VAN DE M INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG EN GEMEENTE VEERE INFORMATIE OVERHEID gemeente Middelburg VERORDENING WET INBURGE RING Gemeenten zijn op grond van de Wet inburgering verplicht een veror dening rondom de inburgering op te stellen. Deze verordening moet regels bevatten over: - ae informatieverstrekking door de gemeente aan inburgeringsplichti- gen - net i et aanbieden van inburgerings- voorzieninaen aan groepen inbur- geringsplicntigen - ae rechten en plichten van inbur- aeringsplichtigen - ae hoogte van de bestuurlijke boe tes. Met ingang van 1 januari 2009 is er een aantal wijzigingen in de Wet inburgering doorgevoerd. Hierdoor is het noodzakelijk geworden om onze verordening Wet inburgering aan te passen. In de vergadering van april 2009 heeft de gemeenteraad van Mid delburg besloten in te stemmen met de vernieuwde verordening Wet inburgering. De verordening van november 2006 komt hiermee te vervallen. De vernieuwde verordening ligt voor een ieder ter inzage in de informa- tiehoek van het stadskantoor. UITGESCHREVEN PERSONEN UIT DE GBA Uit onderzoek door de afdeling Publiekszaken is gebleken dat onderstaande personen niet meer verblijven op het adres waarop zij in de Gemeentelijke Basisadmini stratie zijn ingeschreven. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten de bij houding van de persoonslijsten van deze personen met toepassing van art. 83 wet GBA op te schorten. Dit betekent dat zij daardoor niet meer op dat adres staan ingeschreven. Deze beslissing is ook per brief aan betrokkenen meegedeeld. Het betreft: Breedmede 7 M. de Boer, geb. 02-04-1982 Bagijnhof 4 K N. Gelashvili, geb. 19-12-1981 Blindenhoek 12 M.F.J.H. den Braber, geb. 16-12- 1947 Belanghebbenden kunnen geduren de zes weken na de dag van de bekendmaking van dit besluit, een bezwaarschrift indienen; deze ter mijn eindigt op 1 9 juni 2009. Het bezwaarschrift richt u aan< Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een om schrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waar om u bezwaar maakt en uw handte kening. Een belanghebbende die redelijker wijs kan worden verweten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de recht bank (artikel 6:13 van de Alge mene wet bestuursrecht). Het bezwaar schorst niet de wer king van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tij delijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvra gen bij ae Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrechter, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behande len van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 150 voor natuurlijke personen (individuele personen) en 297 voor niet-natuurlijke perso nen (zoals verenigingen, stichtin gen, B.V.'s). KENNISGEVING SANERINGS PROGRAMMA WEGVERKEERS- LAWAAI Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat een zij voornemens zijn een definitief saneringsprogramma met de aan vraag voor een bijdrage in de uit voeringskosten bij net ministerie van VROM in te dienen voor de voorge nomen verkeersmaatregelen aan Havendijk-Punt. De in de aanvraag opgenomen verkeersmaatregelen behelzen de maatregelen, zoals al in het ontwerpbestemmingsplan voor aanpassing Havendijk-Punt zijn opgenomen. Als gevolg van ae voorgenomen verkeersmaatregelen neemt de totale geluidsbelasting door het wegverkeer op de wonin gen gelegen aan de Havendijk, Punt, Nederstraat en de Veerseweg af. Inzage Het aanvraagformulier sanerings programma met de relevante stuk ken ligt gedurende zes weken, 1 3 mei tot en met 24 juni 2009, ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie Ruimte. De aanvraag staat eveneens op de website van de gemeente Middelburg, www.middelburg.nl» actueel»officiële publicaties. Gedurende genoemde termijn kun nen belanghebbenden een schrifte lijk bezwaarschrift indienen omtrent de eindlijst bij het college van bur gemeester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg VERKEERSMAATREGEL M) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken de volgende verkeersmaatregelen bekend. 1 .Op de Schroeweg tussen de aansluitingen met de Statenlaan en de Torenweg wordt de maxi mumsnelheid verlaagd van 70 naar 50 kilometer per uur. De snelheidsborden Al (70) worden vervangen door de borden Al (50). Ook worden de rijstroken op beide rijbanen versmald van 3,5 tot 3 meter. 2.Het meest zuidelijke parkeervak bij het pand Achter de Hout tuinen 8 wordt aangewezen als algemene gehandicaptenparkeer plaats. Deze parkeerplaats wordt aangeduid met het verkeersbord E6 en met vakaanduiding op het wegdek. Inzage Deze oesluiten liggen tot en met 24 juni 2009 elke werkdag tijdens kan tooruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijg baar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.W. Lievense, telefoonnummer (0118) 67 52 91. Bezwaar Belanghebbenden kunnen geduren de zes weken, van 14 mei tot en met 24 juni 2009, een bezwaar schrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waarte gen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Het bezwaar schorst niet de wer king van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Al gemene wet bestuursrecht). Belanghebbende U bent belanghebbende als uw be lang rechtstreeks bij een besluit is betrokken (artikel 1:2 van de Algemene wet bestuursrecht). Uw belang moet zich dan wel onder scheiden van de belangen van grote aantallen anderen. Daarvan is bijvoorbeeld sprake als u eige naar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe omgeving van de weg waarop een besluit betrekking heeft. Bij een willekeuri ge verkeersdeelnemer is dat onder scheid onvoldoende aanwezig. Een belanghebbende die redelijker wijs verweten kan worden dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de recht bank (artikel 6:13 van de Algeme ne wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tij delijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvra gen bij ae Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrechter, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behande len van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 150 voor natuurlijke personen (individuele personen) en 297 voor niet-natuurlijke perso nen (zoals verenigingen, stichtin gen, B.V.'s). VERKEERSMAATREGEL (2) Burgemeester en wethouders heb ben besloten het parkeren te verbie den op een aan de Molendijk 7 in Nieuw- en Sint Joosland gelegen parkeervak, behalve voor de gehandicapte waarvoor het par keervak is bestemd. Tegen het besluit kan iedere belang hebbende op grond van de Alge mene wet bestuursrecht tot 25 juni 2009 bij burgemeester en wethou ders bezwaar maken door het in dienen van een gedagtekend en ge motiveerd bezwaarschrift. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van voor noemde wet de Voorzieningenrech ter bij de rechtbank Middelburg ver zoeken een voorlopige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te rich ten aan de Voorzieningenrechter, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het be handelen van een dergelijk verzoek worden griffierechten geheven. Het volledige verkeersbesiuit ligt in het stadskantoor bij de vakbalie van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving ter inzage. VERLEENDE KAPVERGUNNING De volgende kapvergunning is ver leend: - Buitenruststraat perceel 1 tot en met 221: 4 essen, 6 el zen en 1 iep. De vergunning ligt met ingang van 13 mei tot en met 17 juni 2009 voor een ieder ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving. Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de datum van ver zending van het besluit een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Het besluit is verzonden op 6 mei 2009. De bezwarentermijn loopt van 7 mei tot en met 17 juni 2009. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voor zieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om Bouwvergunning zijn ingekomen voor: - Abdij 7/Koorkerhof 24: plaat sen wand maken doorgang. - Bachtensteene 1: plaatsen 4 dakvensters. - Kinderdijk 6: wijzigen achter gevel. - Kinderdijk 84: intern verbou wen bovenwoning tot 3 apparte menten. - Koorkerkstraat 1: vernieuwen terrasschotten plaatsen 2 para sols. - Verwerijstraat 28: interne ver bouwing. - Wagenaarstraat 13-15: ver vangen van ramen op le en 2e verdieping. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor, Kanaalweg 3, tele foon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Te gen aanvragen om een bouwver gunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeentelijke monumenten-, gebruiks- en/o sloopvergunningen zijn verleenc (tussen haakjes staat de datum van verzending): - Hofplein 5: aanbrengen ladder- haken (4-5). - Molenberg 7: aanbrengen ko zijn zijgevel (4-5). - Nieuwe Burg la: aanbrengen zonwering (6-5). - Ridderspoor 2, Arnemuiden: wijzigen garage (6-5). - Vlasmarkfr 54: herstellen kozij nen, vernieuwen ramen en goot- boegsels (4-5). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van me ning is aat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voor zieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE VRIJSTELLINGEN EN VERGUNNINGEN NA PRO CEDURE AFD 3.4 AWB De volgénde rijksmonumentenver gunningen zijn verleend: - Bellinkstraat 32: aanbrengen dakterras met schutting. - Bogardstraat 5: vergroten wo ning met dakopbouw. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes we ken, van 14 mei tot en met 24 juni 2009 elke werkdag tijdens kantoo ruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningver lening en Handhaving een monde linge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze heeft ingediend (alsmede degene die re delijkerwijs niet verweten kan wor den geen zienswijze te hebben in gediend) kan vanaf .15 mei tot en met 25 juni 2009 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Middelburg, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Degene die een beroepschrift neeft ingediend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht ver schuldigd. ONTWERPBESLUIT WAARTE GEN GEEN ZIENSWIJZEN IS INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat in zake de onderstaande ontwerpbe sluiten binnen de termijn van ter in zage legging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht: - Zijpestraat 1: verlenen van ont heffing op grond van artikel 3.22, lid 1 van de Wet ruimtelijke orde ning voor het (tijdelijk: 3 maan den) plaatsen van een bergcontai- ner. ONTWERP-MONUMENTEN- VERGUNNINGEN Gedurende zes weken, van 14 mei tot en met 24 juni 2009 ligt bij de vakbalie in het stadskantoor het ont werp van een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: - Herengracht 20: herstellen en isoleren dak en overige herstel werkzaamheden. - Verwerijstraat 35/37: plaat sen zonnecollectoren en aanbren gen ladderhaken. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op telefoonnummer (01 18) 67 52 27. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden ver klaard in hun beroep bij de admi nistratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet be stuursrecht naar voren hebben ge bracht. ONTHEFFINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 3.23/ LID 1 Wro Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 3.23, lid 1 van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing te verlenen van: - het bestemmingsplan "Be schermd Stadsgezicht" ten behoeve van Punt (tegenover huisnr. 21): verplaatsen afval container. De ontwerp-ontheffingsbesluit en de ontwerp-bouwveraunning met de relevante stukken liggen met ingang van donderdag 14 mei 2009 gedu rende 6 weken (tot en met 24 juni 2009) ter inzage bij de vakbalie in het Stadskantoor, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. Lees verder op pagina 39

de Faam | 2009 | | pagina 38