Vis bij Week van de Zee in het licht van Walcheren MEE Zeeland houdt op 15 mei cliëntendag Informatiebijeenkomst Seisparktuin medewerkers De kringloopwinkel voor iedereen. dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL STRANDPAVILJOEN Strandpaviljoen Kustlicht WIJ VERKOPEN: meubels, (kinder-)kleding, schoenen, boeken, glaswerk, serviesgoed, speelgoed, gereedschap, verlichting, audio-apparatuur, tuinspullen, boeken, enz. Ook doen wij boedel- en zolder opruimingen in goed overleg. Heeft u voor ons nog spullen, wij halen ze gratis op! Wij steunen het belangrijke werk van de CliniClowns Telefoon: 01 18-638579 Woensdag 13 mei 2009 - Pagina 41 door tara de vriend VEERE - Aan de Nederland se kust is het van 16 tot en met 22 mei een week lang feest. Meer dan honderd vijftig activiteiten staan op de agenda van de Week van de Zee. Kajakken op zee, een duikrecord vestigen, fietsen of een demonstra tie? Lees wat er op Walche ren allemaal te doen is. De Week van de Zee 2009 staat in het teken van goede vis. Stichting de Noordzee vraagt hiermee aandacht voor duur zaam gevangen vis. Restaurant Scherp aan de Wijngaardstraat in Middelburg is, tot nu toe, het enige restaurant dat zich voor het evenement heeft aange meld. Het 4-of 5 gangen Jeunes Restaurateurs d' Europe is een aanrader hierin worden specia liteiten,nieuwe creaties en sei zoensproducten verwerkt door chef-kok Mart Scherp. Op 16 mei houdt het museum Terra Maris in Oostkapelle een excur sie jutten langs strandpalen en vloedlijnen. De gids vertrekt rond 13.30 uur en de excursie duurt tot 15.00 uur. Meedoen is gratis, maar reserveren is nood zakelijk via: 0118-582620. Out door Inspiration in Oostkapelle houdt een eenvoudige kajak- tocht langs het strand tussen Domburg en Oostkapelle. Tij dens het varen worden de eer ste beginselen van het zeekajak varen geleerd én vertelt de in structeur over de natuur. De tocht wordt voorafgegaan of af gesloten met een heerlijke, duurzame vislunch bij museum Terra Maris. De tocht duurt twee en een half uur en mee doen kost 53 euro. Deelnemers vanaf vijftien jaar kunnen zich aanmelden via: 06-20526380. De tocht is op 16, 17, 21, 22 en 23 mei. In het Zeeuws maritiem muZEEum in Vlissingen is tij dens de hele Week van de Zee de rijke Zeeuwse maritieme ge schiedenis te ervaren. De Week van de Zee eindigt met een kn aller. Op zaterdag 23 mei hou den Stichting De Noordzee en de Nederlandse Onderwater sport Bond een wereldrecord poging voor duikers. Het doel is het wereldrecord Meeste dui kers tegelijk onder water te ver breken. Daarvoor moeten mini maal duizend duikers tegelijk onder water gaan. De duik is in het Veerse Meer, vanaf de Veer- se Dam. Met deze recordpoging wil Stichting De Noordzee meer aandacht vragen voor de be scherming van haaien in de Noordzee, die nog steeds be dreigd worden met uitsterven. Het begint om 13.00 uur en aan melden kan via de website weekvandezee.nl/infoduikre- cord. door tara de vriend DOMBURG - De Schilders- week In het licht van Wal cheren is aan de zesde edi tie toe. Dit keer is de Schil dersweek van 17 tot en met 23 mei. Ongeveer dertig kunstenaars uit Neder land, Amerika, Peru, Rus land, Argentinië en Duits land laten zich dan, net als hun voorgangers Mondri aan en Toorop, inspireren door het Domburgse Licht. Op zondag 17 mei is het de dag van de zondagsschilders en schilderen zowel professionele als amateur-schilders zij aan zij in de Domburgse straten. De drie zondagsschilders die vol gens de jury het beste schilderij maken winnen een master class en de beste schilder wint de Gouden Kwast. Donderdag is het Montmartre in Domburg en verzamelen de schilders zich rond de kerk om portret ten te maken van de bezoekers. Ook beschilderen de kunste naars Domburgse strandhuis jes. Deze dag wordt aangekleed Dertig kunstenaars laten zich inspireren in Domburg, foto: p.r. met muziek, garnalen en oes ters. Vrijdag 22 mei vindt het Concerto dell' Arte plaats in de N.H. Kerk. Vanaf 20.00 uur is mezzosopraan Bernadette ter Heyne en pianist Rien Balke nende te horen. Toegangskaar ten voor het concert zijn aan de deur te koop voor 9,50 euro. De andere dag komt er eveneens een Balkenende naar het eve nement, want dan opent de minister-president om 17.00 uur de expositie In het licht van Walcheren officieel. Deze hap pening in de Duingalerie is al leen voor genodigden, maar aansluitend is de expositie te bezichtigen voor publiek. De expositie bevat werken die ge durende deze week gemaakt zijn en loopt tot en met 9 juli in de Duingalerie aan de Bad huisweg 2. De kunstenaar die aan het einde van de expositie de meeste stemmen heeft ge kregen, wint de publieksprijs De Engel van Domburg. De Week van de Zee 2009 staat in het teken van goede vis. door marco paauwe MIDDELBURG -* Na een zeer interessante en inspi rerende informatiebij- komst Seisparktuin op 2 februari 2009 heeft de werk- en adviesgroep Sei sparktuin uiteraard niet stil gezeten, zaterdag 16 mei is er van 13.30 tot 16.30 uur een informatie markt op het terrein gren zend aan het Seispad (ach ter de Seisweg, fietspad richting centrum). Wat staat op het programma: onthulling nieuwe naam door wethouder Van Klinken; pre sentatie voorlopig ontwerp; expositie kinderontwerpen; activiteiten en workshops. Ook is de groep verder gegaan met de voorbereiding en ontwikke ling van een educatief speel- en ravotbos op het perceel ge legen tussen het Seispark en de Sandberglaan in de wijk de Griffioen te Middelburg. door tara de vriend HEINKENSZAND - De Cliëntenraad van MEE Zee land houdt dit jaar op 15 mei een cliëntendag met als titel MEEdoen!. Alle cliën ten van MEE zijn hiervoor van harte uitgenodigd maar andere belangstellenden zijn ook zeker welkom. De ze dag staat in het teken van meedoen in de Zeeuwse sa menleving door mensen met een beperking. Centraal staat wat is er voor hen nodig om mee te doen op school, in het werk en bij het sporten. MEEdoen biedt een zeer gevarieerd programma. Tijdens het ochtendgedeelte stelt de Cliëntenraad zich voor. Daarnaast heeft MEE Zeeland ook een Klantenpanel. Deze ko men ook aan het woord gedu rende de och tend. Verder leidt de dag voorzitter Eric Holm een dis- hops te volgen. Deelnemers kunnen kiezen voor een kennis making met ambassadeur van MEE Zeeland Kees-jan van der Klooster, een gesprek met wet houder van der Weele van Noord-Beveland en wethouder Velthuis van Tholen, een works hop weerbaarheid, een verdere kennismaking met de Cliënten raad en het Klantenpanel of de kneepjes van het verslaggevers vak leren en hun bijdrage leve ren aan de krant die verschijnt naar aanleiding van deze dag. Na deze workshops geeft Eric Holm een centrale workshop over jezelf presenteren. De dag wordt afgesloten met een bor rel. Het is van 10.00 tot 17.00 uur in De Stenge in Heinkenszand en deelname is gratis. Ook voor de lunch wordt gezorgd. Aan melden kan via 0118 - 432000. cussie over waaraan er nog behoefte is in de Zeeuwse samenleving voor mensen met een beper king. Na de lunch zijn er diverse works- zoekt Voor het geheel nieuwe team van in Zoutelande zijn wij op zoek naar vaste medewerkers en oproepkrachten voor de keuken en de bediening. Ervaring is mee genomen, maar het belangrijkste is datje er zin in hebt om samen met ons met heel veel plezier te bouwen aan het leukste, ge zelligste, en smakelijkste paviljoen aan de kust. Bel voor meer informatie met: Joris van der Colk. Tel. 06-55818898 of kom even bij ons langs (duinovergang te genover bungalowpark Kustlicht). MENU "Week van de Zee" Amuse van Schotse gerookte zalm en Hollandse asperges Frisse salade van witlof en groene appel met gegrilde handgedoken Schotse Coquilles St. Jacques, Zeeuwse grijze garnalen, oude aceto Balsamico en zwarte truffel Gebakken Pacifische heilbotfilet met pittige Zeeuwse mesheften gevuld met Oosterscheldekreeft, tomaat en platte peterselie, geprakte aardappel met knoflook en saffraan, gestoofde lamsoren en een jus van Bouillabaise Creatie van zoete "Lambada" aardbeien met hangop van boerenyoghurt en vlierbloesem Wij serveren het menu "Week van de Zee" voor 39,50 p.p. van 16 t/m 23 mei 2009 Wijngaardstraat 1 - 5, Middelburg 0118 634 633 info@rèstaurantscherp.nl www.restaurantscherp.nl ^ANW|/^V ONZE LOCATIES IN MIDDELBURG: Sint-Janstraat 20A Zusterplein 13 Openingstijden: Openingstijden: do. 10.00-21.00 uur en di. t/m vr. 12.30-17.00 uur en vr. 10.00-17.00 uur za. 10.00-15.00 uur (Wij zijn telefonisch bereikbaar van ma. 9.00 uur tot za. 17.00 uur) www.deaanwinst.nl mail@deaanwinst.nl

de Faam | 2009 | | pagina 41