HANS VERS HANSVERS €1,49 €1,99 €2,49 Studio Sanérie 50,- KORTING Hollandse Nieuwe Aardappels! Doré of Frieslanders Hollandse Asperges klasse AA Hollandse Trostomaten 500 gram €0,99 Hollandse Bospeen Zespri Kiwi Gold Perssinaasappels Figuurcorrectie- en afslankcenter Walstraat-Zuid krijgt een nieuwe en passende uitstraling De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL HÉT ADRES VOOR FRUITMANDEN IN VLISSINGEN groente - fruit - rauwkost - fruitmanden AANBIEDINGEN 2 kilo 3,00 4 kilo 5,00 500 gram €2,99 groente- en fruitspeciaalzaak Van Hogendorpweg 99 Vlissingen Telefoon 0118 - 472186 5 voor 20 voor Tegelzetbedrijf Dick Nieuwenhuis b.v. Ook nu weer leuke acties in de showroom wand- en vloertegels Tegelzetbedrijf Dick Nieuwenhuis www.zeelandtuinen.nl Dankzij onze infraroodtechnologie kunt u snel afslanken en de huid verstevigen. U krijgt van ons bij het afsluiten van een advieskuur: Aanbieding is geldig t/m 19 juni '09 Harp en klarinet in locaties SVRZ Informatiemarkt scootmobielgebruik Landelijke functie voor Zeeuwse redder deweekkrant.nl Ontop BV sponsort het Technum Halve finales Hackenberg-Cup Afspraken Woensdag 27 mei 2009 - Pagina 2 voor woensdag 27, donderdag 28, vrijdag 29 en zaterdag 30 mei Voor het vakkundig plaatsen van uw wand-, vloertegels en natuursteen. In onze showroom vindt u een grote hoeveelheid Ook hebben wij een mooie collectie natuursteen Openingstijden showroom: woensdag en vrijdag 9.30 tot 12.00 uur Ook kunt u buiten deze tijden na een telefonische afspraak bij ons terecht. De Zompe 22 - 4353 EC Serooskerke Telefoon: 0118-592491/06-53152245 Zeeland Tuinen Hoofdstraat 38 4416 AD Kruiningen Mob. 06 - 53 76 03 50 info@zeelandtuinen.nl Tuinaanleg Sierbestrating Vijvers Ontwerpen Schuttingen Erfafscheidingen Tuinonderhoud Openingstijden: Ma., wo. en do. 9.00-12.00 uur en 16.00-21.00 uur Pi. 9.00-15.00 uur, vr. 9.00-13.00 uur Fort den Haakweg 15A - Vrouwenpolder Delsnel: 0118-594098 Gratis én vrijblijvend figuuranalyse www.studiosanerie.nl MIDDELBURG - Het klas sieke duo BonBon brengt vandaag (woensda'g 27 mei) en morgen (28 mei) een klas siek programma ten gehore in verschillende locaties van SVRZ. Het één uur durende programma bevat werken van onder andere Debussy, Ravel, Fauré en Saint-Saëns. Op woensdag 27 mei begint het concert om 15.00 uur in de Vliedberg in Koudekerke en om 19.00 uur in 't Gast huis in Middelburg. Tot slot treden zij donderdag 28 mei om 14.30 uur op in de Eras- musflat in Goes en om 19.30 uur in Ter Valcke in Goes. MIDDELBURG - Veilig op pad met de scootmobiel is erg belangrijk. Daarom houdt SVRZ morgen (don derdag 28 mei) van 14.00 tot 16.00 uur een informatie markt voor scootmobielge bruik in 'het palet' in Mid delburg. Naast informatie over de scootmobiel is er ook een presentatie van een ver- keersvoorlichter en wordt de scootmobiel getest. MIDDELBURG - Leo Wol- terman, voorzitter van de Middelburgse reddingsbri gade, is benoemd tot pen ningmeester van Reddings brigades Nederland, de overkoepelende bond vdn alle reddingsbrigades in Ne derland. Wolterman was de voorgaande zes jaren al ac tief als lid van de Financiële Commissie van de sport bond. Hij is dus goed op de hoogte van het gevoerde fi nanciële beleid, subsidies tromen, inkomsten en uitga ven en alle andere zaken die bij het beleid van een bonds- bestuur komen kijken. je eigen wereld op VLISSINGEN - Ontop BV en Technum, hét techniekcen trum van ROC Zeeland, te kenden afgelopen woensdag een sponsorovereenkomst. De overeenkomst is gete kend door J. Veraart, alge meen directeur van Ontop BV en André Zuidijk, ma nager Technum. Met het on dertekenen van de overeen komst behoort Ontop tot één van de Zeeuwse bedrij ven die willen investeren in het technisch onderwijs in Zeeland, om jongeren dicht bij huis een moderne techni sche onderwijsvoorziening aan te kunnen bieden. ARNEMUIDEN - Tijdens de Hackenberg-Cup, het toer nooi dat al zevenentwintig jaar de afsluiting van het ta- feltennisseizoen vormt, lie ten favorieten Stefan de Groot en Michel Sperling uit Arnemuiden geen steekjes vallen en bereikten de halve finale. Ook de Middelbur gers Patrick Vroomen en William Marinissen wonnen hun kwartfinalepoule. De halve finales worden mor genavond (28 mei) om 19.30 uur gespeeld. Leren lezen en schrijven via de Leerbon DOOR MARCEL VAN DER VOORT VLISSINGEN - "Ik wü leren lezen en schrijven, omdat ik in Nederland leef en het makkelijk is voor mijn toe komstige leven. Het zal een goede rol spelen in mijn contact met anderen", zegt de Irakese Sheler Mustafa. Dankzij de gratis Leerbon voor het Vlissingse Midden gebied kan ze meedoen aan het project Ticket to the Fu ture en krijgt zij wekelijks les van een ROC docent. Er zijn vrijwilligers die als inter mediair geschikte' cursisten in het Middengebied zoeken. Die krijgen een Leerbon aangebo den. "Ik vind het goed dat de cursus er is. Ik krijg les van Wen- ny, een hele aardige docent. Ze geeft mij en de andere cursisten lees, schrijf en spreekoefenin gen. Het lukt mij aardig, omdat het op een makkelijke manier gaat. Er zijn mensen in de groep die een lager niveau hebben dan ik. Voor hen is het moeilij ker", legt Sheler in prima Neder lands uit. Iedere vrijdagochtend om 9.00 uur begint de les die tot 11.45 uur duurt. "In de pauze trekken wij met elkaar op. De andere cursisten komen uit Turkije, Marokko en Tunesië. Regelmatig krijg ik huiswerk mee. Mijn twee kinderen vin den dat leuk. Eentje zei: 'Mama moet goed Nederlands leren.' Ik heb altijd moeite gehad met de Nederlandse grammatica. Door de cursus is dat een stuk beter geworden", verklaart Sheler. De introductie van de Leerbon blijkt tijd nodig te hebben. Het loopt nog niet storm in de klas. "Het is een moeilijk project om laaggeletterden aandacht te ge ven. Ik merk dat de interme- Wekelijks krijgen laaggelet terden uit het Vlissingse Middengebied les in lezen en schrijven. Dat gebeurt in het gebouw van het ROC aan de Verlengde Bonedij- kestraat. Marleen Ennik houdt op dinsdag van 9.00 tot 11.00 uur speekuur aan de Ridderspoorlaan 2. Tele foon: 06-52338824. Dan worden wagen beantwoord en bekeken wat er geleerd moet worden. Vervolgens maakt Marleen afspraken met de aspirant cursist en geeft de Leerbon cadeau. In het Middengebied zijn ook twee intermediairs actief. Webby van den Berg (06- 36129297) en L. Ettahami (06-40758261). diairs hun best doen om men sen over de streep te halen", al dus Marleen Ennik van het ROC. Ze vervolgt: "De eerste groep bestaat uit acht cursisten en is in maart van dit jaar ge start. Die bestaat vooral uit vrouwen. Er is één man" De fi nanciële waarde van de Leer bon is zestig euro. Die is be stemd voor laaggeletterden met het niveau eind basisschool en enkele jaren ema. Marleen: "Tot nu toe zijn er alleen allochtone deelnemers. Dat is jammer, want het is eveneens bedoeld voor Nederlanders. Ik heb het gevoel dat de drempel te hoog voor ze is. Nederlanders scha men zich." Webby van den Berg zoekt naar kandidaten "Ik denk dat de Leerbon goed is voor het Middengebied. En dat de laaggeletterden geprikkeld worden om een stap verder te gaan", zegt ze. Stationsstraat 52, Middelburg - [t] 0118 - 6i 31 87 Piet Voskamp [e] info@pietvoskamp.nl - [i] www.pietvoskamp.nl Fietsspedalist Openingstijden winkel: dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.30 uur en zaterdag van 9.00-15.00 uur. Winkel op maan dag gesloten. Werkplaats: dinsdag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.30 uur. Werkplaats zaterdag en maandag gesloten. VLISSINGEN - Het Vlissingse gemeentebestuur wil dat de Walstraat-Zuid op korte ter mijn wordt heringericht, zo dat de straat beter past bij de recentelijk gerestaureer de panden. En aansluit bij de Nieuwendijk, het Plein Vier- winden en het Groenewoud. Het college wil eind juni een definitief ontwerp vaststel len. Verschillende panden zijn opgeknapt en onderne mers vestigen zich in Wai- straat-Zuid. Nu is het tijd om de straat verder te verfraai en. De huidige betontegels worden vervangen door een loopstrook in het midden en rode klinkerverharding rabat ten langs de gevels. En in de middenloper komt graniet. Tussende rabatstroken en de middenloper komt een goot van natuursteen, zoals ook op de Nieuwendijk en rond het Plein Vierwinden is aangelegd. Het is de bedoe lingen dat de werkzaamhe den begin volgend jaar gaan beginnen. Voor omwonenden en betrokkenen is vorige week in Walstraat-Zuid een informatiemarkt gehouden. Reacties kunnen naar: gbn@vlissingen.nl. Het plan is te zien via: ww.vlissirv gen.nl/walstraat-zuid.

de Faam | 2009 | | pagina 2