Walcheren Laden elektrische auto Prijzen bij Weststrate Nieuwe T J's Pet Store Rijwielhandel 't Winkeltje Uit het Zakenhart van... Er komen 10.000 oplaadpunten elektrische auto's Een eigen huis zonder verhuizing Lentefeest bij Eva Kato in Grijpskerke 30 starterswoningen Veere verkocht EEEÊHsaanL De Faam Woensdag 13 mei 2009 - Pagina 30 rente per uur door marcel van der voort OOST-SOUBURG - Rijwiel handel 't Winkeltje aan de Vlissingsestraat 69 in Oost- Souburg is verbouwd en uitgebreid. Eigenaar Ron nie Minderhout, die er al 25 jaar fietsen verkoopt: "De achterplaats is er bijgetrok ken en dat geeft meer ruim te. Wij zijn voornamelijk ge richt op de goedkopere fiet- Adrianne Witte kon niet wachten op haar prijs, foto: p.r. MIDDELBURG - Landwin- kel Weststrate aan de Sand- berglaan 10 in Middelburg is onlangs heropend na een volledige vernieuwing. Ook is het assortiment uitge breid met nog meer pro ducten dan er voorheen waren. Half maart was er een grote kleurwedstrijd voor kinderen tot en met Gratis met je huisdier op de foto bij T J's Pet Store VLISSINGEN - Pet's Place aan de Lange Zelke 89b in Vlissingen heeft een nieu we naam: T J's Pet Store. Ton de Witte blijft het ver trouwde gezicht in de die renspeciaalzaak, nu samen met zijn vrouw José. Om de klanten kennis te la ten maken met de nieuwe zaak houdt hij vrijdag 22 mei een gratis fotoactie. In samenwerking met Digi- taalfoto.com, specialist op het gebied van dieren- en kinderfotografie, kunnen huisdieren of kinderen en huisdieren tussen 12.00 en 18.00 uur op de foto wor den gezet. Dat is gratis. De foto's zijn direct klaar en mee te nemen. Ronnie Minderhout in de uitgebreide zaak. foto: l janssens sen vanaf 400 euro. In fiets- merken hebben wij Monte- go, Puch, Sparta de best ge teste elektrische fiets, altijd windje mee." Overjarige dames- en herenfietsen verkoop ik vanaf 279 euro. Reparatie aanbiedingen voor de 'eigen' fietsen doe ik indien mogelijk binnen 24 uur. Tel: 0118-464920. VLISSINGEN - Volgens ge meenteraadslid Marin de Zwarte (CDA) heeft Vlissin gen te kampen met enorme leningen van wege de aankoop van nog vol te bou wen terreinen. "Zo lang de gronden niet zijn verkocht loopt de rente ge woon door. Dat is 22.400 euro per dag en 900 euro per uur", stelt hij in zijn on langs verschenen co lumn op de pagina van Gemeente Vlissingen in Weekkrant De Faam. tl in "Het is een nachtmerrie als je 900 euro per uur moet betalen. Zelfs als je ligt te slapen", vult Marin aan. Hij wil dat de ge meente grond verkoopt en stopt met het maken van nog meer bouwplannen. "Vlissin gen heeft teveel grond in bezit. Als dat allemaal vol gebouwd moet worden zijn er veel huizen nodig. En dat terwijl Vlissingen al jaren niet meer groeit", ver klaart hij. Hoe fout kan het gaan met zulke hoge rentekosten? "Dit betekent dat er minder geld is voor lantaarnpalen, welzijn en minima. Er dreigt een maxi male belasting voor de bewo ners en Vlissingen loopt uit eindelijk de kans dat het een artikel twaalf gemeente wordt en onder curatele bij de pro vincie komt", somt Marin op. Volgens Marin de Zwarte kost het Scheldekwartier iedere minuut van de dag veel geld. foto: i. verkeste Hoe zou hij het aanpakken? Marin: "Ikzou geen strategische aankopen meer doen en mij concentreren op de Schelde kwartier plannen. Als ik van grond af zou kunnen komen en bouwplannen gaan niet door, is dat niet erg. De Spuikom hoeft niet volgebouwd te worden. Daar zijn ook alternatieve plan nen voor. Ik zou proberen om van Tuindorp-Zuid in West- Souburg af te komen en vraag mij af of het bunkerterrein ver der ontwikkeld moet worden. Als we delen van het Schelde kwartier kwijt kunnen aan een projectontwikkelaar, dan is dat prima." Wethouder Piet Polder man wil in deze krant niet op de uitlatingen van Marin reageren en gaat liever een rechtstreekse confrontatie met hem aan. Mark Weug (LPV): "Het klopt dat er geld binnen moet komen en er teveel is geleend. Maar ik vind niet dat het huidige college van burgemeester en wethou ders dit probleem veroorzaakt heeft." Lambert Prevoo (PSR): "Ik vind dat Marin te kort door de bocht gaat door te stellen dat er bouwplannen afgeblazen moeten worden." Gerard Aar den (POV): "Op de Spuikom zie ik liever een terrein voor cam pers en jonge kampeerders, dan woningbouw." RA de vriend tien jaar. De hoofdprijs was een Berg trampoline met een waarde van 329 euro. Deze is gewonnen door Ad- rianne Witte uit Meliskerke. Uit vele inzendingen had zij de mooist kleurplaat. Meer informatie; www.weststrate.landwin- kel.nl of0118-640022. VLISSINGEN - De beheerders van Nederlandse elektriciteits netten gaan samen een infrast ructuur aanleggen voor het opladen van elektrische auto's. Dat maken Enexis, Liander, DELTA Netwerkbedrijf, West- land Infra, NRE Netwerk, REN- DO, Cogas en TenneT bekend. Vanuit een gezamenlijk op te richten stichting willen de deelnemende netbeheerders de komende jaren tienduizend oplaadpunten op openbaar terrein neerzetten. Dit is nodig om elektrisch vervoer in Ne derland een belangrijke im puls te geven in die gebieden waar nu nog geen initiatieven lopen. Dit jaar worden de eer ste oplaadpunten opgeleverd. In 2012 zijn de tienduizend op laadpunten naar verwachting allemaal geplaatst. De netbe heerders wülen met dit plan tegemoet komen aan de wens van veel gemeenten om elek trisch vervoer te stimuleren. Het levert een grote bijdrage aan internationale en regiona le doelstellingen op het gebied van milieu en energie. Voor een snelle ontwikkeling van elektrisch vervoer in Neder land moeten auto's overal in het land kunnen worden opge laden. De deelnemende net beheerders zullen de oplaad punten uitvoeren volgens de Europese standaarden die nu worden ontwikkeld. Dit waar borgt veiligheid en betrouw baarheid, en voorkomt een rommelig straatbeeld met ver schillende soorten oplaadpun ten. Ook gaan de netbeheer ders in de stichting werken aan de ontwikkeling van een open platform waarop ook derden diensten kunnen aanbieden voor elektrisch vervoer. MIDDELBURG - Drie jaar na de oprichting heeft BrainWash al haar vijftigste filiaal geopend. Ter eren van dit jubileum werd in elk BrainWash filiaal één jaar lang gratis BrainWash weg gegeven. R. Wildschut was de gelukkige in het filiaal in Middelburg en A. Fridt in het filiaal in Vlissingen. Deze geluksvogels mogen vanaf nu één heel jaar gratis naar de kapper. Voor alle andere klan ten was het ook een feest, zo werden alle professionele Wella producten voor 5 euro per stuk verkocht. Bij BrainWash kan ie dereen zonder afspraak terecht. De winkels zijn iedere doorde- R. Wildschut was de winnaar in Middelburg. foto: p.r. weekse dag open van 9.00 tot 20.00 en zaterdag 8.00 tot 18.00. BrainWash Middelburg is te vin den aan de Pottenbakkerssingel 2 en BrainWash Vlissingen aan de Aagje Dekenstraat 12b. MIDDELBURG - In novem ber 2008 startte Woongoed Middelburg met de pilot voor Je Stek-woningen en bood eengezinswoningen in de Middelburgse wijk 't Zanddorp te koop aan. Mar tin Francke is de eerste huur der die een huurwoning met Je Stek heeft gekocht van Woongoed. Hij tekende, in het bijzijn van directeur Eric de Ceuster, het koopcontract bij de notaris. Vanaf dat mo ment is hij eigenaar in plaats van huurder van zijn eenge zinswoning in 't Zanddorp. Met Je Stek kunnen mensen kiezen voor een betaalbare koopwoning in Middelburg, met korting (Koopgarant) of zonder korting (Koopcom- fort) en altijd met de terug koopgarantie van Woon goed. Meer informatie: www.jestek.nl. GRIJPSKERKE - Bij Eva Ka to aan de Middellburgseweg 42 in Grijpskerke is het van 14 tot en met 16 mei Lente feest. De decoraties, meube len, verlichting, kinderka mers en leuke hebbedingen in de sfeervolle winkel zijn te bekijken op 14 mei (10.00- 21.00 uur), 15 mei (10.00- 17.00 uur) en 16 mei (10.00- 13.00 uur), meer informatie; www.evaenkato.nl. VEERE - Woonburg en Mars- aki ontwikkelen, in nauwe samenwerking met de ge meente Veere, dertig star terswoningen verspreid over drie locaties. In Aagteker- ke(12), Biggekerke(8) en Domburg! 10) komen deze complete en energiezuinige koopwoningen. Tevens wor den in Meliskerke de moge lijkheden onderzocht voor de bouw van nog eens zes woningen. De woningen worden aangeboden voor 139.500 euro v.o.n. en'zijn exclusief bestemd voor star ters op de Veerse woning markt. De inschrijving voor geïnteresseerden is gestart.

de Faam | 2009 | | pagina 30