r Zeeuwse Veteranendag Nieuw plantsoen met speelwerken in Brakenburg Arnemuiden Commissievergaderingen juni Verkiezingen Europees Parlement Dik honderd koren in Middelburg Het woord aan raadslid Monique Baltus dé Weekkrant DeFaam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 3 juni 2009 - Pagina 8 Op zaterdag 13 juni vindt de Zeeuwse Veteranendag plaats in Middelburg. De Zeeuwse vetera nendag is inmiddels een traditie geworden. Veteranen uit Zeeland, maar ook veteranen van buiten de provincie die een relatie hebben met Zeeland bezoeken deze jaar lijkse bijeenkomst. Vanaf 10.30 uur worden de vetera nen ontvangen door de Commissaris van de Koningin in Zeeland mevrouw Kar-la Peijs in het Statencomplex. Om 14.00 uur is er een herdenking met kranslegging op het Abdijplein. Om 15.00 uur vertrekt de parade vanaf de Balans via de Sint Pieterstraat, Damplein, Korte Delft en Lange Delft naar de Markt. Vanaf 15.30 uur con centreren de activiteiten zich op de Markt met een défilé en fly-over van oude oorlogsvliegtuigen. Het défilé op de Markt wordt afgeno men door KLTZ (overste) mevrouw S.M. Trommelen, Commandant van de Marine kazerne in Vlissingen. De veteranen worden na het défilé op de Markt ontvangen door het gemeen tebestuur van Middelburg in het stadhuis. Aan deze dag wordt medewerking verleent door: Interscaldis Pipes and Drums, de muziekvereniging Arne- muiden, de Deltaband uit Vlissingen, Museumstichting Infatuate met een groot aantal oude legervoertuigen en Wings to Victory met een aantal oude vliegtuigen uit de Tweede Wereldoor log. vlaggen uit op 13 en 27 juni De Nederlandse Veteranendag vindt plaats op de laatste zaterdag in juni Dit jaar dus op zaterdag 27 juni. Op die dag wordt er in heel Nederland uit eerbetoon voor de veteranen ge vlagd. Overheidsinstellingen en inwoners van de Middelburgse binnenstad worden ter gelegenheid van de Zeeuwse Veteranendag uitgenodigd om ook op zaterdag 13 juni te vlag gen met de Nederlandse driekleur. Zeeuwse Veteranendag 2008 Foto: Pieter Koops Binnenkort worden de starterswoningen aan de Ridderspoor in Brakenburg opgeleverd. Het gedeelte achter deze woningen, dat nu nog in gebruik is als werkterrein voor de aannemer, wordt omgevormd tot plantsoen met daarin enige speelwerktuigen voor de jeugd. Op de plaats van de starterswonin gen stond een basischool die in middels is gesloopt.. De leden van de toen gevormde klankbordgroep had den een voorkeur om naast woning bouw ook een plantsoen aan te leg gen met speelwerktuigen. De bedoe ling is dat de jeugd uit Brakenburg in het najaar van 2009 zelfde speel werktuigen uitkiest. Inmiddels heeft de gemeente een voorlopig plan voor dit gebied ont wikkeld. ledereen kan dit plan inzien op de inloopavond die wordt gehouden in het verenigingsge bouw de Arne op woensdagavond 10 juni. De inloopavond duurt van 19.30 tot 20.30 uur. Binnenkort worden weer wijktafels gehouden in Nieuw Middelburg en Griffioen. De wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en divers maatschappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkvereni- gingen. Donderdag 4 juni vergadert wijktafel Nieuw Middelburg in Grand Café Wil lem. Op de agenda staan onder andere de presentatie N57 door Eric Mostert (projectleider Rijkwaterstaat) en aanvra gen voor het wijktafelbudget Bewoners aan de wijktafel kunnen dit budget aan wenden om initiatieven te honoreren die de leefbaarheid in de wijk bevorderen. Expositie Voorafgaand aan de wijktafel Nieuw Middelburg opent wijkwethouder Albert de Vries de schilderijententoonstelling van wijkbewoner Tonny Kraak in Hof van Buren aan de Oranjelaan. Kraak exposeert zijn schilderijen vanaf 4 juni tot en met 24 juli. Hij schildert in ver schillende technieken zoals olieverf, aquarel en acryl. Fijn schilderen heeft zijn voorkeur en de onderwerpen zijn vooral stillevens, dieren. Maar ook sur realisme of symbolische werken vindt men in het werk terug. In Hof van Buren aan de Oranjelaan zijn ook enkele wer ken te zien van buiten schilderen. Griffioen Woensdag 10 juni vergadert wijktafel Griffioen in het Wijkverenigingsgebouw (OPDC). Tijdens deze wijktafel komt visie Wijk van de Toekomst; visie en ver volg en het voorontwerp en voortgang Seisparktuin aan.de orde De wijktafels beginnen om 20.00 uur en zijn vrij toegankelijk. De zalen zijn gso- pend vanaf 19.30 uur Agenda's en ver slagen van eerder gehouden wijktafels kuntu raadplegen opwww.middelburg.nl via 'wijken en dorpen'. Op donderdag 4 juni kunt u uw stem uitbrengen voor de verkiezing van de leden van het Europees Parlement. U heeft een stempas ontvangen waarmee u in Middelburg elk wille keurig stembureau kunt binnenlopen om te stemmen. U bent verplicht om uw identiteitsbewijs op het stembu reau te tonen. Zonder stempas en zonder geldig identiteitsbewijs kunt u die dag geen stem uitbrengen. Op dinsdag 9 juni is er een openbare vergadering van de commissie straat- naamgeving. Deze vergadering is van 9.00 tot 11.00 uur in het stadskantoor. Op de agenda staan de naamgeving van een nog aan te leggen bedrijventer rein bij Nieuw- en Sint Joosland en de situatie bij het Jacob Roggeveenhof. De kunst is om een goede balans te vinden en met elkaar te kijken of we voor alle partijen een win-win situatie kunnen bereiken. Dit betekent een plek voor een coffeeshop waar inwo ners van Middelburg terecht kunnen voor hun jointje, zonder overlast voor de omgeving met daarbij zo min mogelijk criminele activiteiten. Be heersbaar mét sociale controle en kwaliteit. De "oude shop" wordt niet meer geaccepteerd door de Middel burgers, maar er is wel draagvlak te vinden voor een shop "nieuwe stijl": een uitgiftepunt zonder zitgelegen heid. In de afgelopen raadvergadering heeft de PvdA met een motie een aanzet gegeven voor de totstandko mingvan een shop "nieuwe stijl". Misbruik Dat het (mis) gebruik van genotsmid delen door jongeren in Middelburg leeft, viel de afgelopen tijd regelmatig te lezen in de PZC. Het harddrugs- en alcoholgebruik onder jongeren zijn blijkbaar algemeen geaccepteerd. Jongeren kunnen blijkbaar heel ge makkelijk op straat aan cocaïne of softdrugs komen. Er is een groot ver schil tussen het af en toe een jointje roken of in het weekend een paar biertjes drinken en het dagelijks ge bruiken van grote hoeveelheden hard drugs of de indrinkpraktijken voor het uitgaan. Wat ligt de grens en wat zijn de gevol gen? De PvdA fractie maakt zich daar zorgen over. Wij vinden dat drugsrun ners, die drugs aan jongeren aanbie den, hard moeten worden aangepakt. De gemeenteraad moet er alles aan doen om een goed preventiebeleid neer te zetten. De PvdA zal zich hier de komende tijd hard voor maken. Als er jongeren zijn en/of ou-ders die over dit onderwerp mee willen praten dan hoor ik het graag. Monique Baltus PvdA fractie info@moniquebaitus.nl Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raadsvoorstellen, die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebehandeling wordt het advies van de commissie aan de raad vastgesteld. Die staat op voor 15 juni. Op woensdag 3 juni vergadert Maat schappelijke Zaken. Maandag 8 juni komt de commissie Algemeen bestuur bij elkaar Zij gaat het hebben over de vaststelling kadernota 2010-2013, splitsingsplan Delta en mondiaal be leid. Commissie Ruimte houdt haar verga dering op dinsdag 9 juni. Aan de orde komt kredietverlening inzameling kuns- stof flessen en flacons en gemeentelijk rioleringsplan 2009-2012. Waar en wanneer De commissies vergaderen iedere maand om 19.30 uur in het stadskan toor Een commissie bereidt een groot deel van het raadswerk voor De bijeen komsten zijn openbaar Middelburg vól-koren, het zangfestijn in het eerste weekend van juni, is dit jaar voor de elfde keer 105 koren, zang groepen en ensembles in alle mogelijke genres presenteren zich, verdeeld over zaterdag 6 en zondag 7 juni. De koren verzorgen per dag ruim honderd mini- concerten op 24 verschillende locaties in de Middelburgse binnenstad. Alle zijn gratis te bezoeken. Het festijn wordt zaterdag om 11.00 uur op de Markt geopend door wethouder J.L. Kool- Blokland die daarmee ook de jubileren de vrijwiliigersmarkt opent. Bij De Drvkkery en de Touristshop op de Markt en de VW-kantoren zijn gratis programma's verkrijgbaar Ook op de uitvoeringslocaties, waaronder het Abdijplein, liggen programma's gereed. Het programma is ook te vinden op www.middelburgvolkoren.nl Drugs in Middelburg Het coffeeshopbeleid houdt de ge moederen bezig. Als volksvertegen woordigers moeten wij rekening hou den met allerlei belangen. Het stand punt van de PvdA is dat het verbieden van cannabis meer leidt tot crimina liteit, overlast en gezondheidsrisico's, dan het toestaan van gecontroleerde verkoop. Om die reden vindt de PvdA dat er in Middelburg plaats moet zijn voor twee coffeeshops. Daarin wor den wij ook gesteund door een raads- meerderheid. Tegelijkertijd realiseren wij ons dat het imago coffeeshops op dit moment volstrekt geen voldoende krijgt van de Middelburgers. Continue overlast ervaren is waardeloos en kan een mens wanhopig maken. Daar voor hebben wij alle begrip. Foto: Jan Koole

de Faam | 2009 | | pagina 8