Raadsvergadering in Stadskantoor Het woord aan raadslid Krijn Hamelink Stempas Europese verkiezingen deze week in de bus A De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL 1ml Woensdag 13 mei 2009 - Pagina 8 Siii Op donderdag 4 juni kunt u uw stem uitbrengen voor de verkiezing van de leden van het Europees Parlement. Deze week worden de stempassen verspreid in de gemeente Middelburg. Bewaar deze stempas goed, want zonder kunt u geen stem uitbrengen. Middelburg doet mee aan het experi ment Stemmen Willekeurig Stembu reau. Dit betekent dat u mag stemmen in een stembureau naar keuze zonder dat u daarvoor iets moet regelen. U heeft een stempas waarmee u in heel Middelburg elk willekeurig stembureau kunt binnenlopen. Wel bent u ver plicht om uw legitimatiebewijs te tonen op het stembureau. Verhinderd? Als u op donderdag 4 juni zelf niet kunt stemmen, dan zijn er twee mogelijkhe den: 1.: U kunt op de achterkant van de stempas iemand machtigen. U kunt elke kiesgerechtigde inwoner van Middelburg machtigen. U en de ge machtigde moeten ieder een hand tekening plaatsen op de achterkant van de stempas. Wanneer deze per soon zelf gaat stemmen, levert hij/zij tegelijk met de eigen stem pas de uwe in. Zo wordt uw stem toch uitgebracht. 2.: U kunt iemand machtigen die buiten de gemeente Middelburg woon achtig is. De afdeling Publiekszaken heeft hiervoor speciale formulieren, die door beiden moeten worden getekend. Deze schriftelijke mach tiging moet u aanvragen en inleveren op uiterlijk 25 mei in uw woonplaats. Zelf stemmen buiten de gemeente op 4 juni? Als u op de dag van de stemming in een andere gemeente in Nederland wilt stemmen, dan moet u een kiezerpas hebben. Die kunt u verkrijgen door met uw stempas naar de afdeling Publieks zaken te gaan. Daar wordt uw stempas omgezet in een kiezerspas. Met deze kiezerspas kunt u gaan stemmen in een andere gemeente. Schriftelijke aanvragen voor een kiezerspas kunnen tot en met 25 mei worden ingediend. Aan de balie kan het omzetten van een stempas in een kiezerspas tot en met uiterlijk dinsdag 2 juni. Nieuw stembureau De kiesgerechtigden uit de Mortiere en omstreken kunnen hun stem uitbrengen bij het Rotseiland aan de Ravensteijn- weg. Daar wordt op 4 juni voor de eer ste keer een stembureau ingericht. Gewijzigd De kiezers van stembureau 7, voor heen het wijkgebouw Nieuw Middelburg aan de Sportlaan, moeten zich wenden tot de Hof van Buren, Oranjelaan 17. Stembureau 19, voorheen de Woelige Werf, wordt nu ingericht in het Getij, Oosterscheldestraat 18A. Stembureau 14, Kerkgebouw de Hoeksteen, is nu bereikbaar vanaf de Roozenburglaan. Er zullen in het wijkcentrum Palet, net als de laatste keer, twee stembureaus worden ingericht. De keuze is aan u bij welk bureau u uw stem uitbrengt. De derde fase van de opknapwerkzaam- heden van de bolwerken is achter de rug. Afgelopen winter is tussen de Poeledaelesingel en de Seisbuitenbrug de binnenste beplanting aangepakt, wat voor open stukken in het groen heeft gezorgd. Daarom zijn de afgelopen weken zo'n 7.000 nieuwe struiken geplant om deze open plaatsen op te vul len. Ook zijn dè banken en prullenbakken vervangen. Wilt u meer weten over de opknapbeurt van de bolwerken en de beplanting? Gemeente Middelburg nodigt u uit om mee te wandelen. Een medewerker van de gemeente geeft u tijdens de wandeling uitleg over de werkzaamheden. Ook is er gelegen heid om vragen te stellen. De wandeling start op vrijdag 15 mei om 13.30 uur bij molen 'De Hoop' aan het Vlissings Bolwerk. De gemeenteraad van Middelburg komt op maandag 18 mei bij elkaar voor haar maandelijkse vergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribu ne. De stukken waar de raadsleden over praten liggen ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor. De agenda is onder voorbehoud: 1.Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2.Vaststelling notulen raadsvergadering 6 april 2009 3.Programmaverantwoording 2008 (jaarrekening 2008 en jaarverslag 2008) en Burgerjaarverslag 2008 4.Zienswijze op de jaarstukken 2008 gemeenschappelijke regeling Kredietbank Walcheren 5.Zienswijze op de jaarstukken 2008 gemeenschappelijke regeling Sociale Dienst Walcheren 6.Zienswijze op de concept Programmabegroting 2010 gemeenschappelijke regeling Sociale Dienst Walcheren 7.Vestiging nieuwe verkooppunten softdrugs (coffeeshops) in Middelburg 8.lngekomen stukken 9.Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2009 10.Intrekken Exploitatieverordening Middelburg 1997 11 .Vaststelling exploitaitieopzet Ramsburg Oost 12.Vaststelling herziene exploitaitieopzet Hazenburg eo 13.Zienswijze op tweede begrotingswijziging Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Zeeland 14.Kloveniersdoelen 15.Kredietaanvraag onderzoek parkeerlocatie Middelburg Oost lö.Aanbesteding toeristisch informatiepunt en rondleidingen 17.Aanpassen gemeenschappelijke regeling Openbaar Lichaam Afvalstoffenverwijdering (OLAZ) 18.Vaststelling van de bijdragen voor fractieondersteuning 2008 Op de radio Radiozender Coolfm is iedere raadsvergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het verloop van de vergadering van 18 mei en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 22 mei van 20.00 uur tot 22.00 uur. Herhaling op maandag 25 mei om 20.00 uur. Foto: Jan Koole De binnenstad van Middelburg is een plaatje. Prachtige monumenten en een uitstekend aanbod van winkels. Een stad die kan bruisen, maar waar het ook nog heerlijk rustig kan zijn. Toch zijn' er in de binnenstad plekken die minder mooi zijn en sommige zelfs lelijk. Er wordt door het college wel gepraat over een pleinenplan maar daden laten op zich wachten en de eerste berich ten stemmen niet hoopvol. Te weinig geld over voor de pleinen. En dat is jammer want de pleinen lig gen er vreselijk bij. Een stuitend lelijke plek is natuurlijk de bouwput. Die ligt er al langer dan heel de zittingsperiode van dit college. Er wordt geen enkele voortgang ge boekt. Dure appartementen op de put zijn niet te verkopen. Een theater had er al lang kunnen staan. Een eindje verder dreigt een nieuwe lelijke plek te ontstaan. Ondanks de in zet van onder andere de Christenunie en zeker die van de vereniging stads park besloot de meerderheid van de raad om creatieve ideeën van burgers naast zich neer te leggen. Hat had een Foto: Jan Koole leuk stadspark kunnen zijn maar het lijkt een parkeerterrein te worden. Een parkeerterrein op een toplocatie in de stad. Is dat wat we willen? Ook is er de dreiging van twee nieuwe coffeeshops in diezelfde binnenstad. Bewoners van die binnenstad houden hun hart vast. Want natuurlijk geeft een coffeeshop ernstige overlast. Vraag het aan de omwonenden van de vori ge. Vele malen hebben zij dit aan de raad verteld, maar het lijkt of de meer derheid een selectieve doofheid voor inspraak van burgers heeft ontwikkeld. De Christenunie is geen voorstander van coffeeshops. Diezelfde selectieve doofheid ervaren ook de bewoners van de Mortiere. Het wordt ze knalgeel voor de ogen maar al jaren praten ze met het college, schrijven ze brieven maar verbeteren doet hun situatie niet. De Christenunie is geen partij voor no toire klagers maar wanneer burgers voorstellen doen, die de leefbaarheid van hun wijk of straat verbeteren, moet een raad dankbaar zijn voor zulke bewoners. In elk verkiezingsprogram ma zal weer staan dat er geluisterd moet worden naar de burger. Maar de ze periode heeft bewezen dat dit voor veel partijen alleen maar verkiezings retoriek is. Krijn Hamelink Fractievoorzitter Christenunie hamelinkj@zeelandnet.nl Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2009 | | pagina 8