Spaan nBBqë Zeeland in Europa quiz Alarm in de nacht Dé Nationale Open Huizen route Stippel uw route uit op www.huisliin.nl Makelaars kunnen zich inschrijven 6 juni 2009 de Mortiere dé Weekkrant ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Wat doet Zeeland met Europa? Meedoen? Vraag het uw makelaar! Van 12.00 - 17*00 uur volop activiteiten voor de kinderen op Woonboulevard de Mortiere: springkussens ballonclown voor de kinderen Wandelend LINGO met volop PRIJZEN! mÉL Mjkuis www.woonboulevarddemortiere.nl De Faam Woensdag 27 mei 2009 - Pagina 18 Provincie Zeeland Om dat te laten zien is er het Europaloket (vanaf 2 juni aan staande te bereiken) van de Provincie Zeeland. Een digitaal loket dat nieuws en informatie over Europa en Europese subsidies biedt. Bovendien is het een informatiepunt voor iedereen die van uit zijn/haar interesse of werk iets wil weten over de vele Europese projecten. Op de site staan ook de Zeeuwse projecten die mede moge lijk gemaakt zijn met Europese subsidies. En vindt u infor matie over Europese wet- en regelgeving. Ook is er een lijst beschikbaar van provinciale contactpersonen die werkzaam zijn "in Europa" en die kunnen adviseren over de verschil lende Europese beleids- en subsidieprogramma's. Wilt u niet met behulp van een computer uw informatie krij gen, ga dan eens naar de Zeeuwse Bibliotheek. Op de eer ste verdieping (op het Infoplein) vindt u alle Europese infor matie. Al vanaf 1996 is de Zeeuwse Bibliotheek actief in het Europees Netwerk, eerst als Info Point Europa, de laatste jaren beter bekend onder de naam Europe Direct. Waar bemoeit Europa zich mee? Ongetwijfeld de meest gestelde vraag. De informatiecentra zijn in het leven geroe pen om de informatiekloof tussen Europese burger en Unie te overbruggen. Onbekend maakt onbemind, zo is de rede nering. Vandaar de opzet van een informatienetwerk. Een toegangspoort dus tot het hart van het Europees systeem, voor iedereen toegankelijk Voor meer informatie: loop eens langs of kijk op: www.europedirect.nl. Hier vindt u een schat aan informa tie over Europa: van vakantie tot werken, van voedselveilig heid tot wetgeving. Vraag: Waar is Europe Direct Zeeland gevestigd? Uw antwoord kunt u doorgeven op: www.zeeland.nl/europaloket Zonder inzet van Europees geld was het niet mogelijk geweest om dit project in Zeeland te starten. Wilt u ook invloed hebben op Europees beleid? Laat dan op A juni je stem horen! Wilt u weten welke projecten nog meer mogelijk worden gemaakt door Europa of wat Europa voor u kan betekenen? Zie www.zeeland.nl/europaloket In de afgelopen drie weken zijn er al drie vragen gesteld die onderdeel uitmaken van de Europaquiz. U kunt de vragen teruglezen en beantwoorden op: www.zeeland.nl/europaloket mijn blikveld in. Hij draaide een traag rondje en verdween weer uit het kader. In specteur John Rebus, de hoofdpersoon van de Schotse detectiveschrijver Ian Rankin, durft de 'housingprojects' van Leith nooit alleen binnen te gaan. Terwijl Rebus in een van de armzalige flats een verdachte ondervraagt, moet een collega voorko men dat ze de wie len onderzijn auto weghalen waar hij bijstaat. Ian Ran kin is een goede schrijver. Hij maakt zich weinig illusies over het leven en ze ker niet over dat in Leith. Ik maakte mijn vrouw wakker. Daar was ze niet zo blij mee. Ik vroeg of ze het alarm dan foto: peter elenbaas niet hoorde. Ze dacht dat er waar schijnlijk een poes over het dak van de auto was gelopen. Ze draaide zich om en sliep weer in. Het zenuwslopende geluid hield op. Ik haalde mijn verzekeringspasje tevoor schijn en schreef het alarmnummer alvast op. Daarna heb ik uren liggen wachten op de dageraad. Toen pas viel ik in slaap. Uren later stond de auto erbij alsof er niets was gebeurd. Reageren op de column van Henk Spaan? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan Midden in de nacht werd ik wakker van het alarm van mijn auto dat door het open raam van de hotelkamer naar binnen jank te. Ik sliep in Leith aan de haven van Edin burgh. De auto was mee om de spullen van mijn dochter terug te verhuizen naar Ne derland. Vanwege de Cupfinal in het Schot se rugby waar tien duizenden mensen van heinde en ver naar toe stromen, was dit het enige hotel dat nog kamers had. Wie het boek 'Trainspot ting'heeft gelezen, of de film heeft gezien, kent de reputatie van Leith. Het leven wordt er beheerst door hard drugs, geweld en alco holisme, Het wemelt in het boek van kot sende en stelende he roïnegebruikers. Dat de roman zich af speelt in de jaren tachtigen dat het nieuwe Leith wordt bejubeld door de Pro- claimers in de song 'Sunshine on Leith drong niet tot me door. Ik zat rechtop in bed en luisterde naar het gillende alarm. Ik ging het bed uit en keek naar buiten. De auto kon ik net niet zien. Het leek alsof hij gemaiteld werd, zo hard jankte hij zijn onheilsboodschap door de nacht. Langzaam kroop er een politiewagen Provincie Zeeland ondersteunt de Europese Verkiezingen WOONBOULEVARD U vindt ons direct aan deA58 (afslag 39 - Middelburg)

de Faam | 2009 | | pagina 18