f Parkeervergunningen nu ook digitaal aan te vragen Het woord aan raadslid Chris Dekker Gemeentelijke balies dicht, gratis parkeren Jan Smit zingt op TROS muziekfeest Wijziging ophalen huisvuil Omwisselen bromfietscertificaat ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL TT^Waafi'ilMiil De Faam Woensdag 27 mei 2009 - Pagina 8 Naast uittreksels uit het Gba kunnen inwoners en bedrijven in Middelburg nu ook drie parkeervergunningen digitaal aanvragen via www.middelburg.nl. Om welke parkeervergunningen gaat het? De volgende drie vergunningen zijn digitaal aan te vragen: de (eerste) parkeervergunning voor bewoners binnenstad, de parkeerontheffing blauwe zone bewoners en de parkeervergunning voor tijde lijke werkzaamheden in de binnen stad (bedrijven). De inwoners en bedrijven hoeven voor deze vergunningen niét meer naar het stadskantoor te komen. Na invulling van het formulier en de beta ling via beveiligde internetverbinding (met i-deal of creditcard) ontvangen de aanvragers hun vergunning binnen vier werkdagen via de post. Hoe bestel ik digitaal? Op middelburg.nl Digitaal Loket staan de producten die digitaal aan te vragen zijn. De drie parkeervergunnin gen zijn hier ook te vinden. Ga naar de gewenste vergunning en lees goed de beschrijving zodat u weet of u in aan merking komt voor de betreffende vergunning en welke gegevens u nodig heeft bij de aanvraag (voor bewoners is dit onder andere de DigiD inlogcode, dezelfde die voor belastingaangifte wordt gebruikt). Heeft u geen DigiD inlogcode dan kunt u dit aanvragen via www.digid.nl Welke producten wilt u online kunnen aanvragen? Met de toevoeging van de parkeer- producten zijn nu acht producten digi taal te bestellen via www.middelburg.nl en via de post thuis te ontvangen. Hier blijft het ech ter niet bij, gemeente Middelburg blijft nieuwe producten toevoegen. Klantgemak staat hierbij voorop. Graag horen we van u welke wensen of verbeteringen u 'heeft voor het Digitaal Loket. Wat zou u handig vin den om digitaal te kunnen aanvragen? Geef het door via info@middelburg.nl met als onderwerp 'tip digitaal loket'. Luxe problemen De huidige economische crisis treft vrij wel iedereen. Er gaan bedrijven failliet; er worden mensen ontslagen; er komen mensen in financiële proble men. Vooral de kwetsbare groepen in de maatschappij verdienen extra aan dacht in deze omstandigheden. Maar het merendeel heeft tot nu toe alleen maar een luxe probleem. Ze gaan misschien één keer minder op vakantie, of stellen de aanschaf van een nieuwe auto een jaar uit. Maar er worden nog steeds veel dure artikelen gekocht, zoals merkkleding, elektro nisch apparatuur, meubels, speelgoed, enz. Met minder kan ook Het grappige is, dat je veel artikelen ook tegenkomt in een kringloopwinkel, een schuur met 2e hands, op internet, marktplaats of prikbord of op een van de vele rommelmarkten. Ook voor weinig geld kun je aan heel veel dingen komen. Op 1 mei deed ik samen met mijn vrouw een rondje over de kleedjes- markt op het abdijplein. Het is leuk om te zien dat kinderen hun "afgedankte" Foto: Jan Koole speelgoed niet weggooien, maar er anderen blij mee maken. En dat zodoende heel bruikbare artikelen een tweede of een derde leven leiden voor dat ze bij het afval terecht komen. Wie wel eens bij de milieustraat komt hoort daar vaak: "Als je ziet wat hier allemaal gebracht wordt, dan durf je het woord crisis niet meer te gebrui ken". Misschien is het probleem dat we zoveel afval produceren, wel groter dan het probleem dat we iets minder te besteden hebben. Positief geluid Vorige week behandelende de gemeen teraad de jaarstukken en het jaarver slag van de gemeente Middelburg. Bij de bespreking daarvan kun je natuurlijk niet heen om de huidige economische situatie. Toch waren er ook positieve geluiden. Het jaar 2008 is afgesloten met een positief resultaat. Het rapport cijfer van de accountant was zeer posi tief. En uit het burgerjaarverslag blijkt een positieve waardering en vertrou wen van de burgers in het bestuur. Dat was voor de SGP reden om com plimenten te maken naar het college van B&W en ook naar de ambtenaren. Middelburg is financieel gezien een gezonde gemeente. Daar zijn we dank baar voor en het is ook een reden om de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien, ondanks de donkere wolken. Chris Dekker fractievoorzitter SGP chr-dekker@kpnplanet.nl www.sgpmiddelburg.nl Op tweede pinksterdag (maandag 1 juni) zijn de gemeentelijke balies gesloten. Op straat en in de parkeergarages mag u gratis parkeren.. Op dinsdag 2 juni vindt het TROS muziekfeest plaats op de Markt. Jan Smit gaat zingen en is tevens de presentator van het muziekevenement. Op deze dag staan diverse Nederlandse artiesten op het podium. Andere artiesten die in Middelburg komen optreden zijn Nick Simon, Jim, Jan Keizer, Corry Konings, Monique Smit, Dré Hazes en René Schüurmans. De opnames van het televisieprogram ma zijn van 19.00 tot 23.00 uur. De -gemeente Middelburg verwacht veel mensen van binnen en buiten de pro vincie. Vanwege de veiligheid mogen er maximaal 11.500 mensen op de Markt. Als dit aantal is bereikt, worden de toegangswegen naar de Markt afge sloten. Parkeren fietsen en bromfietsen Fietsen en bromfietsen worden op 2 juni zoveel mogelijk van de Markt geweerd. Er zijn extra fietsparkeer plaatsen ingericht op Plein 1940, Zusterplein, Walplein en de Stadhuis straat. In de avonduren worden fietsen en bromfietsen van de Markt, inclusief de toegangswegen rond de Markt, verwij derd en op het Zusterplein gestald. Parkeren auto's De Bodenplaats is op maandag 1 en dinsdag 2 juni afgesloten. Plein 1940, Zusterplein en een deel van het Walplein zijn dinsdag 2 juni de hele dag voor autoparkeren afgesloten. Parkeervergunninghouders kunnen hun auto op alle andere parkeerloca- ties parkeren. De gemeentelijke par keergarages zijn 24 uur per dag open en zijn op zon- en feestdagen en op overige dagen na 18.00 uur gratis. Vanwege Pinksteren is er een wijziging in het ophalen van huisvuil. Het huisvuil van maandag 1 juni wordt op dinsdag 2 juni opgehaald. De milieustraat is gesloten op maandag 1 juni. Houders van een bromfietscertificaat hebben tot 1 oktober 2009 de gele genheid om hun bromfietscertificaat om te wisselen voor een rijbewijs met de categorie AM. Na 1 oktober is omruilen niet meer mogelijk en moet eerst theorie^xamen worden gedaan bij het Centraal Bureau voor Rijvaardigheidsbewijzen. Als u een bromfietscertificaat bezit en daarnaast een rijbewijs met de categorie A of B geldt dit niet voor u. Per 1 januari 2010 wordt naar verwachting het prak tijkexamen voor de bromfiets ingevoerd.

de Faam | 2009 | | pagina 8