Rabobank PETER CHRIST OvSBfonds SNS REAAL®'"* Gratis Programma: Zondag 31 mei dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Reserveren via Theater Verkoop Zeeland, tel. 0900 55 000 55 www.theaterverkoopzeeland.nl of in de Stadsschouwburg op werkdagen en -tijden Molenwater 99, Middelburg Toegangsprijzen dagkaart 30 mei 14,50 dagkaart 31 mei 14,50 dagkaart 1 juni 17,50 Gino Vannelli 2250 AUTHENTIC BASIC STORES Woensdag 2rmèi 2009 -"Pagin"32 www. ikaffffeei hof.ml Festival voorverkoop [t/m 28 mei 2009] Aan de kassa 30 mei Dj Grazzhoppa's Dj Big band Dave Holland Quintet 19,50 31 mei Mona Lisa Overdrive Courtney Pine's Jazz Warriors 19,50 1 juni Hein van de Geyn trio ft. Fay Claassen 5 dagen all-in kaart 45,00 Dagkaart Studenten en 65+ (op vertoon van collegekaart/pas) 12,50 Gratis entree: Kinderen tot 12 jaar 1 Begeleider van andersvaliden die begeleiding nodig hebben ook (alleen aan kassa) MIDDELBURG De naam New Orpheans is afgeleid van het personage Orpheus uit de Griekse Mythologie. Orpheus was de zoon van een van de godinnen van de kunsten en wetenschappen, de Muze Calliope. De betoverende werk ing die uitging van Orpheus zang proberen "The New Orpheans" ook over te brengen op het publiek. Op 24 juni 2000 boekte The New Orpheans landelijk succes door op het Big Band Festival 2000 in Den Haag de eerste prijs in de wacht te slepen, daarmee gerenommeerde- bands achter zich latend. Het hechte collectief en de prikkelende performance waren de belangrijkste ingrediënten van het succes. Pianist Jeroen van Vliet, een veertiger met de attitude van een jonge hond, heeft zich de afgelopen twee decennia naar de top van de Nederlandse jazz weten te spelen. Van Vliet is begenadigd solist op zowel de vleugel als de Fender Rhodes en ook als componist staat hij hoog aangeschreven. De jazz van trompettist en arrangeur Eric Vloeimans trekt je mee in zijn improvisatieverhaal, probeert steevast nieuwe dingen uit, prikkelt en deelt hier en daar een plaagstootje uit. Lounge, elektrische Miles Davis, klanklandschappen, gelaagde jazz, het komt allemaal voorbij. programma Nieuwe Kerk 13:00 u. -14:30 u. New Orleans Ale Stars ft. Harriet Lewis Jazz kerkdienst Op Pinksteren (het feest van de geestdrift) gaat het De uit 14 muzikanten bestaande groep volgt al enige jaren een muziek workshop bij Dies Ie Due. De laatste jaren was dit bij De Zeeuwse Muziekschool te Middelburg. Er is ondertussen een bijzonder en eigen wijs repertoire ontstaan met een paar composities die Dies Ie Due voor de groep schreef. In dit laatste seizoen onder zijn leiding, wordt er aan een CD gewerkt. Het repertoire bestaat uit een keuze van de leukste stukken van de afgelopen jaren. Het optreden op het Jazzfestival Middelburg is enerzijds de afsluiting van het laatste seizoen en ander zijds het begin van de Europese tournee van De Doorbraak. Op 21 juni tijdens de Fête de la Musique zullen zij een concert in Gascogne (Frankrijk) verzorgen. 15:30 u. -16:30 u. The New Orpheans ft. Eric Vloeimans Jeroen van Vliet 16:45 u. -17:45 u. Feen Brothers ft. Ben Boogaard Paul van der Feen was prijswinnaar op de belangrijkste Jazzsaxofoon competitie ter wereld (Whitefoundation World Saxophone Competition) en is ëën van de solisten van het Metropool Orkest. Clemens van der Feen wordt algemeen beschouwd als ëën van de grootste bastalenten van het laatste decennium en speelde o.a. met Toots Thielemans, Bert van den Brink, Rob van Bavel, Karei Boehlee, Eric Vloeimans en Jesse van Ruller. Matthijs van der Feen begon op vijfjarige leeftijd met drummen na een ontmoeting met een drummer van een Amerikaanse gospelband. Momenteel is hij drummer van verschillende bands in uiteenlopende stijlen en speelde o.a. met Bert van de Brink, Louis van Dijk, fóula Morelenbaum,Lilian Vieira. Mark van der Feen participeerde aan concoursen in Nederland, Frankrijk en Zwitserland en behaalde o.a. een 2e prijs tijdens het Classic FM piano concours (1998), tweemaal de Steinway prijs tijdens het Internationale Piano Concours van Montreux (1999, 2002) en diverse publieks prijzen. Ben Boogaard is een veel gevraagde gastgitarist. Speelt o.a. met Rob van Bavel, Jan Verweij, fëiul van Kemenade, Pieter Bast, Ferhan Otay, Peter Mingaars, Jasper Blom, Hein en Ton van de Geijn, Philip Catherine en Erik Heijnsdijk. Zeeuwse Muziekschool dak er weer af tijdens de Jazzkerkdienst In de Nieuwe kerk te Middelburg. De Inspirerende Harriet Lewis en haar band The New Orleans Ale Star-s (Australië) zijn daarin de gangmakers. Vanaf 12.30 zal de Original Zealand Streetparade Jazzband uit Middelburg vóór de kerk de gasten vermaken totdat de kerkdeuren om 12.45 uur open gaan. De dienst begint om 13.00 uur. Evenals voorgaande jaren is de voorganger ds Gert Jan Smit. Harriet Lewis is geboren in Philadelphia (USA) als nakomeling van Jamaicaanse voorou ders. Toen ze 12 was begon ze met zingen in de Baptistenkerk en werd ze leider van het Baptistenkoor, dat optrad door heel Philadelphia. Door de jaren heen formeerde ze koren, studeerde diverse dansvormen en gaf concer ten overal ter wereld. Ze maakte vele cd's en trad op met onder meer Mariah Carey, The Weather Girls, Eric Clapton, Lisa Stansfield, Michael Jackson, Ray Charles en vele anderen. Haar stemgeluid is dan ook zeer bijzonder te noemen. The New Orleans Ale Stars nemen Antoine Trommelen op sax en Peter Kanters op piano als gastmuzikanten mee. programma Abdijplein 13:00 u. -14:00 u. Finale Junior Jazz Award 14:15 u. -15:15 u. De Doorbraak o.l.v. Dies Ie Due

de Faam | 2009 | | pagina 32