Nieuwe ronde wijktafels van start Informatieavond Bachtensteene ijziging data ophalen huisvuil Het woord aan raadslid Menno Visser ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Tnlv/JJN'i/iiiil De Faam Woensdag 20 mei 2009 - Pagina 8 In het verleden zijn er diverse plan nen gemaakt voor de locatie Bachtensteene, het gebouw waarin nu nog een gymlokaal, kinderopvang Koozie en voorheen een lagere school en jongerencentrum Midgard gevestigd waren. Een informatiebij eenkomst in februari werd afgelast. Het is daarna een tijdje stil geweest rondom dit project. Inmiddels zijn we zover dat we meer kunnen vertel len over de plannen en de uitvoering daarvan. De architect heeft zijn eer ste schetsen klaar. De gemeente organiseert voor omwonenden en andere belangstel lenden een informatiebijeenkomst op dinsdag 26 mei in de Burgerzaal van het stadhuis aan de Markt. De avond wordt ook gebruikt om een (nieuwe) klankbordgroep te vormen. Geïnteresseerden kunnen zich hier voor opgeven. De bijeenkomst begint om 19.30 uur, de deuren zijn geopend vanaf 19.15 uur. De Burgerzaal bereikt u via het bordes aan de Markt. De ooggetuigen van het bombardement raken op leeftijd. Om hen nog een kans te geven om samen de gebeurtenis te herdenken, wordt er in mei 2010 een speciale bijeenkomst georganiseerd. Verder bestaat de herdenking onder andere uit diverse exposities; een expo sitie in het Stadhuis ever het bombarde ment, een expositie over de wederop bouw in het Zeeuws Archief en de mobiele expositie De Bunker De Bunker is een multimediale expositie over dilemma's in de Tweede Wereldoorlog, waarbij bezoekers de vraag gesteld krij gen: Wat zou jij doen?'. Onderzoek Fteter Sijnke en Victor Laurentius zijn momenteel bezig met een onderzoek naar het bombardement op Middel burg. De resultaten van dit onderzoek komen worden in mei 2010 gepubli ceerd in een publieksuitgave. Ook wordt er een boekje uitgegeven met een wandeling door het stadshart van Middelburg langs plekken die door het bombardement getroffen zijn. Op de website www.vergetenbombardementmiddelburg.nl kunt u meer lezen over de geschiede nis en de evenementen rondom de herdenking van Het Vergeten Bombar dement. Initiatief De herdenking rondom Het Vergeten Bombardement Middelburg is een ini tiatief van de Adriaan van Westreenen Stichting. De heer Van Westreenen heeft het bombardement op Middel burg zelf meegemaakt. De organisatie van de herdenking is in handen van het Zeeuws Archief en de gemeente Middelburg. Foto: Jan Koole Huisvuil van donderdag 21 mei (Hemelvaartsdag) wordt op vrijdag 22 mei opgehaald. Ook met Pinksteren is er een wijziging. Medewerkers van de gemeentelijke reiniging komen het huisvuil van maan dag 1 juni op dinsdag 2 juni ophalen. Wij vragen u om op beide dagen het huisvuil voor 7.00 uur buiten te zetten. Milieustraat De milieustraat aan de Waldammeweg is op donderdag 21 mei, Hemelvaartsdag, gesloten. Ook op tweede pink sterdag, maandag 1 juni is de milieustraat gesloten. Woensdag 10 juni om 20.00 uur verzorgt het Middelburgs Muziek Korps (MMK) samen met de Holland American Legion Band een concert in de Zeeuwse Concertzaal aan de Verwerijstraat. Het concert wordt door het Roosevelt Study Center aan de Zeeuwse bevolking aangeboden in verband met de 400 jari ge betrekkingen tussen Nederland en Amerika. Voor belangstellenden zijn er gratis toegangskaarten voor het con cert beschikbaar Belangstellenden kun nen kaarten, zolang de voorraad strekt, krijgen bij het Middelburgs Muziek Korps, bij voorkeur per e-mail, maar eventueel ook telefonisch: cdesmitmmk@zeelandnet.nl, 56 17 07 (op werkdagen tussen 17.00 en 18.30 uur). Het is dit jaar ook 65 jaar geleden dat de invasie D-Day aan de Franse Kust plaats vond. De Holland American Legion Band toert vanaf 3 juni door Europa. Op diverse plaatsen worden door de band D-Day herdenkingen opgeluisterd. De toer eindigt op 12 juni in Amsterdam. Het orkest is afkomstig uit de plaatsen Holland en Zeeland in de staat Michigan waar Hollanders en Zeeuwen zich lang geleden hebben gevestigd. Het orkest bestaat nog altijd uit muzikanten van de derde en vierde generatie Nederlanders van het Amerikaanse Legioen. Voordat het concert begint, ontvangt burgemeester Schouwenaar de Holland American Legion Band op het stadhuis. ALLERHANDE Graag wil ik met U delen, wat mij zoal bezig houdt. Laatst las ik dat er een nieuwe verkie zing wordt opgezet: Wat is de rom mel igste plek in Zeeland? Voor wat betreft Middelburg is dat een makkelijke keuze. U hoeft maar een kleine wandeling te maken te maken op het Molenwater. Ik denk niet dat er in het Middelburgse een treuriger wandeling te maken is, of het moet een rondje bouwput Zuidsingel zijn. Het Molenwater, waar een prachtig park zou kunnen verrijzen, biedt een desolate aanblik. Vernielingen, brand stichting, half omgeploegde perkjes enz. Het wordt de vereniging Stads park Molenwater en de omwonenden wel bijzonder moeilijk gemaakt om te komen tot een leuke, tijdelijke invul ling. Daar waar een gemeente be trokken en enthousiaste burgers zo veel mogelijk zou moeten faciliteren zet de gemeente Middelburg blijk baar alleen in op slopen en parkeer plaatsen. Althans zo lijkt het. Of zou er sprake zijn van een ontmoedi gingsbeleid en worden op deze manier de omwonenden "bouwrijp" gemaakt. Nu we toch over parkeren spreken ook een positief geluid. Foto: Jan Koole Sinds de 24 uurs opening van de par keergarages is er een duidelijke afna me van het zoekverkeer in de binnen stad. Het eindeloos rondrijden om een plekje te vinden, vooral in de avonduren en het weekend, is zeer duidelijk afgenomen. We kunnen dus echt spreken van een hele verbete ring. In de media hebben we ook kunnen vernemen dat Middelburg in 2010 een etappeplaats wordt in de Giro, de ronde van Italië. De start van deze etappe is in Amsterdam. Ik weet niet of het toeval is, maar het lijkt er op dat de organisatie iets speciaals heeft bedacht. In Amsterdam heeft men grote problemen met het verzakken van huizen ten gevolge van de aanleg van de metro. Een probleem dat ook in Middelburg, zij het op bescheide ner schaal, niet geheel onbekend is. Zou de organisatie bewust hebben gekozen voor Middelburg om er een "van PUT tot PUT etappe" van te maken? We zullen het wel nooit te weten komen. Deze zomer zullen alle partijen die mee gaan doen aan de komende raadsverkiezing, in maart 2010, weer hun verkiezingsprogram ma's opstellen. Dat geldt uiteraard ook voor de SR Wij nodigen alle belangstellenden dan ook uit met ons mee te denken. Voelt U zich aangetrokken tot de SP en haar standpunten en heeft U ideeën die Middelburg en haar inwoners ten goede komen schroom dan niet deze kenbaar te maken. U kunt ons bereiken via www.middelburg.sp.nl Vooralsnog wens ik U een mooie zo mer. Menno Visser fractievoorzitter SP In mei en juni worden in uw wijk weer wijktafels gehouden. De wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en divers maatschappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkverenigingen. Vorige week beet wijktafel Stromenwijk/'t Zand de spits af. Hieronder vindt u waar de eerstvolgende wijktafels plaatsvinden. Wanneer en waar? Donderdag 28 mei Zuid Palet (grote zaal) Dinsdag 2 juni Binnenstad Schouwburg Donderdag 4 juni Nieuw Middelburg Grand Café Willem Woensdag 10 juni Griffioen Wijkverenigingsgebouw (OPDC) Donderdag 18 juni Klarenbeek/ Veersepoort Grand Café Willem Maandag 22 juni Dauwendaele/ Mortiere Ontmoeti ngscentru m Dauwendaele Dinsdag 23 juni Arnemuiden De Arne Onderwerp van gesprek op een wijktafel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. Via deze bijeenkomsten heeft u de kans om mee te praten over ontwikkelingen binnen uw wijk. De wijktafels zijn voor iedereen vrij toegankelijk. De wijktafels beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn geopend vanaf 19.30 uur. Agenda's en verslagen van eerder gehouden wijktafels kunt u raadplegen op www.middelburg.nl via 'wijken en dorpen'. Op 17 mei 2010 is het 70 jaar geleden dat een groot gedeelte van de binnenstad van Middelburg in vlammen opging door een bombardement van de Duitsers. Om deze gebeurtenis uit de vergetelheid te halen, organiseren het Zeeuws Archief en de gemeente Middelburg in mei 2010 een grootse herdenking.

de Faam | 2009 | | pagina 8