Volkswagen Golf GTI auto'smotoren Campagne: De Nieuwe Band Volkswagen heeft met de Golf GTI weer een keurige mix gevonden tussen sportief en comfort Volkswagen in Nissan nu altijd China scoort met navigatie Toppers Skoda in nieuw jasje WWW.ZEEUWSAUTOJOURNAAL.NI Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Volvo DRIVe echte sportieveling Aston Martin: voor 24 uur Oldtimers in Autotron WOENSDAG 6 MEI 2009 De overheid is gestart met de campagne 'De Nieuwe Band'. Centraal daarin staan veilige, zuinige en stille banden. Het doel van de campagne is de ver keersveiligheid te vergro ten en een reductie in C02-emissie en geluid te behalen. De afgelopen maanden is op de RDW testbaan in Le lystad een groot aantal bandenmerken- en typen getest op veiligheid, zui nigheid en geluid. Inmid dels is de eerste lijst met geteste banden gepubli ceerd. Deze lijst is te vin den op www.kiesdenieu- weband.nl. Volkswagen heeft inmiddels de zesde generatie van de Golf GTI bij de dealer staan. Met 210 pk absoluut geen stakker, maar liefhebbers van het echte spektakel moeten nog even hun geduld bewaren tot de komst van de (uitge klede) R20T versie met zo'n 270 pk. Volkswagen heeft weer een keurige mix gevonden tussen sportief en comfort. Met an dere woorden, je kunt de GTI prima inzetten voor dagelijks gebruik, terwijl je als het ver keer het toelaat ook lekker kunt genieten van het poten tieel, en dan met name op bochtige weggetjes. Zeker bij DSG-transmissie. De super snel (automatisch) schake lende bak trakteert je iedere keer weer op een mooie dot tussengas. Op kruissnelheid daarentegen blijft het motor geluid keurig op de achter grond. Inderdaad, Volkswa gen heeft het timbre uit de twee uitlaten volgens vooraf geschreven recept gecompo neerd. De 2.0 liter turbomotor is op diverse punten aange pakt, zodanig zelfs dat de fa brikant spreekt over een nieu we generatie. Interesse in de nieuwe GTI? Maak 31.650 euro over op de rekening van de dealer en je hebt hem bij je op de stoep staan. Volkswagen scoort ook in China goed. In 2008 reden daar 997.030 Volkswagens de showroom van de dealer uit. In 2007 waren dat er 892.000. Ove rigens de toename van autover kopen (van 4.979.730 in 2007 naar 5.297.280 in 2008) ging ten koste van de Chinese merken. Toyota was in 2008 de tweede beste verkoper met 515.340 exemplaren en General Motors neemt de derde plaats in en ver kocht 486.230 auto's. Nissan levert de Quashquai Tekna voortaan standaard met satellietnavigatie. Op de Acen- ta-uitvoering en de Optima-uit- voering is Nissan Connect op tioneel voor 1.150 euro. Nissan Connect is een nieuw satelliet navigatiesysteem, dat het huidi ge navigatiesysteem volledig zal vervangen. Het systeem dat pas is geïntroduceerd in de nieuwe Nissan Note, is geïntegreerd in de centrale console en wordt bediend via een touchscreen. Recent voerde Skoda op haar Octavia een geslaagde facelift door, maar de toppers uit het programma moesten het nog even in de oude verschijnings vorm doen. Komend najaar echter komt de opgefriste Octa via RS met een 200 pk 2.0 TSI- motor of de 2.0 TDI van 170 pk. Ook de Octavia Scout gaat in de veranderingen mee. Deze 4x4 komt er als 1,8 TSI en 2.0 TDI (140 pk), de laatste nog steeds met pompverstuivers. Een dagje terug in de tijd? Dat kan op zondag 17 mei. Autotron in Rosmalen staat die dag in het te ken van de jaren vijftig, zestig en zeventig. Meer dan 250 stands helpen u bij het ophalen van herin neringen. Dat kan op het gebied van flipperkasten en jukeboxen maar ook tegen de achtergrond van oldtimers en klassiekers. Behalve veel memorabele spullen zijn er ook optredens van bands. Deejays schotelen de bezoekers moois voor uit vervlogen jaren. Van 10.00 tot 17.00 uur is Autotron geopend. Info: www.oldtimerbeurs.net. Wie heeft ooit gezegd dat zuinige auto's niet tege lijk sportief mogen of kunnen zijn. Volvo bewijst in ieder geval het tegendeel met de R-Design uitvoe ringen van de drie DRIVe-modellen, de C30, S40 en V50. De wijzigingen die aan het uiterlijk worden doorgevoerd hebben geen invloed op de gunstige uitstoot van C02. Het pakket bestaat uit een voor- en achterspoiler, dikker aangezette skirts, een dak spoiler voor de C30 en V50 en zowel een grille als buitenspiegels in gepolijst metaal. Verder monteert Volvo een dikkere uitlaatmond en 17 inch lichtme talen wielen en wordt de carrosserie wat dichter op het wegdek geplaatst (10 mm). Voor het vierde achtereenvolgende jaar zal Aston Martin haar kleuren verdedigen tijdens de 24 uur I van de Nurburgring. Hiervoor is er een raceversie V gemaakt van de V12 Vantage. Veel werk was er I niet nodig, omdat de auto al prima prestaties l neerzet. De motor is identiek gebleven, maar 517 pk en een koppel van 570 Nm moeten genoeg zijn. Op 23 en 24 mei wordt de race gehouden en algemeen directeur Ulrich Bez zal zelf een van de coureurs zijn.

de Faam | 2009 | | pagina 23