Moerstee glasspecialist schaft Ford Mondeo aan ZLM verzekeringen schaft Fiat Grande Punto aan Moolenaar is al vijf jaar Hyundaidealer Bijzondere Fiat 500 voor Sailforce www.zeeuwsautojournaal.nl Wiljan Commee, verkoopadvi seur bij Auto Mondo in Goes, mocht onlangs de nieuwe Gran de Punto afleveren aan de men sen van ZLM verzekeringen. Commercieel manager Ronald van der Hart van Moerstee glasspecialist uit Kapelle rijdt sinds kort een Ford Mondeo Wagon als bedrijfsauto. Hij werd uiteraard geleverd door Auto Adria in Goes. De Fiat 500 is sowieso al een hebbedingetje, maar de uitvoe ring die Marco van Dijke voor zijn vrouw heeft laten besticke- ren, slaat alles... Woensdag 20 mei 2009 - Pagina 13 in de grote hallen van het glasbe- drijf. We lopen langs de nieuwe snij machine die vlak voor de verhuizing is aangeschaft. "We kunnen hiermee glasbladen van 6 meter bij 3.21 me ter zelf kunnen snijden. We zijn daarmee een van de weinigen die dit formaat glas kunnen bewerken." We lopen voorts langs de slijperij waar spiegels, binnen - en douche deuren worden gemaakt, terwijl in de CNC-afdeling elke gewenste uit sparing kan worden gerealiseerd. De heer Van de Hart gaat enthousiast verder: "We hebben ook een eigen hout - en metaalafdeling, zodat we op allerlei gebied zelf aanpassingen kunnen verrichten, zoals dorpels, trapleuningen of balkonafscheidin gen." Het pronkstuk van Moerstee staat nog in de steigers, maar is over een week of vier productierijp: de hardingsoven. Finse werknemers van de fabriek zijn hem aan het in stalleren in de tweede hal. Deze ma chine met een lengte van ruim 20 meter is uniek, er zijn in totaal maar 5 hardingsovens in heel Nederland. "Als we willen groeien, zullen we nieuwe activiteiten moeten ontplooi en'" gaat de heer Van der Hart ver der. "Het aanschaffen van deze har dingsoven is een nieuwe stap in die richting. Nu wordt het harden van binnen - en douchedeuren nog uit besteed, maar dat is tijdrovend en inefficiënt. Omdat we zodadelijk in eigen beheer kunnen harden, kunnen we onze capaciteit en snelheid enorm vergroten." Moerstee glashandel heeft zijn afzet gebied in heel Nederland en schaart zich daarmee in de rij van beroemde Zeeuwse bedrijven. Ik sprak met Margreet Rotte, mede werker marketing en communicatie van ZLM verzekeringen: "We gebrui ken de Grande Punto als poolauto voor onze afdeling. We bezoeken er klanten mee, we gaan ermee naar zakelijke bijeenkomsten én hij wordt uiteraard gebruikt voor promotionele doeleinden. Zo heeft hij onlangs meegereden in de ZLM toer, de be langrijkste wielerronde van Zeeland. Dat is één van de redenen dat hij van stickers is voorzien, hij is heel her kenbaar." Natuurlijk vroeg ik mevrouw Rotte waarom men voor de Fiat Grande Punto heeft gekozen: "De auto is ge selecteerd uit een aantal vergelijkba re concurrenten. Hij mocht een niet al te luxe uitstraling hebben, want onze slogan is: 'ZLM verzekeringen, gewoon goed!' We hebben voorts gekozen voor een betrouwbare, veili ge en zuinige auto die er bovendien leuk uitziet. Daarom hebben we ge kozen voor de Fiat Grande Punto en we hebben hem natuurlijk bij Auto Mondo is Goes besteld!" Ruim dertig jaar geleden werd Moer stee aan de Nieuwe Kerkstraat in Biezelinge opgericht en sinds vorig jaar juni bevindt het bedrijf zich aan de Kloosterweg (Smokkelhoek) in Kapelle. Als ik het mooie pand betreed, wordt al snel duidelijk in welk materiaal Moerstee gespecialiseerd is: alleen al de majestueuze glazen trap met treden van drie meter breedte, de prachtige tafels en de glazen pla fonds zijn stuk voor stuk staaltjes van vakmanschap die in de loop van Moerstee glashandel De heer Van der Hart leidt me rond ruim dertig jaar Moerstee tot een in stituut in het Zeeuwse hebben ge maakt. Ik sprak met Ronald van der Hart over het bedrijf en over de aanschaf van zijn Mondeo: "Ik zocht een be trouwbare bedrijfswagen en omdat ik ervaring had met de vorige gene ratie Mondeo, ben ik naar Auto Adria gestapt. De manier waarop ik bij de Bevelandse Forddealer ben gehol pen, spreekt mij zeer aan. Klant vriendelijkheid wordt daar met hoofdletters geschreven: de telefo nistes zijn uiterst correct, in de werkplaats werd ik gegroet en bij de salesafdeling had men alle tijd voor mij. Kortom, een goed bedrijf! De grote Mondeo Wagon met zijn 140 pk commonraildiesel bevalt me uit stekend!" Rectificatie In de test van de Hyundai i20 is door een fout in het aanleveren van de tekst alleen melding gemaakt van de dealer Auto Sturm. Dit klopt niet, want Autobedrijf Moolenaar is al vijf jaar Hyundaidealer in Middelburg! Autobedrijf Moolenaar bestaat dit jaar zelfs 25 jaar! Begonnen in Mid delburg, later heel wat jaren in Goes en nu al weer vijf jaar aan de Klever- kerkseweg in Middelburg. Henk en Stanny Moolenaar zijn gedreven on dernemers die de merken die zij in de loop van de 25 jaar hebben verte genwoordigd altijd met veel inzet hebben verkocht en gerepareerd. Het spijt ons dan ook dat we deze gerenommeerde Hyundaidealer uit Middelburg niet hebben vernoemd in de test van de flitsende i20 en bie den bij deze onze welgemeende ex cuses aan! zeer aparte Fiat 500 aangeschaft en als u de auto ziet, kunt u zich voor stellen dat het verjaardagscadeau geen grotere verrassing had kunnen zijn! De wit met rode bekleding van de Fiat refereert aan het rode leer aan boord van de Janneau en daar mee komt u ons geheel in stijl ook op de weg tegen, zo luidt de tekst op de site van Sailforce. www.sailforce.nl Marco van Dijke: "Voor een dagje zeilen in Zeeland met ons comforta bele zeiljacht van 12 meter vanuit Wemeldinge bent u bij ons aan het goede adres, leder bedrijf is anders, vandaar dat wij bedrijfsuitjes op maat samenstellen. Volledig ver zorgd, catering op maat. Er mag zelf gezeild worden onder begeleiding van ervaren schippers. Samenwerken en communiceren aan boord van een prachtig zeilschip zijn de bindende elementen voor een goede teambuilding." Het is met recht een Fiat 500 limited edition geworden die daar in de showroom van Auto Mondo in Goes klaar stond. Reclamebureau Franc Kruitbosch uit Kloetinge heeft name lijk de rode Janneau Sun Fast 40, het rode zeilschip van Sailforce, compleet met golven en bemanning op de auto weten aan te brengen en daarmee rijdt er in Wemeldinge een wel heel bijzondere Fiat 500 rond! Samen met zijn vrouw Monica runt Marco van Dijke een zeilbedrijf in Wemeldinge waarbij op het comfor tabele zeiljacht bedrijfsuitjes en teambuilding plaatsvinden. Sailforce organiseert ook familiedagen, ver jaardagen, Twilight Races en erwor- den wedstrijden gezeild, kortom een spetterend gebeuren. Als bedrijfsauto reed Monica met een Smart, maar haar man had stie kem voor haar verjaardag de wel

de Faam | 2009 | | pagina 35