Viavox toont zich in bijzonder nieuw jasje Gekozen voor Seat Ibiza met laag verbruik en de nieuwste techniek v^aAUTO Mazda 3 laat rijden zoals rijden bedoeld is IN BEDRIJF www.zeeuwsautojournaal.nl Waar vorig jaar de huisstijl al vernieuwd werd, daar tooit Viavox zich nu helemaal in een nieuw jasje. Maar dan wel een heel bijzonder jasje, namelijk de nieuwe Toyota IQ. Rijden in de gloednieuwe spor tieve en compacte Mazda3 is zoals rijden bedoeld is: uitge sproken, comfortabel en pro bleemloos. En daar zijn wij het deze middag het helemaal mee eens. Wanneer ik eind van de middag bij Autobedrijf Tramper in Goes arriveer, staat de Maz das al buiten te glimmen. Een prachtige auto met een opval lend design. Woensdag 3 juni 2009 - Pagina 8 Caroline van Cranenburgh van secre tariaatshuis Viavox was helemaal verkocht toen de Toyota IQ uitkwam, en stond bijna de volgende dag al op de stoep van Toyota De Jonge in Vlissingen. De levertijd viel mee en na enkele weken van geduldig af wachten is ze nu de gelukkige eige naar van het nieuwste model van Toyota. Caroline is, nadat ze de sleu tels had ontvangen van vestigings manager Alex Vermare van Autobe drijf De Jonge, direct naar kantoor gereden waar alle medewerksters eerst allemaal een rondje met de IQ hebben gemaakt. Zuinig De Toyota IQ is een bijzonder zuinige auto, meestal rijdt hij 1 op 22 en dat is natuurlijk mooi meegenomen. Ver der valt deze compacte auto op door zijn hippe design en kun je ondanks zijn kleine afmetingen er makkelijk met drie volwassenen mee op pad. Het moment van aanschaf van de IQ valt samen met het 18-jarig bestaan van Viavox. In die tijd heeft het be drijf zich van een focus op telefoon diensten ontwikkeld tot een gewaar deerde en veelzijdige speler op het brede gebied van secretariaatsdien sten. Vorig jaar is daar de nieuwe tak detachering aan toegevoegd. Dat be tekent dat Viavox geselecteerde en getrainde kandidaten voor secreta riële en commerciële functies op zeer korte termijn in kan zetten. Met deze kandidaten kan online kennis worden gemaakt via de CV-Clip op de website www.viavox.nl RIJSCHOOL Saco Melse van Autobedrijf Melse B.V. in Vlissingen heeft een Seat Ibi za Ecomotive afgeleverd bij Wouter Hoogerwerf van Rijschool Actief, ge vestigd aan de Nieuwe Vlissingse- weg 236 Middelburg. Hoogerwerf heeft nu voor een vierde Seat geko zen. Deze nieuwe Seat Ibiza is een auto met milieulabel A en een auto met zeer aansprekende prestatie en een zeer laag verbruik. Omdat de de ze Ibiza is voorzien van de nieuwste techniek is de uitstoot van C02 maar 98 g/km. Het atletische ontwerp maakt een dynamische indruk, zelfs als de auto stil staat. Bij Autobedrijf Tramper .krijg ik een uitgebreide toelichting over alle technische snufjes, maar het is vrijwel onmogelijk dit in één keer te onthouden. De Mazda3 is ont wikkeld en vorm gegeven om een uitzonderlijk ni veau van aërody namische efficiën tie te bereiken en dat is te zien. Gezien worden De agressieve, vijfhoekige grille en de brede luchtinlaten verraden het vermogen dat onder de motorkap schuilt. De Mazda3 trekt de aandacht zonder schreeuwerig te zijn. Wij rij den deze middag eerst een flink stuk over de snelweg. En dat is genieten in de Mazda. De auto maakt nauwe lijks lawaai, ook niet bij een wat ho gere snelheid, en rijdt bijzonder soe pel. Daarna een stukje door de bin nenstad en ook hier is de Mazda3 op zijn plaats. Hij schakelt soepel en heeft een hoge wendbaarheid. Op onze testdag is het prachtig weer, dus een rondje Boulevard mag niet ontbreken. Bovendien, de Mazda mag gezien worden. Vermogen en brandstofverbruik zijn in de nieuwe Mazda3 perfect in evenwicht. Mede dankzij de superi eure aërodynamica en de uiterst effi ciënte aandrijflijn zijn de nieuwe, krachtige motoren zuiniger en stoten ze minder C02 uit. De verbeterde stabiliteit van het chassis en de stuurinrichting geven het vertrouwen om binnen een fractie van een se conde beslissend te kunnen reage ren. Leuk detail Leuk detail aan de Mazda3 is het Mazda's Rear Vehicle Monitoring- systeem. Dit systeem kan naderende auto's binnen een straal van vijftig meter - en in de dode hoek - detec teren en waarschuwt als je op dat moment van rijstrook wil verande ren. Het Adaptive Front lighting Sys tem stelt de koplampen in de rijrich ting af, zodat de weg vóór je in het donker verlicht blijft, ook als je een bocht neemt. De waarschuwings- lichten gaan automatisch knipperen als je plotseling te hard remt. Zo heeft Mazda echt alles uit de kast gehaald om de bestuurder zo veilig mogelijk aan het verkeer te laten deelnemen. Prijzen De Mazda3 is verkrijgbaar als 4- deurs sedan of als 5-deurs hatch back. Voor de hatchback beginnen de prijzen bij 19.800 euro voor de 1.6 tot 36.300 euro voor de 2.2 CiTD. De sedan begint bij 20.300 eu ro voor de 1.6, terwijl voor de 2.2 CiTD 36.800 euro betaald moet wor den. Meer informatie over deze sportieve Mazda bij Autobedrijf Tramper in Goes of via de website www.trampergoes.nl Tot de volgende keer, Marina

de Faam | 2009 | | pagina 26