auto'smotoren Heli's Angels Volkswagen verfijnt gamma Kwart eeuw Espace: Série Limitée 25 Jubileummodellen Mayfair en Camden Volkswagen introduceert in het modeljaar 2010 (en dat is reeds begonnen) de Golf BlueMotion, goed voor 4,1 liter brandstof op 100 kilometer. Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Opel biedt extra's zonder meerprijs Verjaardag van de MX-5 gevierd Nog sneller dan ooit was geklokt WOENSDAG 3 JUNI 2009 Opel voorziet zijn populairste modellen nu met nog meer ex tra's zonder daarvoor een meer prijs in rekening te brengen. Het betreft de Opels Corsa, Astra, Meriva en Zafira. De Corsa Edi tion is zonder meerprijs voor zien van cruisecontrol, mist lampen in de voorbumper, een boardcomputer en lichtmeta len 15 inch wielen. De Opel Me riva biedt sportstoelen die deels met leder zijn bekleed, parkeer- sensoren en climate control. De 24h Le Mans vormt dit jaar het decor voor de viering van de twintigste verjaardag van 's werelds best verkochte road ster, de Mazda MX-5. Mazda laat de twintigste verjaardag niet zomaar voorbij gaan. Zo'n tweehonderd MX-5'n wonen de viering bij. Het evenement wordt georganiseerd in sa menwerking met verschillen de MX-5 Clubs in Europa en vindt plaats op 13 en 14 juni. Zie ook www.mx5club.nl Nog sneller dan tot nu toe al was geklokt, ging recent een Nissan GT-R over de beroemde Nord- schleife van de Nürburgring. Met een score van 7:26:70 mi nuten is de Japanse sportwagen even vlot als bijvoorbeeld de Corvette ZR-1. En tegelijk laat de auto de Porsche 911 GT3 achter zich (7:40 minuten). Dat steekt de mannen bij Porsche natuurlijk enorm. Kom op Por sche dit kun je niet aan je voor bij laten gaan. Renault creëerde met de Espace een compleet nieuw segment. Inmiddels is het alweer 25 jaar ge leden dat de eerste Espace in Europa in het straat beeld verscheen. Renault onderstreept het zilveren bestaan van de MPV met een Espace Série Limitée 25. Die is leverbaar als normale Espace en als (ver lengde) Grand Espace. De gelimiteerde editie is van een aantal extra's voorzien zoals lederen bekle ding en Carminat Navigatie. Standaard krijgt de ju bilaris metaallak. Tegen een meerprijs van 1.295 euro monteert Renault het enorme glazen dak waarvan de voorste helft kan worden geopend. Er is maar één motorvariant, de 2.0 16V Turbo. De 'normale' Espace is leverbaar vanaf39.995 euro, de Grand Espace is er vanaf 41.810 euro. Mini bestaat vijftig jaar. Dat wordt onderstreept met de Mini Mayfair en Mini Camden. Die na men zijn ontleend aan twee Londense wijken. Zowel in design als uitrusting verschillen de Mini 50 Mayfair en Mini 50 Camden van de 'normale' Mini. Zo zijn beide modellen voor zien van een jubileumschildje bij de grille, een opvallend exterieur, afwijkende wielen, specia le bekledingsmaterialen voor het dashboard en de stoelen en een kleurenpalet toegespitst op het exclusieve karakter van de Mayfair en de Camden. Bovendien, als toevoeging op de uit gebreide standaarduitrusting, zijn beide mo dellen onder meer voorzien van airconditio ning, in hoogte verstelbare en verwarmbare stoelen, lichtpakket, boardcomputer, opberg- pakket en 12 Volt-aansluiting. De productie van de Mini Mayfair en Mini Camden start in september, precies de maand waarin vijftig jaar geleden de eerste Mini werd gepresen teerd. Beide modellen blijven een jaar in pro ductie. Overigens, al in 1982 verscheen de klas sieke Mini als speciale Mayfair-uitvoering. De klassieker combineerde toen comfort met een extravagante uitstraling. Het boek Heli's Angel, de geschiedenis van Sonny Barger en de Heli's Angels Motorcycle Club' vertelt de geschiedenis van de motorclub. Het boek is ge schreven door de oprich ter van de club, Ralph Sonny' Barger. Het boek omvat zijn ver haal, met tientallen anek dotes, aansprekende voor vallen en foto's. Op het terrein van de Hel i's Angels aan de Wenc- kebachweg in Amsterdam werd het eerste exem plaar onlangs overhandigd aan de President van de Heli's Angels Amsterdam, Unu. Golf BiueMotion Verder brengt 'het nieuwe jaar' de verfijning en uitbrei ding van de standaarduitrus ting van diverse modellen. In de Golf, Golf Plus, Jetta, Eos en Passat wordt de olie- temperatuur voortaan digi taal weergegeven. Ook krij gen al deze modellen de be schikking over het nieuwe in strumentpaneel met witte verlichting en het nieuwe be dieningspaneel van de Clima- tronic (beide zoals geïntrodu ceerd op de nieuwe Golf). Daarbij krijgen alle modellen een nieuw model stuur. Ook is de noodremassistent ver nieuwd: zodra de remvertra- ging meer dan 2,5 m/s2 be draagt, gaan de remlichten automatisch knipperen. Zo wordt de noodremsituatie sneller opgemerkt door ach teropkomend verkeer. Bij snelheden onder de 10 km/u treden bij een noodstop de alarmlichten in werking.

de Faam | 2009 | | pagina 19