lage prijs Open Huis fotocursus Notariskantoor <1 Stichting Werkt voor Ouderen Goede kwaliteit, Telefoon: 0118 - 85 18 84 Mobiel: 06 - 41 96 87 89 Maandag t/m zaterdag van 09.00 tot 20.00 uur Vrijwilligers en vakantiekrachten gezocht dé Weekkrant ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Zoektocht schilderwerken www.apsschilderwerken.nlinfo@apsschilderwerken.nl Gespecialiseerd in: Monumentale panden Nieuwbouw Onderhouds- en renovatiewerkzaamheden Behangen Puzzelen in De Faam voor prijzen Indianen in polder Zaterdag 13 juni 2009 11.00-16.00 uur fotoreizen Ludwig van Hooren Vakfotografie De Faam Woensdag 3 juni 2009 - Pagina 7 Britannia is spoorloos GOES - in De Faam van 20 mei stond een puzzel waar mee diverse leuke herinne ringenboekjes te winnen zijn. 134 lezers stuurden een oplossing in. De juiste op lossing is: Doordraven. Het opa en oma boekje is ver zonden aan: M. Meulmees- ter, Lia Borgs en E. Bmgge in Vlissingen en B. vd Enden in Middelburg. Het papa en mamaboekje is verzonden aan: Anja Stelpstra in Mid delburg, Agatha van Sabben in Vlissingen, V. Caljouw in Arnemuiden en Yolanda de Waardt in Oost-Souburg. En het zwangerschaps boekje ging naar: Lente Voorhoeve in en F. Willem- sen in Middelburg, J. vd Nouland in Oost-Sou burg en Sonja Kluijf- hout in Grijpskerke. VROUWENPOLDER - Stichting Ecocrea uit Am sterdam houdt zaterdag 6' juni van 10.00 tot 21.00 uur het evenement Indianen in de polder op Camping De Bokkesprong in Vrouwen polder. Kinderen en volwas senen kunnen hierbij ken nis maken met de cultuur van de Guaymieindianen uit Noord-Amerika. In tipi's zijn diverse indianenactivi- teiten- en workshops te vol gen. Van pijl en boogschie ten tot dromenvangers ma ken, van indianenceremo- nies tot de bizondans. Alle opbrengsten van deze dag gaan naar de kinderen van deze stam. Informatie: 0118-592800. Gedenkplaat door marcel van der voort VLISSINGEN - "In 1964 is de gedenkplaat 7th/9th Royal Scots overhandigd in hotel Britannia aan de Vlis- singse boulevard. Ter na gedachtenis aan de gevech ten bij het Brit. Jarenlang heeft het daar aan de muur gehangen en nu is het verd wenen. Samen met oor logsveteraan Joe Brown wil ik dat de gedenkplaat bo ven water komt", zegt Mid delburger Jan Wigard. "Mensen zoals Joe Brown uit Schotland hebben in de Twee de Wereldoorlog ontzettend hard gevochten om hotel Bri tannia, waar de Duitsers een hoofdkwartier hadden, weer vrij te krijgen. Er zijn eenen twintig mensen gesneuveld. Voor de veteranen is het be langrijk dat het gedenkteken terug komt. Families van over leden militairen willen het ook graag. Joe heeft tegen mij ge zegd dat het mooi zou zijn dat, Jan Wigard is een kenner van de Tweede Wereldoor log. Uren heeft .hij besteed aan de zoektocht naai- het verdwenen gedenkteken van Hotel Britannia. Hij heeft hulp gekregen van Vlissinger Doeke Roos jr. Ook Adri Meerman van het Vlissings gemeentearchief is ingeschakeld. Die vond het evenmin. Wie meer weet, kan een e-mail sturen naar: red.faam@whm.wegener.nl. Jan Wigard met een foto van bevriende veteranen voor hotel Britannia. foto: izaak verkeste als Britannia is gesloopt, het gedenkteken een plaats hijgt in de te bouwen opvolger aan de boulevard. Of anders in het Vlissingse MuZEEum of in het Schotse museum van de Royal Scots", legt Jan uit. Overhandiging 1964 Onderzoek van de Middelbur ger heeft inmiddels duidelijk gemaakt dat het gedenkteken, na de overhandiging in 1964, een tijdlang heeft gehangen in Britannia van de toenmalige directeur Ten Haaf. Jan: "De gedenkplaat is er toen geko men omdat het twintig jaar na de bevrijding was. In mijn her innering is het een bronskleuri ge plaat. Het plaatje was be doeld als blijvende herinnering voor het nageslacht", verklaart Jan. Duitse keten Heeft hij na zijn lange en gron dige speurtocht een idee wat er met het gedenkteken gebeurt kan zijn? Jan: "Ik denk niet dat oud-directeur Ten Haaf het heeft weggegooid. Ik heb wel gehoord dat zijn opvolger in dienst was van een Duitse ho telketen. Zo'n plaatje aan de muur was voor hen niet zo leuk. Maar dat is vooral een ge rucht. Maar dan blijft de vraag. Wat hebben ze ermee gedaan? In het gunstigste geval is het in een bureaula terechtgeko men." En voegt eraan toe: "Ais het niet wordt gevonden vind ik dat de gemeente Vlissingen als een soort eerbetoon een re plica aan de veteranen moet aanbieden. Die houden in no vember een herdenking in Vlis singen", besluit Jan. Janse de Jonge £t Van Wouwe Netwerk Notarissen nodigt u uit om vrijblijvend binnen te lopen tijdens ons Open Huis. Wees welkom voor het stellen van algemeen juridische vragen of bijv. een quickscan van uw testament. Janse de Jonge Et Van Wouwe Netwerk Notarissen rr- /C. Wagenaarstraat 1 4331 CX Middelburg T (0118) 65 96 00 middeiburg@jmvynotarissen.com www.jmwnotarissen.com 0 Kom naar onze infostand op 5 juni van 9 tot 17 uur op de Kleine Markt in Vlissingen. a Schrijf je in en ontvang een presentje. www.werktVOOrouderen.nl 0118-448448 Stichting Werkt voor Ouderen AbdijNieuws Provincie Zeeland Het laatste nieuws van de Provincie AbdijNieuws, de informatierubriek van het provinciaal bestuur vindt u op www.zeeland.nl/abdijnieuws. Geen internet? Bel voor een afdruk van AbdijNieuws naar het informatiecentrum: 0118-631400. Voor officiële mededelingen zie ook elders in dit blad. Abdij 6, Postbus 6001,4330 LA Middelburg Op zaterdagochtend 19 september 2009 start er een nieuwe fotocursus voor beginners in Goes. De cursus omvat 10 bijeenkomsten waarbij er bij goed weer ook regelmatig op locatie gefotografeerd gaat worden. De cursus is uitermate geschikt voor een ieder die zijn fotografie technisch, maar ook inhoudelijk wilt verbeteren. -donderdagavond 10 september 2009: aanvang fotocursus voor beginners in Bergen op Zoom -woensdagavond 16 september 2009: aanvang fotocursus Klaaswaal -zaterdagochtend 19 september 2009: aanvang cursus Adobe Photoshop voor beginners in Bergen op Zoom -zaterdagochtend 19 september 2009: aanvang fotocursus voor beginners Goes -maandagavond 28 september 2009: aanvang fotocursus voor gevorderden in Bergen op Zoom zaterdagmiddag 17 oktober 2009: aanvang cursus Adobe Photoshop voor gevorderden in Bergen op Zoom 21 t/m 25 september 2009: fotoreis Normandië Voor uitgebreide informatie kunt u contact opnemen met: E-mail: info@ludwigvanhooren.nl Internet: www.iudwigvanhooren.nl tel.: 0164 249 678 of 0621 856 964 Industriële-, bedrijfs-, architectuur-, reis- en reclamefotografie Ud van: Beroepsfotografen Nederland (BFN) Adobe Photographers Directory Nationale Vereniging van Beroepsfotografen (Belgiè) World Council of Professional Photographers (WCPP) Federation of European Professional Photographers (FEP) Canon Professional Services (CPS)

de Faam | 2009 | | pagina 7