Moord Feestelijke opening clubgebouw MVA sns-M Regio Bank in diverse soorten grondwerk - bestrating - riolering Night at the Museum 2 Rabobank ^ST4"% dé Weekkrant De Faam altij d actu eel: L. van den Heuvel B.V. door Ellen De Vriend ARNEMUIDEN - Het nieuwe clubgebouw van Mu ziekvereniging Arnemuiden (MVA) wordt op zater dag 23 mei om 15.00 uur officieel geopend door burgemeester Koos Schouwenaar. Ook onthult hij dan de nieuwe naam van het pand. Na de opening op, hoe kan het ook anders, muzikale wijze kunnen alle belangstellenden een kijkje nemen in het club gebouw. Het oude repetitielokaal De Speeldoos was te klein en verouderd. Daarom is het pand aan de Van Cit- tersweg gesloopt en een nieuwe repetitieruimte voor de MVA gerealiseerd. De club heeft nu tweemaal zoveel ruimte voor de 53 leden en de dirigent. De gemeente Mid delburg heeft bijna 80.000 euro bijgedragen aan de nieuwe huisvesting. De MVA heeft een geschiedenis die 111 jaar teruggaat. De vereniging Arne's Genoegen werd opgericht voor de kro ning van koningin Wilhelmina in 1898. Destijds werd be gonnen met zestien spelende leden en tweedehands instrumenten. Inmiddels bestaat de Muziekvereniging Ar nemuiden uit 55 leden. Daarnaast zijn er nog 29 leerlin gen die geleidelijk in het orkest erbij komen. Bijzonder is dat tachtig procent van de leden jonger is dan twintig jaar en dat de dirigent dertig jaar is. Pinksterbloemstraat 2 4341 KM Arnemuiden (T) 0118-60 44 46 www.snsregiobank.nl deweekkrant.nl Oog&Oor Moorden kunnen heel ver schillende achtergronden hebben. Dat blijkt wel als je De Baader Meinhof Kom- plex en The Oxform Mur ders naast elkaar zet. In de jaren zeventig hielden de Rote Armee Fraktion en de Baader-Meinhof groep naast Duitsland eigenlijk heel Europa in de greep. Nadat vorig jaar Der Baader Meinhof Komplex als bioscoopfilm verscheen is wel duidelijk dat de jaren zeventig nu wel een afgesloten tijdperk vormen. Met de film kijken we, weliswaar door een gekleurde bril, terug op een periode. In de film neemt regisseur Uli Edel de kijker, aan de hand van het boek van Stefan Aust, mee naar de strijd die Andreas Baad- inkoop en verkoop van verplaatsbare accommodaties Kantoor: Wielewaal weg 10 4791 PD Klundert Tel.: 0168-358898/Fax: 0168-358857 www.lvandenheuvelbv.nl Handelsonderneming Akkerlaan 8 - 4341 MC Arnemuiden Fax (0118) 60 33 91 Tel. (0118) 60 36 59 Mobiele tel. (0653) 17 03 70 er, Ulrike Meinhof en Gudrun Ensslin streden tegen 'het nieu we fascisme'. Zij zien in het Amerikaanse, maar ook Duitse imperialisme een voortzetting van wat Hitier en co hebben ge bracht. Met hun strijd hopen ze een menselijker samenleving te kunnen bewerkstelligen. De middelen die ze voor "hun strijd inzetten worden, in hun ogen, door het doel geheiligd. Uli Edel brengt het allemaal in beeld zonder al te veel stil te staan bij de achtergronden van de beweging. Daarmee is Der Baader Meinhof Komplex een snelle en harde film geworden, waarbij uiteindelijk het geweld als verwerpelijk wordt neerge zet. Een goede conclusie maar wel gebaseerd op slechts een klein deel van de achterliggende feiten. Andere moorden De acteurs in The Oxford Mur ders van regisseur Alex de la Ig- lesia hebben op een heel ande re manier met geweld te maken. Aan de befaamde universiteit van Oxford worden de student Martin (Elijah Wood) en een hoogleraar Arthur Seldom (John Hurt) gedwon gen om samen te wer ken bij het oplossen van een reeks moor den. De moorden wor den telkens geken merkt door wiskundige tekens die wel eens naar de dader zouden kunnen leiden. Verder met onder an deren Leonor Watling, Julie Cox en Burn Gor man. Woensdag 20 mei 2009 - Pagina 26 FOTO: 20TH CENTURY FOX De nacht is gevallen in de mu sea van het Smithsonian Insti tute in Washington, DC. De gidsen zijn naar huis, de lich ten zijn gedoofd en de school kinderen liggen veilig in hun bedjes... Maar er broeit iets on gelooflijks... Voormalig nacht bewaker Larry Daley (Ben Stil ler) beleeft zijn grootste, ver- bluffendste avontuur ooit wanneer de geschiedenis let terlijk tot leven komt. In dit tweede deel van de Night at the Museüm-saga komt Larry voor zo'n hevige strijd te staan, die alleen mogelijk lijkt in de gan gen van het grootste museum en de verzamelplaats van menselijke kennis ter wereld. Larry moet nu proberen zijn ooit onbeweeglijke vrienden te redden van de ondergang. Al les, van de beroemde schilde rijen aan de muren tot de ruimteschepen in de hallen, komt opeens tot leven. Dit is het eerste avontuur dat ooit werd gefilmd in het muse umcomplex van het Smithso nian. De pret begint wanneer Larry zijn slecht betaaldè baan als museumbewaker opgeeft en een succesvolle bedenker wordt van infomercialproduc- ten voor Daley Devices. Alles lijkt hem voor de wind te gaan, maar er ontbreekt iets in zijn leven. Hij gaat terug naar het Natural History Museum, waar hij ooit de meest magische nacht van zijn leven had. Daar komt hij tot een verontrusten de ontdekking.

de Faam | 2009 | | pagina 46