Cheque voor de scouts Junior Jazz Award Zeeland 2009 Jazzfestival i Middelburg Kom kijken naar het aquaduct in de nieuwe N57 dé Weekkrant DeFaam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 27 mei 2009 - Pagina 22 Expositie van oude kunst en antiek Bombardement Middelburg Nieuw speeltoestel peuters Rijkswaterstaat Dag van de Bouw zaterdag 6 juni van 10.00-16.00 uur Foto: P.R. VLISSINGEN - Guus van Bebber, de presi dent van de Lionsclub in Vlissingen, opver- handigde vorige week een cheque ter waarde van 1200 euro aan scoutinggroep de golf brekers. De Lions hebben er voor gezorgd dat de Golfbrekers weer in een droog onder komen terecht kunnen. De schoorsteen van het karak teristieke gebouwtje aan de van Woelderenlaan in Vlissingen was zo lek als een mandje. Het na oor- logse gebouw is neergezet in een tijd dat er weinig goede bouwmaterialen waren. De fraaie schoor steen werd gemetseld met -specie in plaats van goed voegmateriaal. Geklus van goedwillende ouders mocht niet baten. Het pro fessionele bouwbedrijf Jo- ziase wist wel raad en maakte alles waterdicht. MIDDELBURG - Tijdens het International Jazz Fes tival in Middelburg wordt voor de 2e keer de Junior Jazz Award Zeeland (JJaz) gehouden. Popwedstrij- den als Hooikoorts, 2nd InfluenZ en De Zeeuwse Belofte hebben bewezen stimulerend te werken voor musicerende jonge lui. Jazzbandjes kunnen bij deze wedstrijden ook terecht, maar met het Ju nior Jazz Award is het de bedoeling om een compe titie in specifiek jazz neer te zetten. Voor JJaz kun je inschrijven als je in Zee land woont, tussen de 10 en 23 jaar bent, als solist, duo, trio of vollèdige band. De muziekkeuze is vrij, met als enige voor waarde dat er een element van improvisatie in moet zitten. De voorronde is op 30 mei in De Spot te Mid delburg en haal je de fina le, dan sta je op het podi um van het International Jazzfestival op het Abdij plein in Middelburg op 31 mei. Naast het JJaz wor den ook workshops gege ven door artiesten die op treden tijdens het Jazzfes tival: scratchen van DJ Vindictiv (30 mei, 14.00 uur), aan de slag gaan Eric Vloeimans (trompet) en Jeroen van Vliet (piano) (31 mei, 11.00 uur) of alles leren over Jazz en de GROOVE van Hein van de Geyn (contrabas) op 1 ju ni, 11.00 uur. Voor informatie en in schrijven www.zeeuwse- muziekschool.nl MIDDELBURG - In de stijlkamers van Huis 's- Hertogenbosch, Vlas- markt 51 in Middelburg is op '28, 29 en 30 mei een voorjaarsexpositie van oude kunst en an tiek uit de zeventiende en achttiende eeuw te bezichtigen met porse lein, aardewerk, glas, stadsplattegronden, landkaarten, topografi sche kaarten en vrije grafiek. Exposanten zijn De Porseleine Lampet kan Antiques uit Delft, Antiquariaat Dat Nar renschip en Kunsthan del Th. Laurentius uit Middelburg. Opening stijden: 28 mei 14.00- 21.00 uur, 29 mei 11.00- 21.00 uur en 30 mei 11.00-17.00 uur. Entree gratis. MIDDELBURG - Het Zeeuws Archief en de gemeente Middelburg houden in mei 2010 een grootste herdenking. Op 17 mei 2010 is het zeven tig jaar geleden dat een groot gedeelte van de Middelburgse binnen stad in vlammen opging door het Duits bombar dement. De website www.vergetenbombar- dementmiddelburg.nl is online VROUWENPOLDER - De elf peuterspeelzalen van Stichting Peuter speelzalen Veere bie den ai jaren speel- en ontwikkelingsmogelijk heden aan peuters. Peuterspeelzaal Ons Polderhuisje in Vrou wenpolder is begin dit jaar verhuisd naar een nieuwe ruimte bij basis- schooi De Goede Polder aan de Nieuwstraat. Ouders en leidsters van de speelzaal hebben met verschillende ac ties een belangrijk deel bij elkaar gespaard voor een nieuw speeltoestel. Dankzij 2000 euro van het Oranje Fonds is het speeltoestel nu ook ge kocht. Op zaterdag 6 juni krijgt u de kans de bouwlocatie van het aquaduct in de N57 van dichtbij te bekijken. Het aquaduct wordt gebouwd onder het Kanaal van Walcheren door. KUNST/Rijkswaterstaat stelt de bouwlocatie die dag van 10.00 uur tot 16.00 uur open voor het publiek. De open dag wordt georganiseerd in het kader van de Dag van de Bouw. Geïnteresseerden zijn van harte welkom een kijkje te komen nemen achter de schermen. Rondleidingen KUNST/Rijkswaterstaat organiseert tussen 10.00 en 16.00 uur lopende rondleidingen naar het aquaduct. De rondleidingen vertrekken vanaf het Informatiecentrum N57, Kleverskerkseweg 21 in Middelburg. Vanaf het informatiecentrum is het slechts enkele minuten lopen naar de bouw locatie van het aquaduct. De rondleiding biedt een unieke kans om de aanleg van het aquaduct van dichtbij te zien! Het bouwteam van KUNST/Rijkswaterstaat geeft u graag uitleg over de werkzaamheden aan het aquaduct. Dag van de Bouw KUNST/Rijkswaterstaat organiseert deze open dag in het kader van de jaarlijkse Dag van de Bouw. Op deze dag zijn verschillende bouwlocaties in het hele land open voor geïnteresseerden. De Dag van de Bouw is een initiatief van Bouwend Nederland en de aangesloten bouwbedrijven. De bouwsector heeft grote maatschappelijk betekenis. De bouw biedt werk aan 500.000 mensen en er gaat jaarlijks 60 miljard in om. Meer informatie Kijk voor meer informatie voor de Dag van de Bouw op www.dagvandebouw.nl Kijk voor meer informatie over het aquaduct en de overige werkzaamheden aan de N57 op www.rijkswaterstaat.nl/N57 of bel 0800-8002. Het informatiecentrum N57 is op dinsdag, woensdag, donderdag en op elke eerste zaterdag van de maand geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Het telefoonnummer van het Informatiecentrum N57 is 0118-622600. Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat. Rijkswaterstaat, de uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, werkt voor u aan droge voeten, voldoende en schoon water, vlot en veilig verkeer over weg en water en betrouwbare en bruikbare informatie. www.rijkswaterstaat.nl jKgsja DP0R TARA D.E VRIEND MIDDELBURG - Tij dens het pinksterweek end (29 mei-1 juni) is Middelburg weer doordrenkt van jazz muziek. Het Interna tional Jazz Festival Middelburg is een po dium voor internatio nale, nationale en Zeeuwse jazzmusici, die een breed scala aan jazzstijlen ten gehore brengen. "Het International Jazz Festival Middelburg is het resultaat van een uniek samenwerkingsverband met Muziekpodium Zee land, de Zeeuwse Muziek school, Theaterexploitatie Zeeland, Desafinado en Stichting JASZ, onder het bestuur van Stichting Jazzpodium Middelburg", vertelt voorzitter Eric Ha- geman. "Iedereen komt tijdens het festival aan zijn trekken: van zeven tot ze venenzeventigplussers zullen we maar zeggen. Van een kinderjazzopera tot aan dixieland, van mo derne jazz tot aan hiphop en popmuziek, van aan stormend talent tot aan gevestigde (inter) nationa le musici. De formule van het festival beoogt een combinatie van (interna tionale en toekomstige top plus een breedtepro grammering, met als rode draad kwaliteit." Om de toegankelijkheid van het festival te bevorderen zijn de hoofdacts te bezoeken tegen een sterk geredu ceerd tarief, de andere de len van het programma zijn gratis. Middelburg en Zeeland op de jazzkaart zetten is het doel waarna wij streven." Een 3 dagen kaart kost 45 euro. Een dagkaart studenten 65+ 12,50 euro. Kaarten: 0900- 3300033. Zanger Gino Vannelli is te horen tijdens het festival. FOTO: P.R.

de Faam | 2009 | | pagina 22