DJ Grazznoppa's DJ Bigband Mona Lisa Overdrive Hein van de Geyn ft. Fay Claassen Dave Holland Quintet Courtney Pine's Jazz Warriors Gino Vannelli Rabobank Jazzfestival Middelburg2009- headliners iddelburg *\A 2009 Informatie: www.jazzmiddelburq.nl www.muziekpodiumzeeland.nl Reserveren: 0900-5500055 www.theaterverkoopzeeland.nl Tijdens het pinksterweekend 2009 zal de jan Middelburg omarmen. Voor de derde keer op rij biedt het International Jazz Festival Middelburg een podium voor internationale, nationale en Zeeuwse jazzmusici, aangevuld met een interessante breedteprogrammering. Met als rode draad 'kwaliteit'. Kwaliteit wat betreft muziek, geluid, licht en organisatie. En natuurlijk de locatie: het historische Abdijplein als epicentrum van het festival. Met recht de mooiste locatie in Nederland en met een uitstekende akoestiek! Het International Jazz Festival Middelburg is het resultaat van een uniek samenwerkingsverband van Muziekpodium Zeeland, de Zeeuwse Muziekschool, Theaterexploitatie Zeeland, Desafinado en Stichting JASZ, onder het bestuur van Stichting Jazzpodium Middelburg, ledereen zal tijdens het komende pinksterweekend aan zijn trekken komen: van 7 tot 77+ zullen we maar zeggen. Van een kinderjazzopera tot aan dixieland, van moderne jan die vanaf het midden wordt verkend tot aan haar grenzen met hiphop en popmuziek, van aanstormend talent tot aan geves tigde (internationale musici. En je hoeft niet alleen te luisteren, je kunt ook meedoen aan de workshops die diverse optredende artiesten zullen verzorgen. Ik wens u allen een zeer prettig en inspiratievol festival toe! 29 mei t/m 1 juni Eric Hageman, Voorzitter Stichting Jazzpodium Middelburg Zaterdag 50 mei Abdijplein Middelburg 120.00- 21:15 u. Zondag 51 mei Abdijplein Middelburg 120.00- 21:15 u. Maandag! juni Abdijplein Middelburg 114.50-15:45 u. Abdijpkin Middelburg 22.00- 25:50 u. Abdijpkin Middelburg 122.00- 25:50 u. Abdijpkin Middelburg 116.50-18:00 u. De Faam ALTIJD A CTUEEL: PEWttKKRANT.NL Woensdag 27 mei 2009 - Pagina 29 voor informatie en kaartverkoop: www.jazzmiddelburg.nl Theater Verkoop Zeeland, tel. 0900 3500035 www.theaterverkoopzeeland.nl Zaterdag 50-03.09 The Storyviüe Jassband Dave Holland Zondag Flnafe Junior Jaiz ftward The Hew Orpheans ft. Eric Vloeimans Hons Lisa Overdrive Courtney Pine's Jazz Warriors Maandag os*»» Gino Vannelli Een orkest van maarliefst 11 DJ s, 4 blazers en 2 zangeressen, dat rücksichtslos uit het keurslijf van zowel de traditionele hip hop als de mainstream jazz breekt Uiterst swingende band. opgericht door bassist Stefan Lievestro en gita rist Jesse van Ruller, waarbij er gegrossierd wordt in het betere groove- werk en tegelijkertijd het fijnzinniger werk niet geschuwd wordt. De uit Roosendaal afkomstige contrabassist Hein van de Geyn behoort nationaal, maar ook internationaal tot de top. gelet op de samenwerking met grootheden als Chet Baker, Toots Thielemans en John Abercrombie. Zijn trio is van hetzelfde kaliber en vocaliste fay Claassen is 'hors categorie'. .-.iaÈÊk::: fMf 'w Dave Holland is een legende en zelfs een heel levendige: doorgebroken in 1968 in de band van Miles Davis, is hij nog immer de dynamische voorman van een van de belang rijk ste jazzformaties van dit moment Gedurende enkele jaren speelde hij in de band van Miles Davis, om daarna zijn eigen weg te gaan. Beginjaren tachtig richtte hij zijn eigen groep op. Dit kwintet bracht de grootste talenten uit de toen malige jazzscene samen en is, zoals gezegd, uitgegroeid tot een van de belangrijkste jazzformaties van dit moment Courtney Pine (tenorsax, sopraansax, basklarinet) is de belangrijkste jazzmusicus van het Verenigd Koninkrijk. Vanuiteen reggae- en funk-achtergrond brak hij al vroeg in de jaren tachtig door naar het jazzcircuit. Daarna verbreed de hij zijn horizon snel door een kruisbestuiving tussen jazz en wereldmuziek, reggae, funk, soul, hip-hop en pop te realiseren, "great black music", gepresenteerd in spectacu laire shows. Gino Vannelli is een Canadese/Italiaanse zanger, musicus en tekstschrijver, die met name bekendheid kreeg in de jaren '70 en 80, ,toen hij grote hits scoorde, zoals "People Gotta Move". In de jaren negentig tekende Vannelli bij Verve, waarna er enkele goed ontvangen jazzalbums volg den. Enkele jaren geleden vestigde de zanger zich in deel tijd in Nederland, waarna samenwerking op gang kwam met niet de eerste de beste pianisten als Michiel Borstlap en Bert van den Brink.

de Faam | 2009 | | pagina 29