f Restauratie grafzerken Joodse begraafplaats Het woord aan raadslid Piet Kraan Commissievergaderingen in mei Werk aan de Schroeweg Weekendafsluiting A58 ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 6 mei 2009 - Pagina Vanaf 7 mei start de restauratie van de grafzerken op de Joodse begraaf plaats aan de Walensingei. De schoonmaakwerkzaamheden zijn inmiddels ai druk aan de gang. Er worden 260 van de 347 zerken gerestaureerd. De kwaliteit van de grafzerken vari eert van heel slecht tot redelijk goed. Sommigen liggen uit elkaar en wor den weer samengevoegd en gelijmd. Stenen die ingeklemd staan tussen twee staalprofielen moeten opnieuw zelfstandig kunnen staan na de restauratie. Dankzij het storten van een betonnen fundering kunnen scheve zerken rechtgezet worden. Ook kleine reparaties zoals het opknappen van de banden rondom het graf en het herstellen van zerken die scheurtjes vertonen en waar stukjes uit zijn, worden zorgvuldig uitgevoerd. Waarom restaureren? Eerder is de Joodse begraafplaats aan de Jodengang in Middelburg al gerestaureerd. Het is belangrijk dat deze werkzaamheden worden uitge voerd vanwege de historie van de Joden en het behoud van hun cultu reel erfgoed. De vraag voor de restau ratie kwam uit de Joodse gemeen schap zelf, de Stichting tot Behoud en Beheer van de Joodse begraaf plaatsen in Zeeland heeft namens hen subsidie aangevraagd. Historie De begraafplaats aan de Walensingei is in 1716 in gebruik genomen, - nadat die in de Jodengang datzelfde jaar werd gesloten. Die wordt tegen woordig nog steeds gebruikt. Wan neer deze begraafplaats vol is zal de Middelburgse Joodse gemeenschap uit moeten wijken naar de Joodse begraafplaats in Goes. Uitvoering werkzaamheden De werkzaamheden op de begraaf plaats aan de Walensingei zijn eind september 2009 afgerond en wor den uitgevoerd door het Natuur steenhuis uit Goes. De gemeente Middelburg heeft de voorbereidende werkzaamheden voor de restauratie verricht, voert directie over het project en houdt toe zicht. Voor de restauratie worden de grafzerken eerst schoongemaakt. Inwoners van Middelburg Het kan en moet in Middelburg beter. Ook in de politiek. En daar wil ik graag een bijdrage aan leveren. Het beste middel daarvoor is bunde ling van krachten. Samenwerking dus. Al sinds mensenheugenis wordt Mid delburg bestuurd door coalities die behoren tot de landelijke partijen. Een sterke lokale partij kan tegenspel bieden aan die partijen. Het is wenselijk om te komen tot één enkele onafhankelijke politieke bewe ging die direct gericht is op Middel burg en die geen naamsbekendheid ontleent aan partijen uit de Tweede Kamer of Provinciale Staten. Middelburg is immers volstrekt niet gebaat bij een versnippering van de lokale krachten. Samenwerking is daarom het sleutel woord. Middelburg Transparant en ik gaan daar nu al mee beginnen. Wij gaan samenwerken. Maar dat kunnen wij uiteraard uitein delijk niet zonder u. Foto: Aart van Belzen Foto: Jan Koole Wij roepen daarom allen op die Middelburg een warm hart toedra gen, burgers en politici, jong en oud, arm en rijk, om zich bij ons aan te sluiten. Het is voor u belangrijk om te weten dat tenminste de helft van het beoog de aantal in 2010 door ons te beha len gemeenteraadszetels dient te bestaan uit nieuwe mensen. Ook zal, als wij in 2010 een wethouder mogen r Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raadsvoorstellen, die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebehan deling wordt het advies van de com missie aan de gemeenteraad vastge steld. Die staat op voor 18 mei. Op woensdag 6 mei vergadert de com missie Maatschappelijke Zaken. Aan de orde komt onder andere de presen tatie van wijkplan De Griffioen 'Wijk van de toekomst' en subsidie City of Dance, de vroegere Streetparade. Ook gaat de commissie het hebben over de nota 'De Brede School groeit door" en de werkplannen van de Brede Scholen in de wijken Zuid en Dauwendaele/ Mortiere 2008-2012. De vergadering begint om 19.30 uur. Op maandag 11 mei om 19.30 uur komt de commissie Ruimte in het stadskantoor bij elkaar Zij gaan het hebben ever inzameling van klein che misch afval met de milieukar, de kre dietaanvraag parkeerlocatie Middel burg oost en het uitbesteden van toe ristische informatie en rondleidingen. Een dag later, dinsdag 12 mei, verga dert de commissie Algemeen Bestuur. Deze commissie begint niet zoals gebruikelijk om 19.30 uur, maar om 19.00 uur in het stadskantoor. Op de agenda staat de Programmaverant woording 2008 (jaarrekening 2008 en jaarverslag 2008) en het Burgerjaar verslag 2008 en de vestiging van nieu we verkooppunten van softdrugs (cof feeshops) in Middelburg. Informatiemarkt Woensdag 20 mei is er een informa tiemarkt. Op de agenda staat een pre sentatie van Woongoed Middelburg en Huurdersvereniging Middelburg. De commissie informatiemarkt heeft tot doel de gemeenteraad te onder steunen bij zijn onderzoeks- en ontwik kelingswerk voor het politieke debat en besluitvorming. De vergadering begint om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. Agenda's en verslagen van commissie vergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie Raads commissies. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. leveren, deze wethouder afkomstig moeten zijn uit de nieuwe aanwas. Enkele van onze speerpunten? - Met stip op 1: versterking van de wij ken en dorpskernen en hun mede zeggenschap en versterking van de medezeggenschap van onze inwo ners. - Een andere kijk op Middelburg. - Meer tijd voor het Molenwater. - Middelburg goed bereikbaar en be gaanbaar. - Als stad het heft in eigen hand ne men. - Minder regels, meer echte commu nicatie. - Versterking van de economie. - ledereen moet mee kunnen doen, sociaal en betrokken. - Voldoende en goede accommoda ties voor onderwijs en sport. - Samen sterk op Walcheren. Wilt u met ons de handen uit de mou wen steken, aarzel dan niet om con tact op te nemen! Piet Kraan PPMK ptkrn@zeelandnet.nl In het asfalt van de Schroeweg is de afgelopen jaren schade ontstaan. Om deze te herstellen, en ernstiger schade te voorkomen, gaat aanne mer Rasenberg een gedeelte van de rijbaan opnieuw asfalteren. De werkzaamheden worden uitgevoerd in de nacht van maandag 11 mei op dinsdag 12 mei. De rijbaan, richting centrum, gelegen tussen de Torenweg en de Vrijland- straat/Statenlaan, wordt op maan dagavond vanaf 20.00 uur afgeslo ten voor alle verkeer. Doorgaand ver keer wordt omgeleid via de Toren- weg, Nieuwlandseweg, Klevers-kerk- seweg en Kanaalweg. De weg wordt, als alles volgens plan verloopt, dins dag om 6.00 uur vrijgegeven. Gelijktijdig met deze afsluiting zullen op de rijbaan de stad uit, ook tussen de Vrijlandstraat/Statenlaan en de Torenweg, lokaal enkele kleinere schades worden hersteld. De rijbaan wordt niet afgesloten, maar het ver keer kan hiervan wel hinder onder vinden. Als u in de nabije omgeving van de Schroeweg woont, kunt u enig geluidshinder ondervinden tij dens de werkzaamheden. Contactpersoon voor de gemeente is tijdens kantooruren de heer D. Reijnders, telefoonnummer (0118) 67 53 34. Het toezicht op het werk wordt uitgevoerd door de heer R. Versloot, namens Versloot Project ondersteuning telefoonnummer 06- 196 04 282. Schroebrug Op het fietspad aan de zuidzijde van de brug is een nieuwe slijtlaag aan gebracht. Deze week gebeurt dit nog op het noordelijke fietspad. Het fjets- verkeer wordt dan omgeleid over het fietspad aan de zuidzijde van de Schroebrug. Het knooppunt bij Nieuw- en Sint Joosland wordt opnieuw ingericht. Het tracé wordt veiliger gemaakt, waarmee ook de doorstroming en leefbaarheid worden bevorderd. Rijkswaterstaat bouwt een nieuw viaduct in de afrit van de A58 naar de Nieuwlandseweg. Hiervoor wordt de A58 voor een jaar verlegd. Van vrijdag 8 mei 21.00 uur tot maandag 11 mei 5.00 uur voert Rijkswaterstaat hiervoor werkzaam heden uit. Ook wordt aan de be staande viaduct 'Molenzicht' asfalte- ringswerkzaamheden verricht. Hier voor wordt het gedeelte tussen Mid delburg (afslag 39) en Heinkens- zand (afslag 36) dit weekend geheel afgesloten voor alle verkeer in beide richtingen. Gele borden geven de omleidings route aan. Voor meer informatie www.vananaarbeter.nl of telefoon 0800 - 8002 (gratis)

de Faam | 2009 | | pagina 8