4 juni Europese verkiezingen Wandeling over de bolwerken Plakplaatsen verkiezingen Europees Parlement Nieuwe walkasten Stadsvogelproject Middelburg ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL nriwraaiffsffli De Faam Woensdag 6 mei 2009 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Op donderdag 4 juni kunt u uw stem uitbrengen voor de verkiezing van de leden van het Europees Parlement. U krijgt een stempas op het adres waar u op woensdag 22 april 2009 stond ingeschreven. Volgende week ontvangt u een stem pas waarmee u kunt gaan stemmen. Met deze stempas mag u stemmen in elk stembureau binnen de ge meente Middelburg. Op de stempas staat nog wel het adres van een stembureau dichtbij u in de buurt, maar u bent niet ver plicht om daar te stemmen. Identiteitsbewijs Wel bent u verplicht bij het stemmen in een willekeurig stemlokaal om een geldig identiteitsdocument te tonen. De reden hiervan is om vast te stel len dat degene die stemt ook de kies gerechtigde is. Als identiteitsdocu ment kunnen dienen geldige reisdo cumenten zoals een Nederlands paspoort of identiteitskaart en een geldig Nederlands rijbewijs. Zonder stempas of zonder geldig identiteitsbewijs kunt u die dag geen stem uitbrengen. Stemmen met rood potlood Vorig jaar heeft de ministerraad besloten om bij het stemmen weer gebruik te maken van het rode pot lood en papier, nadat bleek dat de stemmachines fraudegevoelig wa ren. U stemt op 4 juni daarom weer ouderwets met een papieren stem biljet en een rood potlood. Het stem biljet ontvangt u van de stembureau leden. In het stemhokje vult u het stembiljet in. U stemt door het vakje voor de kan didaat van uw keuze rood te maken. U doet dat met de rode potlood dat u in het stemhokje aantreft. Op donderdag 4 juni zijn de verkie zingen voor het Europees Parlement. De gemeente plaatst borden voor posters van politieke partijen. De borden staan tot na de verkiezingen op 4 juni. Het betreft dertien aanplakborden, verspreid over de gemeente Middel burg, op de volgende locaties: Van Cittersstraat (wijkcentrum) in Sint Laurens, Gen. Hakewill Smithlaan in de Klarenbeek, Grote Sternstraat/ Geersesweg in Veersepoort, Nassau- laan in Nieuw Middelburg, Damplein in Binnenstad, Euromarkt in Grif fioen, Karei Doormanplein in 't Zand, Maasstraat in Stromenwijk, Vrijland straat in Dauwendaele, Rentmeester laan in Magistraatwijk, Ravensteijn- weg (bij ROC) in Mortiere, Oude Rijksweg/Quarleshavenstraat in Nieuw- en Sint Joosland en de West- dijkstraat/Nieuwstraat in Arnemui- den. Ruimte Elk bord is 6 meter breed en 1.90 meter hoog en heeft tien vlakken. Het is de bedoeling dat per politieke partij maximaal één vlak wordt beplakt en dat de politieke partijen gepast gebruik maken van de aanplakmoge- lijkheid en ook respect opbrengen voor belangen (ruimte) van de mede gebruikers van de borden. Het is niet toegestaan op enige andere plaats op of aan openbare grond tijdelijke ver kiezingsborden, posters, stickers en dergelijke aan te brengen. In voorko mende gevallen zullen illegale borden, posters en dergelijke worden verwij derd. Kosten daarvoor worden in reke ning gebracht. Sinds het begin van de opknap- werkzaamhedèn van de bolwer ken in november 2006 is nu de derde fase afgerond. Afgelopen winter is tussen de Poeledaele- singel en de Seisbuitenbrug de binnenste beplanting aangepakt, wat voor open stukken in het groen heeft gezorgd. Daarom zijn de afgelopen weken zo'n 7.000 nieuwe struiken geplant om deze open plaatsen op te vullen. Ook zijn de banken en prullenbakken vervangen. Wilt u meer wéten over de opknapbeurt van de bolwerken en de beplanting? Gemeente Foto: Aart van Belzen Middelburg nodigt u uit om mee te wandelen. Een medewerker van de gemeente geeft u tijdens de wandeling uitleg over de werk zaamheden. Ook is er gelegen heid om vragen te stellen. De wandeling start op vrijdag 15 mei om 13.30 uur bij molen 'De Hoop' aan het Vlissings Bolwerk. Op maandag 27 april heb ben wethouder Frank Streng, Alex Nelis van Zeeland Cruise Port en de bemanning van het rivier cruiseschip 'De. Heidel- berg' de nieuwe walkasten aan de Loskade officieel in gebruik genomen. Bewo ners van de Loskade mochten na de handeling een kijkje nemen aan boord van het riviercruise schip. Groeimarkt De markt van de riviercrui ses groeit en ook voor Middelburg is steeds meer belangstelling. Om de schepen aan te laten meren, moest de gemeente de stroomvoor ziening aanpassen. De capaciteit van de oude walkasten voldeed niet meer aan de eisen van deze tijd. Ook dit jaar doet de gemeente Middelburg weer extra inspanningen voor haar natuurlijk erfgoed, de stadsvogels. Sterker, de gemeente doet ook in 2009 een serieuze gooi naar het predicaat de Stadsvogelstad, de vogel- vriendelijkste gemeente van Nederland. Foto: JaqueFme Pruijsers Nu de rietkragen langs de vesten en elders beginnen dicht te groeien, ver dwijnen de waterhoentjes en meer koeten uit het zicht. Zij bouwen druk aan hun nesten die zij in het riet ver stoppen, evenals de dodaarsjes, die nog wel opvallend actief zijn. De hele dag door, tot na het invallen van de duisternis, hoor je die kleine bontge kleurde fuutjes hun hinnekende baltsroep ten beste geven. U kent ze toch wel, die dukeloentjes, die bij het naderen van mensen in een oogwenk de diepte in duiken? Soms komen de heren dodaars met een visje naar boven, dat zij aan hun gade aanbie den: de liefde gaat immers Kleine karekiet Eind april verschijnen ook de kleine karekieten. Typische Afrika-gangers, die ten zuiden van de Sahara de win ter doorbrengen om in het voorjaar onze rietvelden te bevolken. Simpele, bruin-crêmige vogeltjes, die de eer ste paar weken na terugkomst bijna onophoudelijk hun krakende zang ten gehore brengen. Met die wat een voudige, maar o zo zomerse zang bakenen de mannetjes hun territori um af, dat overigens niet erg groot hoeft te zijn. Zo broeden in de vesten van Middelburg heel wat paren klei ne karekieten, soms op maar enkele meters afstand van elkaar. Hun kun stige nesten knopen zij aan stevige rietstengels vast. Overigens lijkt de kwaliteit van het riet in Nederland door allerlei omstandigheden niet meer je dét te zijn, waardoor de kare kieten het wat moeilijker krijgen. De meer dan veertig paar van eind jaren negentig zitten er in de vesten van Middelburg al lang niet meer. Aan de andere kant is de soort echter wel de nieuwe wijken binnengedrongen, waar hij soms alleen een ondiep slootje met wat riet nodig heeft om zijn kroost groot te brengen. Hoe dan ook, de kleine karekiet is een echte stadsvogel in Middelburg en dat is geen algemeen beeld. Mid delburg mag daar best een beetje trots op zijn. Vroegevogelexcursie 10 mei Wilt u met eigen ogen en oren deze vogels bewonderen? En mogelijk nog minstens 30 andere stadsvogelsoor- ten? Kom dan zondag 10 mei om 6 uur naar de Markt. Daar start dan bij het stadhuis weer een vroegevogel excursie onder leiding van gids Hilda van Langevelde. Er wordt gelopen richting Bolwerken, door wijk 't Zand, door park Toorenvliedt tot aan Vogel- en egel- opvang De Mikke, waar een heerlijk biologisch ontbijt wacht. Aanmelden bij de MilieuWinkel of via micmec@zeelandnet.nl. Op de ex cursie van 19 april werden 33 soor ten gespot, nu gaan we voor 40! Doet u mee?

de Faam | 2009 | | pagina 9