Met de Peugeot 3008 kun je werkelijk alle kanten uit |S|IN BEDRIJF De Renault Clio: de nieuwe referentie vVT**ÉujTO .SEAT Exeo, de Spaanse Audi.... www.zeeuwsautojournaal.nl Renault presenteert de nieuwe Renault Clio als hatchback en Estate. Reide modellen vormen een nieuw hoofdstuk in de Clio successtory die in 1990 begon en nog steeds voortduurt. In bijna twintig jaar zijn er zo'n tien miljoen Clio's verkocht in meer dan honderd landen. Dat vinden tenminste de heren Jauke Flikweert achterin, Wou ter van de Guchte voorin en Dennis Darten naast de gloed nieuwe Peugeot 3008. En zij als specialisten kunnen het weten. Wij stellen het PTfl verkoop team Vlissingen even aan u voor. Voor zover u nog geen vaste klant bent. Deze week mag ik de SEAT Exeo testen. Hij is nog maar net in Nederland geïntroduceerd en met de Exeo biedt SEAT nu toe gang tot het zwaar bevochten zakelijke middenklassesege- ment. Bovendien is de SEAT Exeo met een instapprijs van .onder de 24.000 euro één van de scherpst geprijsde en meest complete opties in de middenklasse. Woensdag 6 mei 2009 - Pagina 8 De nieuwe Clio heeft stijlkenmerken die Renault met de nieuwe Mégane heeft geïntroduceerd. De Estate-ver- sie onderscheidt zich door zijn royale bagageruimte. In het interieur is in het bijzonder gelet op waarneembare kwaliteit en comfort. Vanaf de intro ductie is de Clio in een aantal sport- versies leverbaar. Zo is er de nieuwe GT en zijn er twee uitvoeringen van de Clio Renault Sport. Met het geïn tegreerde Carminat TomTom sys teem krijgen klanten van de nieuwe Renault Clio een andere kijk op mo biliteit. De Carminat TomTom heeft een groter en beter afleesbaar kleu renscherm dan losse systemen (5,8 inch). Het systeem berekent duidelij ke routes en waarschuwt voor files of ongelukken, snelheidsbeperkingen en radarcontroles langs de weg. Op alle versies wordt het standaard aan geboden. Dit systeem is compatible met het nieuwe gamma autoradio's dat Renault aanbiedt voor de Clio. De nieuwe Clio heeft de kwaliteiten overgenomen die de Clio III tot hét succes in zijn klasse hebben ge maakt. Het comfort, weggedrag, mo torengamma, de veiligheid en het uitrustingsaanbod dat hatchbacks van een hoger segment waardig is, verklaren zijn veelzijdigheid en ook zijn succes. Tekst en foto: André van de Velde Dennis Barten is vanaf het eerste uur verkoopadviseur van Peugeot Vlissingen. Wouter van de Guchte is sinds 1 april verkoopleider en Jauke Flikweert is eindverantwoordelijk voor het reilen en zeilen in de Peu geot vestigingen Vlissingen en Goes. Wij spreken met Wouter van de Guchte. Hij heeft al meer dan 10 jaar ervaring in de Zeeuwse autowereld. Hij is enthousiast over prettige werk sfeer, die hij hier bij PTA aantreft. "Ook in klanttevredenheidsonderzoe- ken scoort de PTA Vlissingen hoog", merkt hij op. "ik vind het leuk om in de Franse keuken te kijken", zegt hij, want zoals wij allemaal weten is Peugeot tenslotte een vooraanstaand Frans automerk. "De Peugeot 3008 is een heel bijzon dere auto. Het is een "Crossover", een kruising, van een MPV en een SUV. Hij heeft de voordelen van een MPV: flexibele ruimte-indeling, com fortabel rijgedrag en een lekkere ho ge zit. Daar komt nog bij: de sportie ve uitstraling! Hij is zeer dynamisch gelijnd en heeft enkele opmerkelijke eigenschappen". 1 .Grip Control. Rijdt u over sneeuw, modder of zand? Geen probleem! U kunt de juiste grip voor elke onder grond eenvoudig instellen door een draaiknop in de juiste stand te zet ten. Op standaard zetten (ESP Stan dard) of uitschakelen (ESP off) kan ook. 2.Distance Alert. Op de 3008 is vèr- krijgbaar een waarschuwingssy steem, dat u zodanig kunt instellen, dat u een veilige tijdsafstand tussen u en uw voorligger kunt bewaren. Op het dashboard klapt een transpa rante display omhoog, waardoor heen u de gegevens kunt aflezen. 3.Flexibele Bagageruimte. De achter klep kan in 2 delen worden geopend. Op het onderste deel kun je goede ren tot wel 200 kg naar binnen schuiven. Ook makkelijk voor het vervoer van grote objekten. De laad vloer is instelbaar op 3 hoogtes. De hoogste stand sluit aan bij de geslo ten onderste achterklep. Het middelste niveau sluit aan bij de opengeklapte onderste achterklep en de onderste stand zorgt voor maxi male laadruimte. Engine of the year 2008 Het motorenpalet begint bij de 1.6 16V 120 PK Vti motor. Deze benzine motor is in samenwerking met BMW ontwikkeld en heeft de "Engine of the year 2008 award" gewonnen. De 3008 Première is een introductie aanbieding, die een flinke korting geeft op een pakket met aantrekkelij ke extra's. Bovengenoemde heren willen u daar graag alles over vertel len. Last but not least is de verras sende prijs, vanaf 23.800,- Voor de zon- en wind- en boulevard liefhebbers brengt Peugeot binnen kort, in mei een nieuwe speciale au to op de markt: de 308 CC. Dit is de opvolger van de 307 Coupé Cabrio let. Noviteit: met het Airwave sys teem heeft u nooit meer kou in uw nek of hoofd tijdens het open rijden. Er wordt door de neksteun heen warme lucht geblazen. De 308 CC heeft een elektrisch opvouwbare har de kap. Ook met gesloten hardtop is hij is het bekijken zeker waard. Mooie timing, zo vlak voor de zo mer! Het type dat wij deze ochtend bij Au tobedrijf Melse in Vlissingen opha len, is de 2.0 TDI Style. De Exeo straalt klasse uit en vloeiende, dyna- luchtkwaliteit Sensor die slim genoeg is om vervuilende stoffen te detecte ren en direct de externe luchttoevoer af te sluiten. Waarin de Exeo nog meer uitblinkt? Luxe zaken als een optioneel koel boxje in het dashboardkastje, ver- warmbare voorstoelen en een vijf voudig verstelbare bestuurderstoel (met geheugenfunctie). Vanzelfspre kend is het audiosysteem voorbereid op het gebruik van een iPod, USB- stick en Bluetooth. Kortom, een bui tengewoon luxe wagen voor een zeer aantrekkelijke prijs! De SEAT Exeo is verkrijgbaar vanaf 23.995 euro voor een 1.6 Reference. De dieselvarianten beginnen bij 28.195 euro voor de 2.0 TDI Refe rence. Deze laatste is vanaf het na jaar leverbaar. De dieselmotoren zijn bij alle varianten 2.0 TDI's. Ze heb ben alle drie een roetfilter en het zijn allemaal Commonrail motoren, wat betekent dat ze lichter, stiller en effi ciënter zijn. Deze laatste is vanaf het najaar leverbaar. Meer informatie over de SEAT Exeo. bij Autobedrijf Melse (www.melse.nl) in Vlissingen en Autobedrijf Blankestijn (www.seatblankestijn.nl) in Goes. Tot de volgende keer, Marina en luxe uitgevoerd. Wat te denken van bijvoorbeeld de koplampreini ging (met verwarmde sproeiers!) en de 16,17 of 18 inch lichtmetalen vel gen. Een stoeprandfunctie zorgt er bovendien voor dat deze velgen er goed uit blijven zien; wanneer de achteruitrijversnelling wordt inge schakeld, draait de rechterbuiten- spiegel automatisch naar beneden om het zicht bij het parkeren te ver beteren. Best wel handig! Wanneer wij tijdens onze rit in Vlissingen stoppen voor de foto, roept een wan delaar enthousiast dat daar de Spaanse Audi staat. Hij is, net als ons, onder de indruk van de luxe en het comfort van de Exeo en dat voor een bijzonder aantrekkelijke prijs na tuurlijk. De Exeo loopt over van ge avanceerde voorzieningen (standaard of optioneel) die je mag verwachten in een auto die ontworpen is met een knipoog naar de toekomst. Innovatie ve mogelijkheden als een hitteweren- de voorruit en extra dikke zijruiten om ongewenste geluiden buiten te houden. En Climatronic, inclusief een mische lijnen voe ren de boventoon. Dit is een auto die uitzonderlijke wendbaarheid en subtiele sportiviteit belooft. En dit ook waar maakt. Dat merken we al snel bij het optrekken: het gaat hier om een supersnelle wa gen. Een stap verder Exeo is afgeleid van het woord 'exire' dat 'een stap verder of 'verder gaan' betekent. Niet vreemd dus dat de Exeo voor SEAT het begin van een nieuw tijdperk inluidt. De Exeo is een SEAT in hart en ziel, maar tegelijker tijd is het ontegenzeggelijk ook een nieuw soort SEAT. De auto is stijlvol

de Faam | 2009 | | pagina 30