U wwmm >svTMi yéiÖii Nationaal Jeugdfestival Zeeland in Europa quiz Zilte Zaken en Smaken dag in Yerseke Maximaal deweekkrant.nl Woensdag 20 mei 2009 - Pagina 18 dé Weekkrant Kookliefhebbers opgelet: chef-kok Corjon Hooget heide is voor Easy Cooking weer in zijn kookboeken gedoken. Wekelijks onthult hij zijn keilkengeh en geeft hij handige tips, zodat koken voor iederen ecisy wordt. Mocht dat toch nog niet genoeg zijn, dan is er de mogelijkheid om je persoonlijke I eub aan Corjan voor te leggen. Culinaire avonturen en veel interactie, dat is de nieuwe opzet van Easy Cooking. Laat je HSpireren door Corjan en natuurlijk de leerzame Wijnadviezen van Ben Kijk iedere woensdag en zondag (H) naar Easy Cooking op weGeNeR Huis-aan-huisMedia Hoe kijkt Gemeente Noord-Beveland over de grenzen? Wat doet een gemeente die met een idee rond loopt om een uit Duitsland afkomstige bouwmethode toe te passen omdat die zo duurzaam is? Die gemeente gaat eens rondbellen en zoekt aansluiting bij verge lijkbare projecten die in de steigers staan en stuit daarbij op een aantal internationale ideeën. Met behulp van de Provincie Zeeland wordt een projectaanvraag ingediend en worden contacten binnen Europa gelegd. Waardoor Noord-Beveland partner is in een Europees project, Build with Care. Dit project wil duurzame nieuwbouwhuizen onder de aandacht brengen en ondermeer laten zien dat het ook in Nederland kan: bouwen met minimale stookkosten voor de gebruiker Vraag: In welke kern van Noord-Beveland wordt deze wijk gebouwd? Uw antwoord kunt u doorgeven op: www.zeeland.nl/europaloket MIDDELBURG - De Middel burgse Breedband verzorgt dinsdag 26 mei de maandelijkse avond met live muziek in tappe rij De Mug aan de Vlasmarkt in de Zeeuwse hoofdstad. De Breedband brengt een avond vullend programma van En- gels- en Nederlandstalige eigen composities. Een gevarieerde mengeling van stevige folk/rock met melodieuze (country) balla des. Veel werk wordt meerstem mig ten gehore gebracht. De Breedband verenigt verschil lende generaties in haar bezet ting. Dat komt tot uitdrukking in een afwisselend repertoire dat op geïnspireerde wijze wordt neergezet. De uitvoering begint om ongeveer 21.00 uur YERSEKE - In Yerseke, bij het partycentrum De Zaete, is woensdag 27 mei de Zilte Zaken en Smaken dag. Een bijzonder evenement met allerlei activi teiten, workshops, lezingen en een gezellige markt rondom aquacultuur waar bezoekers kunnen proeven, ontmoeten, bijpraten, leren en netwerken. Deze dag is bedoeld voor on dernemers, studenten, docen ten, overheden, onderzoekers, burgers, toeristen en jeugd. Me de in het kader van de gebieds- ontwikkeling Yerseke zijn diver se partijen actief bezig om nieu we kansen en perspectieven binnen de aquacultuur te signa leren, te ontwikkelen en te reali seren. Vanuit het onderwijs, in samenwerking met andere par tijen, zijn al volop projecten in ontwikkeling die op de Zilte za ken en Smaken dag samenko men. Vanaf 10.15 is er een streekmarkt waar allerlei Zeeuwse hapjes geproefd kun nen worden. Verder zijn er workshops en evenementen. Om 16.00 is het deskundigenfo rum 'Hoe verder met aquacul tuur?'. ner.nl laten weten waarom hij/zij deze kaartjes graag wil winnen. Vergeet je naam en adres niet! Vijftien korpsen doen vanaf 12.30 uur mee aan het en tertainment van hoog ni veau. Het eerste korps, de jeugd Damiateband uit Haarlem, betreedt dan de wedstrijdarena. Daarna vol gen Jeugdbands uit Frane- ker, Eindhoven, Zoeter- meer, Vlissingen, Voorscho ten, Schiedam en Katwijk. Na de pauze gaat het showonderdeel verder. Alle korpsen treden om 17.25 Wie in aanmerking wil ko men voor deze kaartjes kan via red.faam@whm.wege- uur aan voor de finale en het bekendmaken van de kam pioenen. Om 19.45 uur be gint de Taptoe op het sport veld. De Show Drumfan fare Kamper Trompetter Korps presenteert daar haar galashow Let's Groove; het Juliana Drum Bugle Corps uit Middelburg zet de show presentatie Textures neer en het Tamboer en Trompet terkorps Rijnmondband uit Schiedam presenteert de show Spies Dectectives. Kaartjes kosten 5 euro. Info: www.nationaaljeugdfesti- val.nl. VLISSINGEN - Op de sportvelden van GPC aan de Bosweg in Vliss ingen is zaterdag 6 juni de top van de Neder landse showbandwe- reld weer paraat tijdens de veertiende editie van het Nationaal Jeugdfes tival. De Faam mag 15 x twee vrijkaarten wegge ven voor het evene ment. Provincie Zeeland Zonder inzet van Europees geld was het niet mogelijk geweest om dit project in Zeeland te starten. Wil jij ook invloed hebben op Europees beleid? Laat dan op A juni je stem horen! Wil je weten welke projecten nog meer mogelijk worden gemaakt door Europa of wat Europa voor jou kan betekenen? Zie www.zeeland.nl/europaloket In de afgelopen twee weken zijn er al twee vragen gesteld die onderdeel uitmaken van de Europaquiz. U kunt de vragen teruglezen en beantwoorden op: www.zeeland.nl/europaloket Provincie Zeeland ondersteunt de Europese Verkiezingen Tiemen Goossens (gitaar en zang), Theo van Bokkum (gitaar en zang), Johanneke Baaijens (dwarsfluit en zang), Narhea Goossens (zang), Frank Stronks (bas), Frans Goud (slagwerk) en Ro nald Kasander (toetsen) foto: p.r. De Faam altijd actueel:

de Faam | 2009 | | pagina 18