Groot Classic rockfestival Gezelligheid Ruytermarkt Deze week vanaf donderdag De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Film by the Sea Singles party in Club Devo in Goes Praiseavond Hemelvaartsdag Een kijkje in het zeeaquarium Ruim helft bedrijven merkt crisis Kidsplace Graag gedaan. Ruytermarkt In centrum Vlissingen Douwe Egberts Aroma Rood Bieflappen Paprika Mix Page toiletpapier WEIPA door tara de vriend VLISSINGEN - De De Ruy termarkt is van oudsher een jaarmarkt en een groot standwerkersconcours in één. De drukbezochte markt staat vrijdag 22 mei voor de 34e keer in de Vlis- singse binnenstad en rond om het Zeemanserve. Tussen 9.30 en 16.30 uur is een zeer divers assortiment te koop in de kramen en niet te vergeten de krentenbroodactie. Ook pak ken de Vlissingse middenstan ders uit met leuke en voordelige acties. De circa vijfentwintig standwerkers gaan de strijd aan voor de wisselbeker. Rets een rondje met een pontje VEERE - Vaar eens over met een pontje en beleef Zee land vanaf het water. Een fietstocht wordt pas echt leuk als je deze combineert met een tochtje over het wa ter. In juni gaat het pontjes seizoen weer van start. Deze zomer zijn er maar liefst 16 veerverbindingen. Volop moge lijkheden dus voor een rondje met een pontje. Ten opzichte van vorig jaar zijn er nu 3 veerverbin dingen bijgekomen. Dit resul teert in totaal tot zestien veerver bindingen, die allemaal staan vermeld in de nieuwe Almanak van de Zeeuwse pontjes 2009. Fietstocht Een fietstocht van ongeveer 26 kilometer kan er zo uitzien: neem het pontje vanaf Burgh- sluis richting Colijnsplaat en fiets over de Stormvloedkering weer richting Burghsluis. Wil je minder ver fietsen, dan kan je een tochtje maken van onge veer 12 kilometer: neem het pontje vanaf Den Osse richting De Punt, Ouddorp en fiets terug over de Brouwersdam naar Den Osse. Door de duur van de vaartocht van de meeste pontjes wordt het maken van een oversteek met een pontje een attractie op zich. Tijd om te genieten van het varen, het uitzicht en van een consumptie aan boord. Veere Een fietstocht met een over tocht tussen Wolphaartsdijk en Kortgene kan gecombineerd worden met een bezoek aan het historische stadje Veere. Dit schilderachtige stadje kenmerkt zicht door de oude geveltjes, smalle straatjes en de vele mo numenten. Alle informatie over de pontjes is opgenomen in de Almanak van de Zeeuwse pon tjes. Deze is voor 2,00 euro te koop bij alle Zeeuwse VW's. Meer info via www.rondjepon- tje.nl. GOES - Genesis, AC/DC, Rory Gallagher en Status Quo tribu tes zijn op zaterdag 30 mei te bewonderen in de Zeelandhal- lèn te Goes. Naast de genoemde tributes treed ook de legendari sche songwriter/organist van Uriah Heep Ken Hensley met zijn Noorse formatie Live Fire, op. De deuren van de Zeeland hallen gaan op 30 mei al om ze ven uur open en dat is de aftrap van een bijna zeven uur durend classic rockfestijn. De vertol kende bands zijn respectievelijk We can't dance, The Marshalls, Bullfrog Taste Express en Quo tation. Hekkensluiter van de avond is Ken Hensley met zijn band. Hij heeft onlangs een uit stekende nieuwe cd uitgebracht Blood on the Highway waaraan tal van prominente artiesten aan deelnemen zoals onder an dere Glenn Hughes, Eve Gallag her en John Lawton. Kaarten kosten in de voorverkoop 25 eu ro en zijn te koop via www.theaterverkoopzeeland.nl VW kantoor en aan de kassa. De jaarlijkse Amuse van Film by the Sea is dinsdag 2 juni om 19.30 uur in Cine City Vlissingen. Tij dens de Amuse worden de eerste wetenswaardigheden over het festival bekendgemaakt en tevens wordt de visual (affiche) voor de elfde editie van Film by the Sea onthuld. Om 20.00 uur worden er drie films vertoond: Chéri, Everlasting Moments en Welcome. f 0t0: p.r. GOES - Ruim een op de zes mannen woont alleen. Bij vrouwen is dit een op de vijf, zo blijkt uit .cijfers van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek. De toename van het aantal alleenstaanden is vol gens het CBS toe te schrijven aan de bevolkingsgroei. Bo vendien lopen relaties vaker stuk en kiezen meer jonge ren ervoor om op zichzelf te wonen. Voor deze singles is er op vrijdag 29 mei Singles Tonight, een ongedwongen singles party in Club Devo in Goes. Er wordt naast 80's 90's ook muziek van nu ge draaid. Er is een speciale love cocktail verkrijgbaar en de club is deze avond rood ge kleurd. Het is van 22.00-4.00 uur en kost 5,00 euro. VLISSINGEN - Bij Pinkster gemeente Shalom Vlissingen is er morgen (21 mei) een Praise Avond. Het onder werp van de avond is Hemel se Genade., waar Jaap de Schipper over gaat spreken. Verder zal de dienst in het te ken staan van aanbidding. Dit wordt geleid door Ulrike Wongsosemito. De dienst wordt door jongeren georga niseerd, maar is voor alle leeftijden toegankelijk. Het begint om 19.30 in de Ad ventkerk aan de Kerklaan 17- 19 en de toegang is gratis. OOSTKAPELLE - Iedereen kan op vrijdag 22 en vrijdag 29 mei van 13.00 tot 13.30 uur een kijkje nemen achter de schermen van het zee aquarium bij Terra Maris in Oostkapelle. In het zoutwa ter aquarium en twee zuiltjes levert vissen en andere zee dieren, die in de Oosterschel- de en de kuststrook voorko men. In het grote aquarium is een dijktalud met strand- palen gereconstrueerd. Hier op en hiertussen hebben zich zee-anjelieren, zee-ane monen, schelpdieren en wie ren. Tussen de strandpalen door zwemmen haaien, ka beljauwen, zeebaarzen en andere vissen. Op de bodem liggen verscholen tussen het zand diverse soorten platvis sen, en kruipen krabben rond. Deelnemers krijgen uitleg over de werking van het zout-water-aquarium. Ook worden op dit tijdstip de dieren gevoerd. Meedoen kost 5,25/3,00 euro kinderen. MIDDELBURG - Meer dan de helft van de bedrijven in Zeeland is getroffen door de economische crisis. Dat blijkt uit een enquête van de Brabants Zeeuwse Werkge versvereniging en kranten concern Wegener. Er zijn steeds meer bedrijven die personeel ontslaan en min der opdrachten hebben. De metaal- en bouwsector is het hardst getroffen. MIDDELBURG - In Baptis tengemeente De Fontein, Kruitmolenlaan 70 in Mid delburg kunnen kinderen van 4 tot en met 8 jaar zin gen, dansen, knutselen en gezellig samen eten. Dat kan op vrijdag 29 mei van 17.00 tot 19.00 uur. Het is gratis. Dc aanbiedingen zi|n geldig van dondorda J 21 mei t/m zondag 21 mei 2009. Prljiwljzlgingcn en/of drukfouten voorbehouden. Wederverkoop verboden. Voor alle aanbieding geld! OP=OP. www.superdeboer.nl Toeristen en Walchenaren weten dat De Ruytermarkt vaste prik is, op de vrijdag na Hemelvaartsdag. foto: p.r actie-kiloprijs 6. snelfiltermaling, grove maling of décafé, pak 500 gram pak 3 stuks actie-kiloprijs 9. zak 3 stuks voordeelpak 24 rollen 24 Rolten

de Faam | 2009 | | pagina 13