Barcelona Varianten Seat in Honda is World Green Car 2009 VW steunt sporters De Maserati Quattroponte is nog indrukwekkender Wassen en krassen Nieuwe Hol landse chef bi] Renault Droomauto-in- spé gestolen? Citroën Ruiten Service www.zeeuwsautojournaal.nl Op de Barcelona International Motor Show (9 tot en met 17 mei) debuteren de nieuwe Seat Ibiza FR en de vernieuwde Leon Cupra. Honda's op waterstof rijdende brandstofcelauto FCX Clarity is uitgeroepen tot 's werelds groenste auto: World Green Car 2009. Een jury van 59 au tospecialisten uit 25 landen heeft de FCX Clarity gekozen uit een lijst van 22 kandidaten. De huidige Maserati Quattro- porte is er sinds 2003. De face lifts en sportieve versies vol gen elkaar snel op. De nieuwste is de Sport GT S met ais onder scheid een grille met concave spijlen zoals de GT, koplampen met een zwart masker, forse 20 inch wielen waarachter de rode remklauwen (of andere kleuren) goed zichtbaar zijn en twee ovale uitlaten in de ach terbumper. Volkswagen en het N0C*NSF verlengen hun samenwerking wederom met vier jaar. Daar door zijn A-sporters opnieuw vier jaar verzekerd van ver voer door Volkswagen. Woensdag 6 mei 2009 - Pagina 18 Emmertje sop, een spons en de tuinslang: voor sommige men sen is het wassen van hun auto een hobby. En voor buurjonge tjes is het een bron van inkom sten. Maar wassen is niet erg goed voor je autolak. Onderzoe kers van de Universiteit van Texas vergeleken met een micro scoop de lak van auto's die met de hand gewassen werden, met lak van auto's die regelmatig door de wasstraat gaan. Hand wasjes leverden krassen op met een diepte van tien procent van- de dikte van de lak. Auto's uit de wasstraat waren vrijwel krasloos. De onderzoekers keken ook naar de verschillende manieren waar op je zelf je auto kunt wassen. Het ergste dat je je autolak aan kunt doen? Wassen met een borstel aan de tuinslang. Het was al even bekend dat de designchef van Renault, de Fransman Patrick Lequément binnenkort van een welverdiende rust zou gaan genieten. Maar wie volgt 'm op? Dat wordt onze landgenoot, de 43-jarige Laurens van den Acker, waarvan recent bekend werd dat hij zijn baan bij Mazda aan de wilgen had gehan gen omdat hij zich op iets nieuws wilde gaan storten. En dat is dus Renault. Half mei be gint het met inwerken. De Ibiza FR wordt voorzien van een 150 pk sterke 1.4 TSI benzinemotor met zowel een turbo als een com pressor. Deze moderne motorisering staat garant voor een hoog koppel en uitmuntende prestaties, maar ver bruikt aanzienlijk minder dan de vori ge Ibiza FR. Standaard heeft de FR een zeventraps DSG-transmissie met paddies aan het stuurwiel. De Leon Cupra is een waardige afstammeling van de raceversie van de Seat Leon die het WTCC domineert. De auto heeft een nieuw silhouet, met drie luchtroosters onder de zwarte cen trale honingraatgrille. De 2.0 TSI-mo- tor (240 pk) is ongewijzigd overge nomen uit de vorige Leon Cupra. Het is een eer die Honda nu ten tweede male ten deel is gevallen, want in 2006 kwam de Civic Hybrid als winnaar uit de bus bij deze ver kiezing. De onderscheiding van de FCX Clarity valt precies samen met de komst van een nieuwe onder zoeksafdeling voor brandstofceltech nologie in Honda's Research De velopment Centre in Offenbach in Duitsland. De focus ligt op de toe pasbaarheid van waterstof als ener giedrager voor brandstofcelauto's in Europa en samenwerking met andere partijen voor het ontwikkelen van een infrastructuur voor het tanken van waterstof. De jury oordeelde dat de Honda FCX Clarity een fantastische op waterstof rijdende luxe sedan is met een ac tieradius van 430 kilometer per tank, een brandstofverbruik dat neerkomt op 3,3 liter/100 km en schone uit laatgassen. Bovendien staat de auto voor en ach ter wat lager en dat maakt de ver schijning nog indrukwekkender. De 4.7 liter V8 levert 10 pk meer (440), sprint in 5,1 seconden naar de 100 en topt op 285 km/u. Bovendien is het onderstel stugger en is de soft ware van de automaat aangepast. Al les dient om een nog sportievere in druk te geven. Sportknop De laatste troef is de sportknop op het dashboard. Daarmee verandert het geluid in de uitlaat waanzinnig. Er wordt namelijk een klep omgezet. Tot ver boven de 200 km/u blijft die bij zondere brom hoorbaar. Voor bijna 200.000 euro een bijzon dere sedan voor net zo bijzondere mensen. De Citroen-organisatie is gestart met Citroen Ruiten Service. ClaimIT, de internet applicatie van Direct Access, wordt voortaan door Citroën gebruikt om ruitschades uniform en centraal te factureren. Niek Renes, directeur After Sales van Citroën Nederland: "Met de introductie van Citroën Rui ten Service maken wij een nieuwe professionaliseringsslag met ons dealernetwerk, doordat we hiermee beter in kunnen spelen op de wensen van leasemaatschappijen en verzeke raars. Daarnaast kunnen we met een eigen Ruiten Service beter invulling geven aan one-stop shopping voor onze berijders." Het merk is sinds 1994 officieel NOC*NSF-supplier en daardoor een van de loyaalste partners van de sportkoepel. De Nederlandse Volks wagen-importeur ondersteunt het Nederlands Olympisch Team en het Nederlands Paralympisch Team in de aanloop naar de Winterspelen in Vancouver in 2010 en de Zomerspe len in Londen in 2012, en uiteraard tijdens de Olympische Spelen zelf. Volkswagen, de grootste aanbieder van duurzame mobiliteit in Neder land, voorziet topsporters van Volks wagens zodat zij onder meer veilig en comfortabel naar hun trainingen en wedstrijden kunnen rijden. De afgelopen jaren zijn Volkswagen en het NOC*NSF een prima combi natie gebleken. De samenwerking draagt bij aan de ambitie van het NOC*NSF om op olympisch niveau bij de beste tien landen van de we reld te horen en de atleet als een vol waardige professional met zijn vak bezig te laten zijn. Heeft u net uw droomauto gevonden, blijkt deze misschien wel gestolen. Kopers van een gemotoriseerd voer tuig kunnen tegenwoordig gemakke lijk achterhalen of de auto die ze op het oog hebben als gestolen staat geregistreerd. De Rijksdienst voor het Wegverkeer heeft meer dan hon derdduizend kentekens op haar site geplaatst. Vorig jaar werden 28.000 voertuigen (auto's, motors, scooters) gestolen. Waterdicht is het systeem niet helemaal. Er rijden ook gestolen voertuigen rond voorzien van een vals kenteken, www.rdw.nl.

de Faam | 2009 | | pagina 40