Oudste speeltuin Middelburg opgeknapt Middelburg bereidt zich voor op de N57 Amateurs tonen kunsten dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 13 mei 2009 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 De werkzaamheden aan de N57 zijn in volle gang. Zo voerde Rijkswaterstaat afgelopen weekend werkzaamheden uit aan het nieuwe knooppunt N57 en de A58 ter hoogte van Nieuw- en Sint Joosland. De A58 wordt voor een jaar verlegd om de bouw mogelijk te maken. De realisatie van nieuwe weggedeelten, rotondes en op en afritten is steeds beter zichtbaar. Van de aanpassingen in de wegenstructuur in de stad Middelburg is nog niet zo veel te zien. De voorbereidingen lopen echter op schema. Een stand van zaken. President Rooseveltlaan De Rooseveltlaan wordt verlengd om in 2010 bij de sportvelden aan te sluiten op de nieuwe N57. Om de geluidhinder als gevolg van de toe name van verkeer te beperken, wordt de weg zo ingericht dat de automobilist gedwongen wordt zijn snelheid te matigen. Geluidsarm asfalt en vooral groene geluidsdem pers (begroeide geluidsschermen en Zeeuwse hagen) moeten ook bijdra gen aan een reductie van het ver keersgeluid. De aannemer gaat dit najaar aan de slag. Een jaar later is het werk klaar. Kruising Noordweg De kruising van de President Roo seveltlaan met de Noordweg is mo menteel niet optimaal. Om de geluids overlast voor aanwonenden te beper ken en tegelijkertijd de verkeersveilig heid te verbeteren is een nieuw ont werp gemaakt. Het voorstel is om rond de kruising een 30 kilometer- per-uurgebied in te stellen. Een middengeleider moet er voor zorgen dat de snelheid van auto's beperkt wordt. Geluidreducerend asfalt en met Hedera begroeide geluidsscher men beperken de geluidsoverlast. De plannen voor aanpassing van de krui sing met de Noordweg liggen nog ter inzage tot en met 20 mei 2009. Havendijk/Punt De plannen voor de herinrichting van Havendijk en Punt zijn definitief klaar. Fietsers en voetgangers krijgen hun eigen plek op de weg en ook voor auto's komt meer ruimte. Om de weg aan te kunnen leggen, wordt na de zomer een aantal bomen gerooid. Hier komen nieuwe bomen voor terug. De komende maanden ge bruikt de gemeente om technische tekeningen te maken en een aanne mer te selecteren. De werkzaamhe den beginnen eind 2009. Oostperkweg De Oostperkweg, na de opening van de N57 een nieuwe entree van de stad, wordt een stuk verlegd en ver breed. Het duurt zeker nog tot 2012 voor dit uitgevoerd wordt. Als de N57 in 2010 open gaat, wordt het verkeer tijdelijk nog via de 'oude' Oostperkweg naar het centrum ge leid. Wel komt er dan een parkeer en stopverbod voor auto's en vracht wagens. Ook wordt de bocht bij de Dampoortweg ruimer gemaakt. Geluidsscherm Oostperkweg In opdracht van de gemeenteraad onderzocht de gemeente de haal baarheid van een geluidsscherm langs de Oostperkweg, tussen het Oud Arnemuidsvoetpad en de Ha vendijk. Een ontwerp van een ge luidsscherm is positief ontvangen door bewoners. De gemeenteraad beslist half juni of er geld beschik baar gesteld wordt voor het geluids scherm. Ampèreweg Ter hoogte van het kruispunt Voltaweg/Elektraweg legt Rijkswa terstaat een nieuwe op- en afrit van de N57 aan. De gemeente verlengt daarom de Ampèreweg tot de N57. De plannen hiervoor zijn besproken met de bedrijven en bewoners van Arnestein. Dit najaar starten de werkzaamheden. De gemeente maakt dan van de gelegenheid ge bruik om Arnestein 'woonrijp' te maken: de bestrating wordt deels vernieuwd en er wordt groen aange plant. Meer weten? Neem dan contact op met de gemeente Middelburg, tele foon (0118) 67 50 00. Of kijk op www.middelburg.nl, onder het kopje Actueel/Projecten. aansluitingen met de 't Zanddorp/De Ruyterstraat en het Griffioenpad. Het gemotoriseerde verkeer tussen de wijken 't Zand en Griffioen wordt met verkeersborden omgeleid via de Laan der Verenigde Naties. Fietsver- keer wordt met verkeersborden omgeleid via de Koninginnelaan en het Griffioenpad. Meer dan 150 kinderen kwamen vorige week woensdag langs bij de speeltuin aan de Baarsjesstraat om nieuwe attrac ties, zoals een Dolle Draaier, Vogelnest schommel en een hoge glijbaan uitte pro beren. Burgemeester Schouwenaar opende de hekken. De oudste speeltuin van Middel-burg is opgeknapt. Naast nieu we speeltoestellen is er drainage aange legd. Dankzij die drainage hoeft de speeltuin bij regen niet meer dicht. Foto: Jacqueline Pruijsers Muziek, theater, expositie. Middelburg staat zaterdag bol van kunst tij dens de vierde editie van het Weekend Amateur Kunst. Tijdens het jaarlijkse WAK wordt iede re amateur-kunstenaar, groep of vere niging uitgenodigd en uitgedaagd om met een artistieke productie, work shop of evenement naar buiten te tre den. Tijdens het WAK mag en kan alles: toneelopvoeringen, tentoonstel lingen, kunstroutes, openbare repeti ties, open dagen, workshops, mu ziek, maar meer is mogelijk: nieuwe samenwerkingsverbanden tussen ver enigingen, kunstenaarscollectieven en individuele amateurkunstbeoefe- naars kunnen ontstaan. Daarbij biedt het WAK de mogelijkheid voor ama- teurkunstbeoefenaars (nieuwe) rela ties aan te gaan met de centra voor cultuureducatie in de regio, muziek scholen, cultuurpodia en professione le kunstenaars. Vrijdag In Middelburg begint het weekend al op vrijdag 15 mei in de muziektent op het Molenwater. Daar treedt vanaf 19.30 uur het Middelburgs Muziek korps op. Vanaf 19.30 uur is in het stadhuis een concert van Braszband Middelburg te bezoeken. Zaterdag Wethouder Frank Streng opent het WAK om 10.00 uur op de Markt. Daar staan expositietenten met daarin on der andere beeldhouders, schilders en portrettekenaars. Ook zijn er optredens van X-stream, Slagwerk groep Zeeuwse Muziekschool, de Zeeuwse Muzikanten, Sylvia VandenBuuse FamilyBand en Majorie- Gracia Friends. Daarnaast zijn er muzikale workshops en is er een demonstratie graffitispuiten. In De Spot aan de Beddewijkstraat is er een fototentoonstelling van Koen Gabriëlse en Niels Davidse. De win naars van de Kunstbende Zeeland komen in actie en er is ruimte voor muziek en film. In Grand Café Buitenrust kunt u zater dag en zondag een expositie van schilderijen, foto's en kaligrafie bezoeken. Daarnaast zijn er zaterdag demonstraties graffiti en streetdance- en zangoptredens. Op www.wakzeeland.nl is het volledi ge programma te vinden. Foto: Mieke Wijnen Sinds dinsdag vinden bestra tings- en asfalteringswerkzaam- heden plaats op de Langevie-les- ingel. Het project is begin augustus afgerond en bestaat uit drie fasen. In de eerste fase van het werk (week 20 tot en met week 25) is de Lan- gevielesingel afgesloten tussen de

de Faam | 2009 | | pagina 9