'Het vraagt extra tijd, maar natuurlijk zorg ik voor mijn kind!" Vaartochten Zonnebloem Vervoer Motorpassagiersschip Eureka Hoogste punt Huurhuizen Spaans Kwartier Diverse dansen bij Ter Reede Gezinsdienst in Sint Laurens Linedance in De Regenboog Boekenmarkt op de Vismarkt deweekkrant.nl Dikke Buuken Voetbalfeest Lianne (34 jaar): "Natuurlijk zorg ik voor mijn kind, dat is toch heel gewoon? En ik houd echt niet bij hoeveel tijd ik er in steek. Al is dat misschien meer dan bij anderen. Mijn zoontje is namelijk gehandicapt en dat vraagt nu eenmaal extra tijd". Woensdag 3 juni 2009 - Pagina 14 Wat Lianne doet, doen heel veel mensen. Zij zetten zich vaak langdurig en intensief in voor een chronisch zieke, gehandicapte of hulpbehoevende partner, ouder, kind of ander familielid, vriend of kennis. Ze zijn mantelzorgen Mantelzorgers zijn geen beroepsmatige zorgverleners, maar geven zorg omdat zij een persoonlijke band hebben met degene voor wie ze zorgen. Toch weten heel veel mensen niet van zichzelf dat ze mantelzorger zijn! In de toekomst zal er meer en meer beroep worden gedaan op mantelzorgers. - De overheid wil namelijk dat we steeds langer zelfstandig kunnen blijven wonen. Daarom is het belangrijk om te weten dat ook mantelzorgers een beroep kunnen doen op voorzieningen en ondersteuning. Omdat het niet vanzelfsprekend is wat je doet. Maak eens een afspraak met een steunpunt mantelzorg. Bel naar het Zeeuws Steunpunt Mantelzorg voor een mantelzorg steunpunt bij u in de buurt: 0113-397 171 (di t/m do van 09.00-17.00 uur). Hier kunt u terecht met al uw vragen omtrent mantelzorg. Voor overige vragen, klachten of het delen van uw ervaringen op het gebied van mantelzorg, bel naar Zorglnfo Klaverblad Zeeland: 0113-212 783 (ma t/m vrij van 09.00-13.00 uur) of stuur een e-mail naar zorginfo@klaverbladzeeland.nl Mantelzorger ben je niet alleen Lees alles over mantelzorg op www.mezzo.nl of bel de Mantelzorglijn: 0900-20 20 496 (ma t/m vrij van 09.00 tot 16.00 uur. €0,10 per minuut). Deel je ervaringen met andere mantelzorgers op www.mantelzorgerbenjenietalleen.nl KLAVERBLAD ZEELAND Klaverblad Zeeland is hèt samenwerkingsverband van Zeeuwse patiënten- en cliënten organisaties. We zetten ons in voor gebruikers van zorg- en voorzieningen én voor mantelzorgers. Wij willen de stem van de mantelzorger laten horen. We bundelen ervaringen van mantelzorgers en gaan in gesprek met zorgaan bieders en gemeenten om de positie van mantel-zorgers te verbeteren. Daarnaast wijzen we u de weg in het web van regels en voorzieningen. www.klaverbladzeeland.nl VLISSINGEN - De afdelingen Middelburg en Vlissingen van De Zonnebloem houden op 19 en 20 juni hun jaarlijkse dag vaartochten met het motorpas sagiersschip de Eureka. Onge veer 250 gasten kunnen aan boord genieten van het uitzicht en van de verzorging door vrij willigers. De vaartocht is be stemd voor zieken, gehandicap te en ouderen. Ook kunnen rol stoelgebruikers mee. De vaar tocht vanuit Middelburg is op 19 juni. Mensen die mee willen varen kunnen zich aanmelden via: 0118-637789 of 0118- 625989. Voor de vaartocht van uit Vlissingen kunnen mensen aanmelden via 0118-479329. De schepen vertrekken om 9.00. In Middelburg is de vertrekplaats aan de Loskade en in Vlissin gen vertrekt de Eureka vanaf de Eerste Binnenhaven. Men moet wel voor eigen vervoer zorgen van en naar het passagiersschip. Op de foto staat het motorpassagiersschip Eureka waar de vaar tochten in Zeeland mee worden gehouden. Opening Porthos Middelburg D00RTARA DE VRIEND MIDDELBURG - Het pand van het ondersteuningsbu reau Porthos in Middelburg wordt woensdag 10 juni om 16.00 uur geopend. Aan het loket kunnen mensen met zorg-, welzijn en opvoed- vragen geholpen worden. Porthos is te vinden in het voor malige Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) aan de Sint Se- bastiaanstraat 12 in Middel burg. Binnen Porthos komen het loket van de Wet maat schappelijke ondersteuning (Wmo) en het loket van het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) samen. Naast de Wmo-ta- ken hebben gemeenten de - plicht om per 2011 tenminste één CJG te hebben waar ouders en kinderen terecht kunnen voor advies. Momenteel lopen er in Zeeland drie CJG-pilots. In Porthos werken samen: Stich ting Welzijn Middelburg (SWM), Maatschappelijk Werk Walcheren (MWW), Jeugdge zondheidszorg (GGD/Zorg- stroom), MEE, Indigo en Bu reau Jeugdzorg. Bij complexe problemen breidt de samen werking zich verder uit naar bij voorbeeld Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ), Emergis, onderwijsinstellingen, huisartsen, kinderartsen, de Raad voor de Kinderbescher ming, bureau Halt, Jeugdpolitie en Leerplicht RMC, Zorg- stroom, Stichting 'Werkt voor ouderen', stichting Arduin, Phi ladelphia, Regionale Commis sie Verslavingszorg Zeeland (RVCZ) en de twee woning bouwverenigingen. Uniek De Middelburgse aanpak in Porthos vormt een voor Zee land unieke combinatie, waar bij zorginstanties efficiënt sa menwerken, zodat de klant snel geholpen kan worden en een vaste contactpersoon heeft. Porthos biedt advies, onder steuning en lichte hulp. Ook voor zaken zoals het vinden van vrijwilligerswerk, een maaltijd- voorziening regelen en hulp bij het invullen van een formulier. Porthos is sinds 1 december 2008 aan het proefdraaien. De nieuwbouw van de wooncomplexen Armonia en Vida in het Spaans Kwartier in Vlissingen bereiken vandaag het hoogste punt. Aan de President Rooseveltlaan is Armonia te vinden met 24 driekamerappartementen. Aan het Pablo Picassoplein ko men 31 driekamerappartementen. Begin 2010 zijn de huizen klaar. VLISSINGEN - Stichting Pal ladium houdt vandaag (3 ju ni) in samenwerking met de Stichting Werkt voor Oude ren een dansmiddag in het Atrium van ter Reede. Om 14.30 uur is er volksdansen gevolgd door linedance (15.00 uur), pauze met een demonstratie breakdance (15.30 uur) en stijldansen (16.00 uur). Het is gratis. SINT LAURENS - In de Gere formeerde kerk aan de Noordweg 372 in Sint Lau rens is zondag 7 juni om 10.00 uur een gezinsdienst. Voorganger is Theo van Te- ijlingen. Het thema van deze dienst is: Maakt geld nou ge lukkig of niet? OOST-SOUBURG - In wijk- cenüum De Regenboog van Stichting Palladium in Oost- Souburg is vrijdag 5 juni een linedance-avond. het begint om 19.30 uur. Cd's zijn wel kom. Kosten 2 euro. MIDDELBURG - Op de Vis markt in Middelburg is 3 juni een boekenmarkt. Op dit ge zellige en karakteristieke pleintje in het centrum van Middelburg worden tweede hands boeken verkocht, van koopjes tot collectioners- items, van literatuur tot kin derboeken, van romans en poëzie tot maritieme werken en natuurlijk zijn er ook veel Zeeuwse boeken en thrillers te verkrijgen. De markt is van 10 tot 16 uur. je eigen wereld op VROUWENPOLDER - Op het sportveld in Vrouwen polder is zaterdag 13 juni het Dikke Buuken voetbalfeest. Het wordt georganiseerd door Sportclub Vrouwenpol der. vanaf 11.00 uur is er een groot toernooi, met spelers vanuit alle Walcherse gele dingen. Om 17.00 urn- treedt de Dikke Buuken Band op met verrassende gastspelers. En rond 18.00 uur begint de super barbecue. Van 20.30 tot 23.30 uur is er een optre den van de coverband Sister Act. De entree is gratis.

de Faam | 2009 | | pagina 14