Gratis Programma: Zaterdag 50 mei Workshops VAN DER SLOOT dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 27 mei 2009 - Pagina 30 In de binnenstad van Middelburg 13:00 u.-16:00 u. STREETPARADE m.m.v. De Honkers Brassband Sluiskil Longfield Jazzcrackers Terneuzen OhnO Jazzband Bergen op Zoom en De Koninck Jazzband Antwerpen De streetparade en het programma op de Markt zijn co-producties met Stichting JASZ De Honkers Brassband Hun stijl kan gezien worden als een revolutionaire ontwikkeling in dans en brassband muziek, gebaseerd op de oude traditionele Hew Orleans jazz. De Honkers spreken over een swingende Hew Orleans jazz met daarin een duidelijke groove" en uitspattingen naar de funk, latin en blues. Heem daarbij de dynamische uitvoering en je krijgt een spetterend optreden te zien van deze negenmans jazzformatie. NO Longfield Jazzcrackers De Koninck Jazzband Met een bezetting van trompet, trombone, klarinet/saxofoon, banjo, bas, drum en zang hebben deze Belgen het amusement voorop staan. Het belangrijkste is voor hen altijd het volk te animeren door naar het publiek toe te spelen. Bovendien hebben ze goede muziek hoog in het vaandel staan. Een wandelend orkest van muziekmastodonten! programma Markt 13.00 u. -16:15 u Storyville Jassband De Arnhemse Storyville Jassband, opgericht op 4 januari 1959, heeft zich in de loop der jaren ontwikkeld van een Arnhemse tot een Hederlandse jazzband met internationale allure. Internationaal heeft de band van zich laten horen met optredens in Duitsland, België, Frankrijk, Engeland, Mallorca en Zwitserland. Over de nieuwe bezetting schreef een recensent: "hun vakmanschap, kwaliteit en enthousiasme uit het verleden zijn meegenomen naar het heden en we hoeven er niet aan te twijfelen: ook naar de toekomst". Op 4 januari 2009 heeft de band zijn 50-jarig bestaan gevierd met een uitverkocht Jubileumconcert waar de wereldberoemde Chris Barber meedeed als gastspeler. 16.15 u. Middelburg jamsessie 17.00 u. -19:00 u. South Jazzband 15:30 u. -16:30 u. Moondance Een swingende band die jazZ nieuw leven inblaast, een band met een lekkere sound. Ervaringen uit de JazZöPoP worden verbonden tot een heerlijk swingend muzikaal avontuur. Of het nu uptempo nummers of ballads zijn, ze worden gebracht met passie. Dat hoor je, voel je en zie je! Hieuwe arrangementen zijn gemaakt van nummers van helden als Billie Holiday,Sting, Gershwin, Ella Fitzgerald, Van Morrison, Carole King en vele anderen. Haast het bestaande repertoire speelt MoonDance ook eigen werk. In het theater staat deze band ook haar mannetje, front vrouw Lady Ing en de heren van MoonDance laten je genieten van een muzikale theatershow met een vleug humor én voorzien van special effects. programma De Spot - toegang gratis 15:00 u. -17:00 u. Voorronde Junior Jazz Award Ook dit jaar organiseert het International Jazzfestival Middelburg in samenwerking met de Zeeuwse Muziekschool en Toonbeeld de Junior Jazz Award. De finale vindt plaats op zondag 51 mei van 15:00 - 14:00 uuur op het hoofdpodium op het Abdijplein. Informatie en opgeven: Zeeuwse Muziekschool. in tram 7 om zijn Opa Joe om raad te vragen. Op zijn reis dwars door de stad beleeft Miles wonderlijke muzikale avonturen en vindt hij moedige antwoor den op zijn vragen. - Miles en Tram 7 gaat over eenza amheid en verdriet. Maar ook over troost en het altijd weer opborrelende plezier van zingen en muziek maken. Miles en Tram 7 is een jazzsprookje voor 7 dat zich afspeelt-in de grote stad. Want de grote stad is jazz. - Miles en Tram 7 is een productie van Wolfspeelt, het muziek- en theaterhuis van Esmée Olthuis en Denise Schreuder. Miles en Tram 7 wordt gesubsidieerd door het Thuiskopie Fonds, het VSB Fonds en het Fonds voor Amateur- en Podiumkunsten. HOTEL AAN DE DAM St.MOl NMODt Tijdens het international Jazzfestival Middelburg worden er ook weer workshops gegeven door artiesten die optreden tijdens het Jazzfestival. DJ Vindictiv (scratchen) - 30 mei, 14.00 uur Eric Vtoeimans (trompet) en Jeroen van Vliet (piano) - 31 mei, 11.00 uur Hein van de Geyn (contrabas) -1 juni, 11.00 uur Een unieke kans om de fijne kneepjes te leren van artiesten die je later die dag op het podium kunt bewonderen. Inschrijven www.zeeuwsemuziekschool.nl Een oude stijl jazzband uit het Zeeuws-Vlaamse Terneuzen. Al meer dan 25 jaar zijn zij aanwezig op gerenommeerde jazzfestivals in binnen- en buitenland. De stijl die zij spelen is Hew Orleans Revival met uitstapjes naar Blues, Frisco, Gospel enz. Eigenlijk zijn is HO Longfield Jazzcrackers gewoon een lekker swingende oude stijl jazzband. OhnO Jazzband De OhnO Jazzband richt zich met name op de streetparade jazz en speelt traditionele nummers als Bill Bailey, Bourbon streetparade en My Blue Heaven, maar draait haar handen ook niet om "for some funky style!" Enkele van deze.nummers zijn Funky Planets en Do What You Wanna Do. Daarnaast staan de verschillende muzikanten garant voor wervelen de solo's en spetterende rifs. De Tilburgse South Jazzband timmert al meer dan 50 jaar aan de weg en hoe! Kwaliteit staat bij het orkest hoog in het vaandel, getuige de vele successen van de afgelopen jaren. Maar naast de pure jazz voor de jazz clubs en de festivals is het orkest kind aan huis in andere muziekstijlen. In 2007 vierden zij hun 50 jarig jubileum. The South Jazzband: oude stijl jazz met een Bourgondische knipoog! programma Abdijplein - toegang gratis 14:30 u. -15:30 u. Miles en Tram 7 (kinderopera) Leeftijd: 7+ Zingend, piepend, schurend, fluisterend, ademloos hard en oorverdovend stil. Miles is verdrietig om de dood van zijn vader. Miles kan niet praten over dat wat hem bezighoudt, wel zingen. Toch was het drieënnegentig dagen stil. In zijn hoofd en in zijn leven. Dan duiken de liedjes weer op. En daarmee ook de vragen. Want mag hij eigenlijk wel weer zingen? Wanneer kan het leven weer normaal zijn? En wat moet hij doen met het half afgemaakte liedje, dat hij met zijn vader aan het componeren was? Miles stapt ADRIAANSE M VAN DER WEEL advocaten Provincie Zeeland DE HAMERNOOT

de Faam | 2009 | | pagina 30