ZATERDAG 23 MEI van 10.00-15.00 uur Uitvaarfwensen Fadozangeres Branco treedt op voor MS EEES333EÖL De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Werkzaamheden Langevielesingel Spijkerkmis voor de Nieuwe Kerk Groot Terra Maris veijaardagsfeest Eerste open schaakkampioenschap Disco voor mensen met beperking Jeugdtoernooi v.v. De Noormannen The Broodtroosters in de Concurrent Toertocht van Abco Motors voor Kika Nieuwe koorproject voor Grootkoor Jeu de boule hemelvaarttoernooi Optimaal genieten van de Zeeuwse zomer. Zelfstandig de boulevard op. Maak nu kennis met de modernste scoot- mobielen. Kom langs voor een kennismaking of een proefrit. Scootmobiel 3-wieler Scootmobiel 4-wieler Nieuw en gebruikt Thuiszorgcentrum Zeeland Badhuisstraat 104 4381 LV Vlissingen T 0118-410401 Thuiszorgcentrum Zeeland Een avond vol informatie en inspiratie rondom uitvaartmogelijkheden YA RDEM 20-21 JUNI 2009 Woensdag 20 mei 2009 - Pagina 14 Mobiel de zomer in MIDDELBURG - Aan de Langevielesingel in Mid delburg zijn er sinds dinsdag 12 mei bestratings- en asfalteringswerkzaamheden. Tot en met week vijfentwintig wordt de Langevielesingel afgeslo ten. Al het verkeer wordt met verkeersborden om geleid. Het project wordt in drie fasen uitgevoerd en is begin augustus afgerond. MIDDELBURG - In de Nieuwe Kerk in Middel burg wordt op zondag 17 mei het Cross of Nails (spijkerkruis) geplaatst. Hiermee is de Nieuwe Kerk de vijfde kerk van Nederland die dit kruis krijgt en is daarmee verbonden met de gemeen schap van Conventry, die centraal staat voor we reldwijde verzoening. Meer dan door het plaatsen van het spijkerkruis zijn de kerken van de Covent ry gemeenschap met elkaar verbonden door het bidden van een gemeenschappelijk gebed, dat wordt gevierd in de Stiltehoek van de Nieuwe Kerk. De dienst op 17 mei begint om 10.00 uur. OOSTKAPELLE - Kinderen die in mei of juni acht jaar of ouder worden kunnen hun verjaardag op 17 juni vieren in museum Terra Maris in Oostka- pelle. Samen met nog een aantal jarigen ontvan gen de kinderen hun vriendjes en vriendinnetjes om 13.30 uur op Terra Maris. Samen met andere jarigen, maar toch een eigen feestje. Want alle feestvarkens gaan met hun eigen groepje op stap. Het feestprogramma bestaat uit strandjutten, een speurtocht door het museum en de tuin en na tuurlijk limonade met taart. Het feest duurt tot 16.30 uur. Kosten zijn 9,75 per persoon en maxi maal twee volwassenen kunnen deelnemen per acht strandjutten. Aanmelden kan via 0118- 582620. VLISSINGEN - Schaakclub Nijntje houdt zaterdag 23 mei het eerste open schaakkampioenschap bij Café 2xBellen! in Vlissingen. Het speeltempo is 15 minuten per persoon per partij. Speelschema: Zwitsers systeem. Meedoen kost 5,00 euro. In schrijven via: 2xbellen@zeelandnet.nl of 0118- 430033. Het toernooi is van 13.30-17.30 uur. MIDDELBURG - De Federatie Belangenbeharti ging, LFB Zeeland, houdt vrijdag 29 mei een disco in Club Divine in Middelburg. Deze heeft het the ma Apres Ski en begint om 19.00 uur. Om 22.00 uur is het afgelopen. Entree is 2 euro, inclusief een consumptie. Het doel van deze Apres Ski disco avond is dat mensen met een verstandelijke be perking op deze manier ook eens de kans krijgen om in een gewone discotheek uit te gaan. Nadien is natuurlijk de mogelijkheid om nog verder te stappen in de omliggende uitgaansgelegenheden. Meer informatie kunt u krijgen bij LFB Zeeland, telefoonnummer 0113-256872. WESTKAPELLE - Het jeugdbestuur van v.v. De Noormannen uit Westkapelle houdt op zaterdag 23 mei een jeugdtoernooi voor f-pupillen en mi ni's in sportpark Prelaat aan de Domineeshofweg in Westkapelle. Naast De Noormannen nemen ook de volgende verenigingen deel: De Meeuwen, V.C.K, Oostkapelle, Serooskerke, Veere en Dom burg. Om 9.00 uur starten de wedstrijden en om 11.45 uur is de prijsuitreiking waarbij alle deelne mers een herinnering ontvangen. VLISSINGEN - De coverband The Broodtroosters speelt op vrijdag 5 juni vanaf 22.00 uur in Café De Concurrent aan het Bellamypark in Vlissingen. De entree is gratis. Er worden covers gespeeld van on der andere Ike Tina, Stones, Doors, Wmehouse, kaiser chiefs, bryan ferry, en vele vele anderen. The Broodtroosters bestaat uit Marianne Beerens (zang), Kees Lievense (zang), Wim Catshoek (bas), Jan Felius (gitaar), Jack de Mey (sax, gitaar), Paul Rijnders (sax, gitaar, dwarsfluit) en Frank Beerens (drums). VLISSINGEN - Abco Motors houdt zaterdag 6 juni een toertocht van ongeveer 125 kilometer door het Zeeuwse landschap. Het vertrek is tussen 10*.00 en 12.00 uur. Inschrijven kan via www.abco- motors.nl of op de dag zelf. Kosten zijn 5 euro voor solo en 2,50 voor een duo. Het inschrijfgeld gaat naar Kika. Voor meer informatie: 0118-464186. MIDDELBURG - Het Grootkoor Zeeland houdt de komende maanden een aantal uitgebreide re petities waarna er een groot concert met duizend stemmen wordt gegeven in het Concertgebouw in Amsterdam. Dit concert wordt opgenomen door de televisie en uitgezonden in twee pro gramma's van het bekende muziekprogramma 'Nederland zingt'. Het koor repeteert op 14 mei, 18 juni, 3 september en 1 oktober van 19.15 tot 22.00 uur in de Hoeksteen, Roozenburglaan in Middelburg. Iedereen vanaf achttien jaar kan ko men meezingen. MIDDELBURG - Op het terrein van de Club Jeu de Boules Middelburg aan de Koudekerkseweg 139/141 in Middelburg is woensdag 21 mei weer een jeu de boules toernooi. Het Boulodrome grenst aan het park Toorenvliedt. Det ingang is bij het kruispunt Koudekerkseweg en Laan der Ver enigde Naties. Deze dag wordt er een hij/zij toer nooi gespeeld. De doublettes van gemengde sa menstelling kunnen meedingen naar de prijzen die er ook deze dag weer zullen zijn. Aanvang van het toernooi is 10.30 uur. Het thema van Yarden is 'Iedere uitvaart uniek'. Bent u benieuwd hoe een uitvaart uniek en daarmee persoonlijk kan worden vormgegeven? Bezoekt u dan de bijeenkomst "Uitvaartwensen; En wat wil jij op je uitvaart?" op 27 mei 2009 in de Zeeuwse bibliotheek te Middelburg. Een avond vol informatie en inspiratie op het gebied van uitvaartmogelijkheden in Nederland, georganiseerd door Yarden Vereniging en Yarden Slager Uitvaartzorg Walcheren. U krijgt tijdens deze voorlichtingsbijeenkomst informatie van uitvaartconsulent Ina Momberg. Niet alleen een uitgebreid overzicht van algemene mogelijkheden, u kunt ook uw eigen specifieke uitvaart- en verzekeringswensen en vragen bespreken. De avond is uiteraard geheel kosteloos. Gelet op de te verwachten opkomst adviseren wij u om u aan te melden via 088 927 3284 of ellis.verkerk@yarden.nl. 27 mei 2009 Zeeuwse bibliotheek Kousteensedijk 7 in Middelburg Ontvangst 19.00 uur, aanvang 19.30 uur www.yarden.nl Iedere uitvaart uniek k REKENING 1446.51.858 Cristina,A Branco DOOR TARA DE VRIEND VLISSINGEN - De Portugese fadozangeres Cristina Bran- co en haar ensemble geven een optreden op donderdag 28 mei. Het is een benefiet voorstelling, waarvan de op brengst bestemd is voor on derzoek naar multiple scle rose bij kinderen. Het optre den maakt deel uit van een reeks benefietvoorstellin gen die de Rotaryclub Vliss ingen houdt voorafgaand aan De 24 uur van de Boule vard op 20 en 21 juni. De Rotaryclub wil een flinke steen bijdragen aan het on derzoek naar MS bij kin deren. Daarom hebben zij het evenement op touw gezet op 20 en 21 juni. Tachtig sportschoolfietsen staan dan op de boulevard in Vlissingen. Voor 500 euro per fiets kan een familie, een bedrijf, een vereniging, een school of een club zo'n fiets adopteren. En als ze dat gedaan hebben moeten ze een team sa menstellen om die fiets 24 uur in beweging te gaan houden. Branco Aanvankelijk zong Branco jazz en andere voornamelijk Portugese muziek. Haar grootvader bracht haar in aanraking met de fado van Amalia Rodrigues. Dit deed haar besluiten zich hierop toe te leggen. Branco zingt fado in een modem jasje. In Nederland is Branco bekend geworden door haar cd O Descobridor waarop ze vertaalde gedichten van J. Slauer- hoff zingt. Daarnaast nam zij in 2006 samen met de Nederlandse FOTO: P.R. Kaarten Kaarten kosten 30,00 euro per stuk en zijn te koop bij de balie van De Cultuurwerf aan de Bal juwstraat 5 in Vlissingen, bij De Schouwburg in Middelburg en bij De Mythe in Goes. Het begint om 20.00 uur in de Sint Jacobs- kerk in Vlissingen. Meer info over De 24 uur van de Boulevard op www.24uurvandeboulevard.nl. Branco bekend geworden door haar cd O Descobridor. groep Blofhet nummer Herinne ring aan Later op, dat op de cd Umoja verscheen.

de Faam | 2009 | | pagina 14