Uw Citpoën klaar voor Renault en NK Kiteboard de zomer Nissan Pixo: facelift? Renault Mégane Coupé Renault in Cannes Tent zonder zon Nieuwe Opel Astra www.zeeuwsautojournaal.nl De nieuwe Opel Astra, de tiende generatie, debuteert op 17 september op de au totentoonstelling in Frank furt. Kort daarna volgt de marktintroductie van de au to die sportief oogt en trek jes vertoont van de Opel In signia. Citroen introduceert speciaal voor alle Citroënrijders in mei Citroen Zomerklaar: een gratis controle op tien vitale punten om ervoor te zorgen dat hun Ci troen klaar is voor de zomer maanden. Nee, nee, dit is geen facelift van een bestaande auto, maar een tweede variant. Even wat uit leg. De volgende generatie Nis san Micra zal groter worden en dat betekent dat er ruimte ont staat aan de onderkant van het programma. Dat vult Nissan vanaf juli in met de nieuwe Pixo. Onder de 8.000 euro Renault is een van de spon soren van het filmfestival in Cannes. De Franse autobouwer zorgt voor het vervoer van de filmsterren en andere 'hots hots'. Woensdag 20 mei 2009 - Pagina 18 De nieuwe vijfdeurs hatchback omvat veel comfort- en veilig heidselementen die door Opel werden geïntroduceerd in de In signia. Denk aan een het nieuwe mechatronische chassis sys teem, dat de mechanische func ties en elektronische bedienings elementen volledig integreert. Net als bij de Insignia kan het worden gecombineerd met Opeis elektronische chassissysteem FlexRide en dat is bijzonder in deze klasse. Ook is de Astra le verbaar met een zeer geavan ceerd verlichtingssysteem, een camera die verkeersborden her kent en stoelen met een hoog waardige ergonomie. De 4,42 meter lange nieuwe Astra heeft ten opzichte van zijn voorganger een 7,1 centimeter langere wiel basis en dat zorgt voor meer ruimte in het interieur. Zuinig heid staat centraal als het gaat over de acht (vier benzine/vier diesel) leverbare motoren. Die zijn, op de minst krachtige ver sies na, allemaal gekoppeld aan een zesversnellingsbak. Tevens debuteert er een nieuwe comp acte versnellingsbak met 'Active Select'-functie. Klanten kunnen na een afspraak gra tis hun Citroen op de volgende pun ten laten nakijken bij de Citroen- dealer: niveau oliepeil, niveau rem vloeistof, niveau koelvloeistof, ver lichting, staat van de remblokken- en schijven en de staat van de banden en bandenspanning, inclusief reser vewiel. Klanten die gebruik maken van Citroen Zomerklaar kunnen te vens voor slechts 39 euro Citroen Al tijd Mobiel afsluiten. Dat betekent dat men een jaar lang verzekerd is van hulp bij pech onderweg. De Nissan Pixo wordt gebouwd bij Suzuki in India en is in feite gelijk aan de nieuwe Suzuki Alto. Specifie ke Nissan-elementen vinden we vooral bij het front waar de Pixo is voorzien van een andere bumper, af wijkende koplampen, grille en een daarop aangepaste motorkap. Ook loopt het kleurenaanbod niet hele maal synchroon tussen beide merken en staat er uiteraard op het midden kussen van het stuur een Nissan-lo go. Tot slot heeft de Pixo ook zijn ei gen bekleding. De prijzen zijn nog niet definitief, maar de instapversie zal net onder de 8.000 euro blijven. De 1 liter 3-cilin- der van 68 pk zorgt voor voldoende pit. Aan flexibiliteit komt de Pixo wei nig te kort, alleen is de ruimte op de achterbank redelijk beperkt. hoorlijk succes en dat was voorna melijk te danken aan dat het een ech te coupé was met een profiel dat dui delijk afweek van de vijfdeurs hatch back. Renault herhaalt nu deze poli tiek bij de derde generatie Mégane en legt zelfs qua design een link naar de wonderschone Laguna Coupé. En als er dan nog een opvallende lakkleur op gespoten wordt zoals het Orange Cayenne, kan het niet meer stuk. De nieuwe Mégane Coupé valt op en wordt mooi gevonden. De expressie van het front wordt versterkt door aluminiurrikleurige lijsten op de bum per die de lijn van de koplampen voorzet. Maar ook het profiel is krachtig met een lagere daklijn die bovendien al snel naar achteren af loopt. Voor maximaal gebruiksgemak heeft deze Mégane Coupé wel een grote achterklep, maar de tildrempel is behoorlijk. Dankzij een extra op- bergvak onder de vloer biedt deze Mégane wel een bagagevolume van 377 liter. De prijslijst begint bij 22.500 euro voor de 1.6 16V Expres sion. Onze 2 liter turbo Dynamique kost 26.700 euro. Aantrekkelijk is be slist de nieuwe 1.4 TCe turbo vanaf 23.700 euro. Toen Renault in 1996 met de eerste Mégane op de proppen kwam, be leefde vooral de tweedeurs een be- Renault is voor het vierde opeenvol gende jaar sponsor van het Neder lands kampioenschap Kiteboard. Daarmee richt het Franse merk zich op een jonge doelgroep. Het specta culaire Renault eco2 NK Kiteboard 2009 vindt plaats in Scheveningen. Kiteboarden is een dynamische wa tersport waarbij de deelnemers, de kitesurfers of kiteboarders, zich op een kleine surfplank laten voorttrek ken door een vlieger, kite in het En gels. Daarbij zijn hoge sprongen en sensa tionele manoeuvres eerder regel dan uitzondering. Het Renault eco2 NK Kiteboard 2009 wordt 'op afroep' georganiseerd: er staat een aantal weekenden gepland en in het eerste weekend met de juiste weersverwachting vindt de wedstrijd plaats. De geplande week enden zijn: 13 en 14 juni, 12 en 13 september, 3 en 4 oktober en 17 en 18 oktober.-In het kader van het mi- lieulabel eco2 focust Renault zich voor wat betreft sponsoring op (sport)evenementen waarbij wind, water en/of ijs een hoofdrol spelen. Daarvoor zet het zo'n honderd auto's in waarvan zeventig Vel Satis-uitvoe- ringen en dertig Espaces. De Renault Vel Satis, die met zijn uitgesproken chique uitstraling helemaal past in de alom aanwezige glitter en glamour rond het Palais des Festivals, brengt de veelal wereldberoemde VIPS naar het begin van de rode loper. Een van de films die op het festival in de Franse mondaine badplaats wordt getoond is 'Wit Licht' waarin Marco Borsato acteert. Met de (grote) vakantie in zicht komt Isabella met een aantal noviteiten in relatie met caravan en voortent. Als optie is bij de Shadow de Net Side Panel leverbaar (160 euro). Het gaat hierbij om een zijwand van netmate- riaal. Deze is varr hetzelfde materiaal als het Net Front. Het heeft een zon- reflecterende laag aan de buitenkant en van binnenuit geeft het bijna vrij uitzicht. De zijkanten zijn makkelijk te bevestigen en worden standaard ge leverd met een dakligger, De zijkan ten zijn verkrijgbaar in links en rechts. De Fixus Quick klem is ook een nieuw hulpmiddel. Het past op alle Isabella- en Ventura klemmen, maar ook op vele klemmen van an dere fabrikanten. Het maakt het af spannen van de stokken eenvoudig.

de Faam | 2009 | | pagina 40