Stempassen in de bus Feestelijke opening Porthos TROS Muziekfeest op de Markt 12 september Open Monumentendag Gemeentelijke balies dicht, parkeergarages gratis open V: Vir- De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 20 mei 2009 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Op dinsdag 2 juni vinden op de Markt van Middelburg de opnamen van het Tros Muziekfeest plaats. Vele Nederlandse artiesten treden op en Jan Smit presenteert het muziekeve nement. De optredens en tv-opna- men zijn tussen 19.00 en 23.00 uur. Het evenement is voor iedereen vrij toegankelijk. Het is nog niet be kend welke artiesten optreden. Zodra dit bekend is, publiceren wij dit in de Faam van 27 mei en op onze websi te, www.middelburg.nl. We verwach ten veel bezoekers. Om dit feest voor iedereen goed en veilig te laten ver lopen heeft de gemeente Middelburg een aantal maatregelen genomen: Vanwege de veiligheid mogen er maximaal 11.500 mensen op de Markt. Als dit aantal is bereikt, wor den de toegangswegen naar de Markt afgesloten. Parkeren fietsen en bromfietsen Fietsen en bromfietsen worden die dag zoveel mogelijk van de Markt geweerd. Er worden extra fietsparkeerplaatsen ingericht op Plein 1940, Zusterplein, Walplein en de Stadhuisstraat. In de avonduren worden fietsen en bromfietsen van de Markt, inclusief de toegangswegen rond de Markt, verwijderd en op het Zusterplein gestald. Parkeren auto's De Bodenplaats is op maandag 1 en dinsdag 2 juni afgesloten. Plein 1940, Zusterplein en een deel van het Walplein zijn dinsdag 2 juni de hele dag voor autoparkeren afgeslo ten. Parkeervergunninghouders kunnen hun auto op alle andere parkeerloca- ties parkeren. De gemeentelijke par keergarages zijn 24 uur per dag open en zijn op zon- en feestdagen en op overige dagen na 18.00 uur gratis. Voor meer informatie kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met: P Maas, telefoon 67 53 05 D. van de Voorde, telefoon 67 53 55. Zaterdag 12 september is het weer Open Monumentendag. Ook u kunt meewerken om deze dag tot een succes te maken. De Monumentendag is een manier om mensen intensiever in contact te brengen met hun historische ge bouwde omgeving en zo de belang stelling voor monumenten en monu mentenzorg te vergroten. Op Open Monumentendag zijn landelijk dui zenden monumenten gratis geo pend voor publiek. Op de kaart Dit jaar is het thema van de Mo numentendag 'Op de kaart'. Op de kaart betekent aandacht voor monu menten die op een of andere manier ooit op de kaart zijn gezet. Het zijn vaak markante gebouwen die een (stedenbouwkundige) ankerfunctie hebben of op een andere manier op een bijzondere of bepalende plek gelegen zijn. Deze gebouwen wor den vaak als iconen van een stad of dorp beschouwd. Van oudsher worden deze gebouwen al aangegeven op plattegronden, stadsgezichten, topografische kaar ten, gravures. Ze worden beschreven in reisgidsen en zijn ook op een ansichtkaart verkrijgbaar. Meestal zijn dit dezelfde gebouwen die ook de verbeelding van kunstenaars prikkelden en inspiratie gaven voor tekeningen, schilderijen en gedich ten. Even vaak zijn deze gebouwen vanwege hun belang beschermd als rijks- of als gemeentelijk monu ment. Geel blauwe vlag Deelnemers die voorgaande jaren een geel blauwe mo'numentenvlag hebben ontvangen verzoeken wij deze weer in te leveren op het stads kantoor. Dit jaar heeft de Nationale Open Monumentendag een nieuwe sponsor en daarom een nieuwe vlag. Voor elke ingeleverde vlag krijgt de gemeente een nieuwe terug. Het Middelburgs organisatiecomité is op zoek naar huiseigenaren of instellingen die deze dag hun monu ment open willen stellen of mensen die iets vertellen met als thema Op de kaart. Vaste deelnemers aan de monumentendag ontvangen binnen kort hun aanmeldingsformulier. Informatie Voor meer informatie of aanmelding kunt u, graag voor 2 juni, contact opnemen met Jacky Nijsen, telefoon nummer 67 54 58 of Annet Han- newiijk, telefoonnummer 67 52 82. Of mail naarj.nijsen@middelburgof a.hannewijk@middelburg.nl Met Hemelvaartsdag (donderdag 21 mei) en op vrijdag 22 mei zijn de gemeentelijke balies in het stadskantoor gesloten. Ook op tweede pinkster dag (maandag 1 juni) zijn de gemeentelijke balies gesloten. Gratis parkeren Met Hemelvaartsdag en op tweede pinksterdag is het op straat en in de par keergarages gratis parkeren. o l- - o o- O t o o .o O O- °- w; - O. - O O 0 O" o O - -■ - - o- vrt'.-v -~r~ O -llO -- O O' Stemmen voor het Europees Parlement gebeurt met het rode potlood. Afgelopen week zijn de stempassen bezorgd in de gemeente Mid delburg. Bewaar deze stempas goed, want zonder stempas kunt u geen stem uitbrengen. U heeft een stempas waarmee u in heel Middelburg elk willekeu rig stembureau kunt binnen lopen om te stemmen. Mocht u geen stempas hebben ontvan gen, dan kunt u contact opne men met-de afdeling Publieks- zaken van de gemeente Middel burg, 67 54 41 of 67 55 00 U krijgt (als u kiesgerechtigd bent) alsnog een vervangende stempas. Kandidatenlijsten Volgende week worden de kandi datenlijsten huis aan huis be zorgd. De binnenkant vermeldt per partij de kandidaten op wie gestemd kan worden. Op de achterkant staan alle stembure aus van Middelburg. Verhinderd op donderdag 4 juni? Als u op donderdag 4 juni, de dag van de verkiezingen, zelf niet kunt stemmen, dan kunt u op de achterkant van de stempas iemand machtigen. U kunt elke kiesgerechtigde inwoner van Middelburg machtigen. U en de gemachtigde moeten ieder een handtekening plaatsen op de achterkant van de stempas. Wan neer deze persoon zelf gaat stemmen, levert hij/zij tegelijk met de eigen stempas de uwe in. Zo wordt uw stem toch uitge bracht. Stemmen buiten de gemeente? Als u op de dag van de stemming in een andere gemeente van Nederland wilt stemmen, dan Foto: Jan Koole moet u een kiezerpas hebben. Die kunt u verkrijgen door met uw stempas naar de afdeling Publiekszaken te gaan. Daar wordt dan uw stempas omgezet in een kiezerspas. Met deze kie zerspas kunt u gaan stemmen in een andere gemeente. Aan de balie kan het omzetten van een stempas in een kiezerspas tot en met uiterlijk dinsdag 2 juni. Nieuw stembureau De kiesgerechtigden uit de Mortiere en omstreken kunnen hun stem uitbrengen bij het ROC- Zeeland aan de Ravensteijnweg. Daar wordt deze keer voor het eerst een stembureau ingericht. Zonder stempas en zonder geldig identiteitsbewijs kunt u geen stem uitbrengen! Woensdag 10 juni wordt Porthos, het loket voor welzijn, zorg en opgroeien, officieel geopend. Om 16.00 uur start het open huis en is iedereen van harte welkom! Maak onder het genot van een kopje koffie, thee of limona de kennis met Porthos en haar medewerkers. Daarnaast is er een onder houdend programma samengesteld met vermaak voor jong en oud. Het Porthosgebouw aan de Sint Se- bastiaanstraat 12 heeft een gecombi neerd loket van de Wet maatschap pelijke ondersteuning (Wmo) en het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). De samenwerkende organisaties in het Porthosloket zijn Maatschappe lijk Werk Walcheren (MWW), Stich ting Welzijn Middelburg (SWM), Jeugdgezondheidszorg (nul tot en met achttien jaar Zorgstroom/GGD Zeeland), MEE Zeeland, Indigo en Bureau Jeugdzorg. Zij werken effici ënt samen zodat de klant snel wordt geholpen aan advies, ondersteuning en lichte hulp. Het loket biedt daar naast toegang tot tal van dienstverle nende organisaties. Porthos is sinds 1 december 2008 aan het proef draaien. Gratis en zonder afspraak naar loket In Porthos kan elke Middelburger, tij dens kantooruren, gratis en zonder afspraak terecht voor vragen en infor matie. Bijvoorbeeld over opgroeien de kinderen, het organiseren van een buurtfeest, hulp bij financiële proble men, het aanvragen van een voorzie ning zoals een traplift of hulp bij het aanpakken van een lastige situatie. Gegevens worden vertrouwelijk be handeld. Zo bestaat onder meer de mogelijkheid om in een aparte spreekkamer de vraag of het pro bleem te bespreken. Met de opening van het Porthosge bouw worden tegelijkertijd de daarin gevestigde hoofdkantoren van MWW en SWM officieel geopend. Foto: Jan Koole

de Faam | 2009 | | pagina 9