast is er een onderhoudend programma samengesteld met vermaak voor jong en oud. Open huis 16.00 - 19.00 uur Tijdens het open huis kan iedereen een kijkje nemen in het Porthosge- bouw aan de Sint Sebastiaanstraat 12. Medewerkers zijn aanwezig om vragen te beantwoorden en er draait een promotiefilm. In het gebouw en in de grote tent op het achterliggen de parkeerterrein zijn er leuke acti viteiten voor jong en oud. Er is bij voorbeeld een workshop 'Pimp je rollator', waarbij rollators en rolstoe len worden versierd, kinderen kunnen buttons maken en geschminkt wor den en er zijn hindernis sjoelbanen. Om 16.30 en 17.30 uur voeren roc- studenten uit Goes sketches op rond het thema zorg en draagt stadsdich ter Joop Buma zijn speciaal voor Porthos geschreven gedicht voor. dens kantooruren, gratis en zonder afspraak terecht voor vragen en informatie. Bijvoorbeeld over op groeiende kinderen, het organiseren van een buurtfeest, hulp bij financië le problemen', het aanvragen van een voorziening zoals een traplift of hulp bij het aanpakken van een lasti ge situatie. Gegevens worden ver trouwelijk behandeld. Zo bestaat onder meer de mogelijkheid om in een aparte spreekkamer de vraag of het probleem te bespreken. Samenwerking De samenwerkende organisaties in het Porthosloket zijn Maatschap pelijk Werk Walcheren (MWW), Stichting Welzijn Middelburg (SWM),

de Faam | 2009 | | pagina 9