antwoorde plastische en cosmetische chirurgie en mondzorg Ook voor implantologie, kaakchirurgie en mondzorg www.mwcz.nl Officiële Mededelingen milieu dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL tandimplantaten voor een vastgebit all on 4 (implantaatbrug in 1 dag) tanden bleken cosmetische tandheelkunde Kijk voor de mogelijkheden en tarieven op: Bel nu voor een afspraak met één van onze mondzorgspecialisten Als u besluit tot behandeling ontvangt u een waardebon ter waarde van 75,- van de Provincie Zeeland Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Woensdag 27 mei 2009 - Pagina 23 Tel.: 0113-237620 - Piet Heinstraat 41-43 - 4461 GL Goes MEDISCH WELLNESS CENTRUM ZEELAND Vaststelling ontwerp-waterverordening Zeeland voor inspraak Gedeputeerde Staten maken bekend dat zij op 19 mei 2009 het ontwerp voor een nieuwe, integrale Waterveror dening voor Zeeland hebben vastge steld. In verband met de Waterwet (inwerkingtreding verwacht december 2009) moet de provinciale waterregel geving worden aangepast. De nieuwe verordening vervangt de Verordéning waterhuishouding Zeeland, de Veror dening waterkering Zeeland en de Vaarwegverordening Kanaal door Walcheren. Onderwerpen De Waterwet bevat onderwerpen die de provincies in een verordening moe ten of mogen uitwerken. De ontwerp Waterverordening Zeeland regelt onderwerpen als de normering voor wateroverlast en voor regionale waterkeringen, handelingen in water systemen en bevat nadere regels voor de plannen van de provincie en de waterschappen. Als gevolg van de Waterwet gaat het operationeel grondwaterbeheer gro tendeels over naar de waterschappen. De provincie blijft bevoegd gezag voor grondwateronttrekkingen en infiltratie ten behoeve van openbare drinkwater voorziening, bodemenergiesystemen en grote industriële onttrekkingen. De bestaande regels en het beleid ten aanzien van het grondwaterbeheer worden ongewijzigd voortgezet. Verder regelt de verordening het pro vinciaal beheer van de vaarweg Kanaal door Walcheren. Inspraak De ontwerp Waterverordening Zeeland ligt met het ontwerp statenvoorstel van 28 mei tot en met 9 juli 2009 ter inzage op de volgende locaties: - het kantoor van de de Directie Ruimte, Milieu en Water van de pro vincie Zeeland, Het Groene Woud 1 te Middelburg (tel. 0118-631700); - het kantoor van het waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 te Middelburg (tel. 0118-621000); - het kantoor van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen, Kennedylaan 1 te Terneuzen, (tel. 0115-641000); - de kantoren van de gemeenten in Zeeland. De stukken liggen bij de provincie Zeeland ter inzage op werkdagen van 9 - 17 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. Voor het maken van een afspraak voor het inzien buiten kan tooruren, een mondelinge toelichting of kopieën van de stukken kunt u zich wenden tot de heer H. Hinderink, tel. 0118-631979. Schriftelijke zienswijzen kunnen uiter lijk 9 juli 2009 worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg (bij voorkeur onder vermelding van "ziens wijze waterverordening"). Indien de wens bestaat een zienswijze monde ling in te dienen, kunt u daarvoor tele fonisch een afspraak maken met eer dergenoemde contactpersoon. Melding BUS-bodemsanering Vlasstraat 13 Serooskerke Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 27 april 2009 een 'Melding BUS-bodemsanering' op grond van artikel 6 Besluit uniforme saneringen ontvangen voor de bodemsanering op de locatie Vlasstraat 13 Serooskerke. Tegen de melding of een mededeling van gedeputeerde staten naar aanlei ding van de melding kan door belang hebbenden geen bezwaar of beroep worden aangetekend. Wel is er de mogelijkheid om gedeputeerde staten er op te wijzen dat de bodemverontrei niging of de voorgenomen bodemsa nering niet voldoet aan de eisen van het Besluit uniforme saneringen. Voor het inzien, mondelinge toelich ting en kopieën van de 'Melding BUS bodemsanering' kunt u zich wenden tot mevrouw L. Vermeer (tel. 0118- 631924). Besluit accepteren melding Damen Schelde Naval Shipbuilding en Scheldepoort B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de melding Wet milieubeheer van Damen Schelde Naval Shipbuilding en Scheldepoort B.V. te Vlissingen. De melding heeft betrekking op de uitbreiding van een kantoorgebouw. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 29 juni 2009 bij: - de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren en; - het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 29 juni 2009 tegen dit besluit schrifte lijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kun nen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wendén tot R.P.A. de Witte, tel. 0118- 631705. Gedoogbeschikking Eastman Chemical Middelburg bv te Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland (Gs) hebben een gedoogbeschikking aan Eastman Chemical Middelburg bv te Middelburg verleend voor het over schrijden van de NOx-norm van 50 mg/Nm3 in het afgas van de ventgas incinerator B-1430, opgenomen in de vergunning Wet milieubeheer van 27 mei 2008, kenmerk nr. 080015592/Wm.070.037/49/46. De nieuwe norm bedraagt 80 mg/Nm3 Eén en ander vooruitlopende op het van kracht worden van een te verlenen vergunning op grond van de Wet milieubeheer tot uiterlijk 1 januari 2010 of het moment dat de te verlenen vergunning eerder van kracht wordt. De ventgasincinerator B-1430 is in 1999 in bedrijf gesteld. Deze installatie zuigt de verontreinigingen in de afge zogen lucht uit de Hydro packout en maakt ze onschadelijk. Behalve voor koolwaterstoffen waren er geen emis sienormen gesteld voor het rookgas van de incinerator. In de vergunnin gaanvraag van 18 april 2007 is voor de incinerator B-1430 een NOx concen tratie vermeld van 50 mg/Nm3, in over eenstemming met de BREF Orga nische fijnchemicaliën. Hierbij is uit gegaan van de verkoelde werking die het purgegas heeft waardoor een rela tief lage NOx-concentratie kon worden bereikt. Nadat de incinerator in 2007 ten behoeve van het benutten van de verbindingswarmte was voorzien van een waste heat boiler (nageschakelde stoomketel) is uit metingen gebleken dat aan de norm van 50 mg/Nm3 kon worden voldaan. In maart 2008 is de nieuwe H2-fabriek in bedrijf genomen. Om het energieverbruik te minimalise ren is deze fabriek zodanig ontworpen dat het geproduceerde purgegas intern wordt gerecycled, d.w.z. dat dit gas samen met aardgas wordt gebruikt als brandstof voor de nieuwe H2 fabriek. Vanaf dat moment is het purgegas in de Incinerator B-1430 ver vangen door inzet van meer aardgas. Op 25 juni is uit NOx-metingen geble ken dat de NOx -concentratie 78 mg/Nm3 bedraagt, hetgeen boven de vergunde waarde van 50 mg/Nm3 ligt. Een verklaring voor de hogere emissie in de nieuwe situatie is de hogere vlamtemperatuur doordat nu geen verdunnend of koelend effect van het purgegas meer optreedt. Eastman is zich niet bewust geweest van het effect op de NOx-concentratie. In dit geval is er sprake van een overmachtsituatie. De verhoging van de NOx-emissie van de Incinerator B-1430 als gevolg van het in bedrijf nemen van de nieuwe H2- fabriek was voor Eastman niet te voor zien. Het is Eastman niet te verwijten dat door het in bedrijf nemen van de H2-fabriek de NOx-emissie bij de B- 1430 omhoog is gegaan. Gelijktijdig met het indienen van het gedoogver- zoek is een verzoek tot wijziging van de vergunning Wet milieubeheer inge diend. Binnen kort zal een ontwerp beschikking worden vastgesteld, waarin de verhoogde norm voor de Incinerator B-1430 en een verlaagde norm voor de nieuwe H2 fabriek wordt vastgelegd. De nieuwe waarde van 80 mg/Nm3 is gebaseerd op metingen die Eastman op 21 november 2008 heeft uitgevoerd onder de zwaarste gebruiksomstan- digheid. Er is derhalve vertrouwen dat deze norm ook kan worden nageleefd. Voor het overige is het verzoek getoetst aan de criteria, genoemd in de provinciale handhavingnot'a "Oog op Zeeland" en is de conclusie dat het verzoek past binnen dit beleid. Het gedoogverzoek en de gedoogbe schikking kunnen worden ingezien tot en met 1 juli 2009 bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantoor uren. Belanghebbenden kunnen tot en met 1 juli 2009 tegen de gedoogbe schikking schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift heb ben ingediend kunnen om een voorlo pige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra-venha- ge. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer P.Wattel (tel. 0118-631773).

de Faam | 2009 | | pagina 23