Gul met hulp, krenterig met geld De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Wat is volgens de belastingdienst een vrijwilliger? Woensdag 20 mei 2009 - Pagina 37 Vervolg van pagina 36 ONTWERPBESLUITEN WAARTE GEN GEEN ZIENSWUZEN ZUN INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat inzake de onderstaande ontwerpbesluiten binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht: - Lange Noordstraat 41-43: verle nen van vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor aanbren gen gevelreclame. - Francois Ryckhalspad 2: verlenen van vrijstelling op grond van artikel 19, derde lid van de Wet op de ruim telijke ordening voor bouwen berging. - Noordweg 495: verlenen van vrij stelling op grond van artikel 19, derde lid van de Wet op de ruimtelijke orde ning voor bouwen garage. - - Het Zwin 1verlenen van ontheffing op grond van artikel 3.23, lid 1 van de Wet ruimtelijke ordening voor plaatsen vlaggenmast. ONTHEFFINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 3.23, UD 1 Wro Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 3.23, lid 1 van de Wet ruimtelijke ordening onthef fing te verlenen van: het bestemmingsplan "Nieuw Middelburg" ten behoeve van Lelie straat 38: voor vergroten 1 e verdieping. Het ontwerpontheffingsbesluit en de ont- werp-bouwvergunnina met de relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 21 mei tot en met 1 juli 2009, ter inza ge bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van bur gemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 IA Middel burg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde perio de is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op telefoonnummer (0118) 67 54 20. Belanghebbenden lopen het risico niet- ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden ver weten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuurs recht naar voren nebben gebracht. VERLEENDE ONTHEFFING EN VERGUNNING NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende ontheffing van het bestem mingsplan en bouwvergunning is ver leend: -Oude Havenstraat 51, Ame- muiden: plaatsen zadeldak op gara ge en bouw carport. - Zijpestraat 1plaatsen (tijdelijke) bergcontainer. De bouwvergunning met ontheffing en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 21 mei tot en met 1 juli 2009 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stads kantoor.. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Hand having een mondelinge toelichting ge geven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met het besluit, kan vanaf 22 mei tot en met 2 juli 2009 een gemotiveerd beroep schrift indienen bij de Rechtbank Mid delburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevat ten: naam en adres van ae indiener, de dagtekening, omschrijving van het be sluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg. Voor zowel het be handelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voor ziening is griffierecht verschuldigd. ONTHEFFINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 3.22, UD 1 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voor nemens zijn met toepassing van artikel 3.22, lid 1van de Wet ruimtelijke orde ning ontheffing te verlenen van het bestemmingsplan "Mortiere" ten behoe ve van het plaatsen van een (tijdelijke) bouwkeet op het perceel ter hoogte van de Poproute. De ontheffing wordt verleend voor de duur van 5 jaar. Het ontwerp van het ontheffingsbesluit met relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 21 mei tot en met 1 juli 2009, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn ziens wijze omtrent het ontwerpbesfuit ken baar maken bij het college van burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 IA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde perio de is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnum mer (01181 67 52 41 Belanghebbenden lopen het risico niet- ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden ver weten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen-als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuurs recht naar voren hebben gebracht. VRUSTELUNG EX ARTIKEL 19, UD 2 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voor nemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de ruimtelijke ordening, vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Sprencklaan ten behoeve van de bouw van een fietsen stalling (oppervlakte ^8,5 m2) voor bewoners en personeel van Hof ter Veste III. De afwijking van het vigeren de bestemmingsplan heeft betrekking op de vergroting van het bebouwde opper vlak. Het ontwerpvrijstellingsbesluit met de relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 25 mei tot en met 6 juli ter inzage in het stadskantoor bij de vak balie Ruimte. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van bur gemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mon delinge zienswijze binnen de genoem de periode is net noodzakelijk vooraf een afspraak te maken via telefoon mer (0118) 675236. :>nnum- Kijk voor me»- informatie vcsi de gemeente Mkktefourg op de ge meentelijke informatiepagina's el ders in deze Facarv wwwjmiddek I en Maximaal Teletekst pagr- burgjile na 830. Werken+ Werkgevers helpen hun medewerkers. Ze zijn vaker ziek, hebben moeite hun hoofd bij het werk te houden, maken fouten en soms gaan ze over tot het be stelen van de baas. Werkne mers met financiële proble men zijn ook voor de werkge ver een probleem. In plaats van stelen vragen de armlastige werknemers ook regelmatig om een lening van het bedrijf. En als het met de schulden al helemaal mis is gegaan, krijgt de baas te ma ken met het zogenaamde loonbeslag. Op verzoek van de schuldeisers eis een gerechts deurwaarder een deel van het salaris op. De werkgever is ver plicht daaraan mee te werken, evenals aan het beantwoorden van een waslijst met vragen. Het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud) deed een steekproef en stelt een zorgelijke ontwikkeling vast: steeds meer bedrijven ra ken betrokken bij de financië le problemen van hun perso- F0T0 ED DEWAERHEIJT neel. Bijna de helft van de deelnemers aan deze peiling ziet de afgelopen twee jaar de financiële problemen bij werknemers en het aantal loonbeslagen zijn toenemen. Het instituut veiwacht dat ge zien de economische situatie deze problematiek de komen de tijd nog meer zal groeien. En niet alleen bij de huishou dens met lage inkomens. Re den voor het Nibud de voor lichting aan werkgevers uit te breiden. Jè zet je in voor een organisa tie zonder winstoogmerk, bij voorbeeld een sportclub, maar je bent er niet in dienst. Het is niet je beroep en je ontvangt hooguit een onkos ten ofvrijwilligersvergoeding. De lintjesregen is weer over ons neergedaald. Vooral een eerbetoon aan de vrijwilligers van Nederland, want 97 pro cent van alle gedecoreerden is vrijwilliger. Nederland telt ruim 4,5 mil joen vrijwilligers. Ze zijn voor onze samenleving onmisbaar. Wat is een sportvereniging of een zorginstelling zonder de inzet van vele vrijwilligers? Van de 27 duizend brandweer lieden zijn er 22 duizend vrij williger! Sommigen zetten zich al tientallen jaren in voor hun club of maatschappelijke or ganisaties als De Zonnebloem en het Rode Kruis en verdie nen een lintje. Vrijwilligers leveren niet alleen een onmisbare bijdrage aan onze samenleving, ze zijn ook een economische factor van betekenis. Ze brengen 4,7 pro cent van ons bruto binnen lands product bijeen, zeg maar van onze welvaart. Uit onderzoek van de Verenigde Naties over de hele wereld blijkt, dat onze vrijwilligers het meest bijdragen. In Duitsland is de bijdrage 1,6 procent en bij onze zuiderburen 2,5 pro cent. Zo ruimhartig als we zijn om ons belangeloos voor anderen in te zetten zo krenterig zijn we als gaat om het doneren van geld. We geven met elkaar nog geen half procent van het bbp. Ter vergelijking: De Amerika nen geven 1,9 procent. Daar staat wel tegenover dat in ons land de sociale zekerheid veel groter is dan in de VS. De afhankelijkheid van vrijwil- ligersinzet staat echter wel op gespannen voet met het over heidsbeleid om de arbeidspar ticipatie (zoveel mogelijk Wat is de club zonder vrijwilligers. FOTO ED DEWAERHEIJT mensen zoveel mogelijk laten werken). Omdat mensen meer werken is er minder tijd voor vrijwilligerswerk. De Neder landse Organisatie Vrijwilli gerswerk meldt dat de tijd die de gemiddelde Nederlander besteedt aan vrijwilligerswerk al is gezakt van 5 naar 4 uur per week.

de Faam | 2009 | | pagina 57