Cursussen, workshops, lezingen...enzo Zeeland in Europa quiz dé Weekkrant ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Kater Joost is blauwwit en dol op eten deweekkrant.nl Bliksem Hoe komen we aan voldoende energie? Stichting Arduin d,e OPEN DAG OP VRIJDAG 15 MEI SOQ9 VAN 13.QO - 15.3Q UUR De Faam Woensdag 6 mei 2009 - Pagina 20 Dier in het vizier MIDDELBURG - "Mijn naam is Joost, ik ben een ex- kater en ga met ingang van dit artikel op huizenjacht. Ik zoek niet zomaar een wo ning, ik wil alles inclusief, dus gemeubileerd en met baasje. Ik ben al wat ouder en heb al een half leven achter de rug. In februari van dit jaar ben ik, naar alle waarschijnlijkheid, aange reden. Ik weet dat niet precies meer, omdat mijn geheugen me daar in de steek laat. Ik had in ieder geval wat bekkenproble men en ik loop nog een beetje mank zo nu en dan. Maar be grijp me niet verkeer: ik geniet met volle teugen van het leven en ik hoef ook geen marathon te lopen. Blauw Als ik in de spiegel kijk, zie ik een mooie, grote blauw witte kater. Niet letterlijk blauw hoor, maar het donkergrijze zwart op mijn vacht heeft een blauwe gloed. Dat kun je het best zien, als je me live komt bekijken. Enne... ik ben dol op eten. Maar goed, even terug naar februari. Ik ben in de buurt van Nieuw- en Sint Joosland gevonden, vandaar dat ik tot Joost ben omgedoopt. Ik droeg een zwart bandje met een gouden belletje eraan. Mis schien gaat er nu een belletje rinkelen bij mijn oude baasje? Sorry, ik weet daar ook niets meer van door dat ongeluk. Dierenasiel Ik ben in elk geval een leuke en lieve kat en vind het heerlijk om Ex-kater Joost zoekt zijn oude baasje of een nieuw baasje. FOTO: KARIN OCKÉ aandacht te krijgen. En mijn huizenzoektocht is serieus. Dus ik hoop van harte, dat iemand mij op komt halen in het die renasiel aan de Oostperkweg 9 in Middelburg. Mensen kunnen ook eerst bellen naar: 0118- 613579. Dan wil ik tot slot nog even zeg gen, dat poes Suus (met blaas gruis) toch nog is opgehaald door een lief baasje. Tot spoedig ziens!" je eigen wereld op "Ha fans, ik ben het, Blik sem. Ik stond in De Faam van 22 april als een pittig en leuk teefje. Dat ben ik nog steeds. Waar ik niet meer ben, is in het asiel. Mijn emi gratie is namelijk een feit. Ja, jullie lezen het goed. Ik ben weg uit het dierenasiel. Ik heb een hele lange reis ge maakt en kwam daarna in een totaal ander landschap terecht. Gelukkig met alle maal lieve mensen om me heen. Maak ik jullie nieuws gierig? Ik woon nu in een an der werelddeel. Mijn nieuwe thuis in op De Bevelanden!" Groetjes, Bliksem DOOR KARIN OCKE Verrassing voor moeder KOUDEKERKE - Kinderen kun nen in het Tuincafé van Intra- tuin Koudekerke, Galgweg 5, op woensdag 6 mei van 13.00-16.30 uur gratis meedoen aan een inloopworkshop om een origineel cadeau voor Moe derdag te maken. Activiteiten rond de oorlog VUSSINGEN - In het kader van de Maand van de Vrijheid zijn in Bibliotheek 't Spui in Vlissingen tot en met 30 mei diverse activi teiten rondom het thema Oor log: Romanpresentatie over oorlog met werken van Cees van der Burght, fototentoon stelling Vlissingen in puin en le zing Het Steenbeestje over een kind in oorlogstijd door Mimi José Netto op 18 mei om 19.45 uur. Toegang lezing 2 euro voor bibliotheek leden en 3 euro voor niet-leden. Kaartje reserveren via: 0118- 422100. Expositie hal gemeentehuis DOMBURG - Veerse (amateur) kunstenaars exposeren in de hal van het gemeentehuis in Dom burg in het kader van het Week end van de Amateurkunst (WAK)De expositie is te zien tot 16 juni op werkdagen van 09.00-16.00 uur en op donder dag tot 19.00 uur, Traverse 1 in Domburg. De expositie is geor ganiseerd door CBK Zeeland en staat dit keer in het teken van het WAK dat gehouden wordt op vrijdag 15 en zaterdag 16 mei van dit jaar. Bijeenkomst 55+ VEERE - In Nieuw-Sanden- burgh in Veere is op 28 mei van af 14.00 uur een voorlichtings bijeenkomst voor 55 plussers over wonen, wel zijn en zorg in de gemeenst Veere. Infor matie via SWV, tel. 0118-583687. Expositie natuurvondsten VLISSINGEN - De Zeeuwse kunstenaar Rob de Vries expo seert tot en met 6 juli zijn na tuurwerken onder de naam Huilend Hout in Bibliotheek 't Spui in Vlissingen. Toegang tij dens openingstijden van de bi bliotheek, vrije entree. Expositie Draadontspanner VLISSINGEN - In de Hoge school Zeeland is tot en met 30 juni een expositie te zien van Fotoclub De Draadontspanner. Het thema is: Water. Expositie Terra Maris OOSTKAPELLE - In de land schapstuin van Terra Maris. Duinvlietweg 6 in Oostkapelle is tot en met 31 oktober een ex positie te zien van natuurfoto's van de Zeeuwse fotograaf Niels de Schipper. Openingstijden: dagelijks van 10.00 -17.00 uur. Tegenpolen in MuZEEum VLISSINGEN - Wegens succes wordt de tentoonstelling Te genpolen, Zeeuwen en het poolgebied, verlengd tot en met 14 juni 2009. Tegenpolen is een spectaculaire tentoonstelling over het poolgebied. Met spre kende schilderijen, unieke over blijfselen uit het 'Behouden Huys' en nog veel meer. Ook de vernieuwde educatieve projec ten zijn nog tot die tijd te boe ken. Locatie: Mu ZEEum, Nieuwe- dijk in Vlissin- Cursus Kinderyoga MIDDELBURG - Er worden twee nieuwe introductielessen Kinderyoga gegeven door Elleke Cremers op donderdag 14 mei in het Padma Centrum, Verwe- rijstraat 51A in Middelburg. Tij den: 16.00-17.00 uur 4-7 jaar en 17.15-18.15 uur 8-12 jaar. De kosten voor de introductieles, waarvoor aanmelding noodza kelijk is, bedragen 5 euro. Cur sus: 37,50 euro voor vijflessen. Informatie op www.ellekecre- mers.nl Yoga Ouder en kind MIDDELBURG - In het Padma Centrum, Verwerijstraat 51A in Middelburg is op 10 mei en 14 juni van 15.00-16.30 uur een yogaworkshop voor ouder met kind van vier tot tien jaar. De workshops zijn los van elkaar te volgen. De kosten bedragen 20 euro per duo per keer en 17,50 euro voor cursisten van de Kin- deryogacursus. Positief Denken Cursus MIDDELBURG - Brahma Ku- maris Spirituele Academie, Af deling Middelburg houdt een cursus Positief Denken aan de Bellinkstraat 31 in Middelburg. Er zijn vier lessen van ruim een uur. Elke les wordt afgesloten met een korte gedachtenoefé- ning. Aanvang: vrijdag 8 mei van 19.30-20.45 uur. 1 Dat is een belangrijke vraag nu onze "oude" energiebronnen langzaam maar zeker aan het opdrogen zijn. In de kanaalzone Gent-Terneuzen wordt begonnen met het produceren van energie uit restproducten zoals bijvoorbeeld afval van maiskolven. Hierdoor wordt er geen aardoli.e meer gebruikt voor de energieproductie en wordt er minder CO2 uitgestoten. Winst dus voor de economie, het klimaat en de mensen dankzij deze zogenaamde "biobased productie". Het werken in een "biogebaseerde" installatie is toch net wat anders dan werken in een "gewone" centrale. Om medewerkers dit te leren, komt er een nieuw opleidingscen trum in Terneuzen. Dit is natuurlijk ook weer goed voor de werkgelegenheid. Zonder inzet van Europees geld was het niet mogelijk geweest om dit project in Zeeland te starten. Wil jij ook invloed hebben op Europees beleid? Laat dan op U juni je stem horen Vraag: Noem een grondstof voor biogebaseerde productie. Provincie Zeeland Uw antwo.ord ,kLn; u do°r9CTen °P ZZZZZZZZZZZZ www.zeeland.nl/europaloket Wonen en werken voor mensen met mogelijkheden Heeft u wel eens gehoord van Stichting Arduin? Wist u dat Stichting Arduin, naast huisvesting, ook werk biedt aan mensen met een beperking? Dit in de vorm van tal van leuke en zinvolle dagbestedingprojecten en bedrijven. Als u meer wilt weten over het werk van Arduin nodigen wij u van harte uit een kijkje te komen nemen tijdens onze De deuren van onze dagbestedingeenheden en bedrijven staan voor u open, de koffie staat klaar en de cliënten zijn voorbereid om u rond te leiden om over hun werk te vertellen. Hieronder vind u een lijst met de deelnemende eenheden en bedrijven: Dagcentrum Biggekerke Bankstraat 1 Biggekerke Oude Bakkerij Kerkplein 5 Biggekerke Goese Groen Stanleyweg 6 Goes Kadowinkel, Zeep- en Kaarsenmakerij kdoKdo Kolveniershof 21-23 Goes Academie voor Kwaliteit van Bestaan Koudekerkseweg 131 Middelburg AtelierV Verwerijstraat 34 Middelburg Drukkerij Arduin Fagotweg 23 Middelburg Fietsenstalling Delta Cycle Zusterplein 19 Middelburg Kwekerij Overwater Langevielesingel 12 Middelburg Lunchroom Galerie Dustoch Korte Geere 16 Middelburg Montage Fagotweg 23 Middelburg Restaurant Di-vers Vlasmarkt 13 Middelburg Textielatelier Knip-oog Lange Noordstraat 20 Middelburg Wassalon de Zeepbel Lange Noordstraat 25 Middelburg Werkploeg J.V. Sprengerlaan 3 Middelburg Dagcentrum Nieuwland Oude Rijksweg 54 Nw. en Sint Joosland Houtatelier Houtvakwerk Ritthemsestraat 108A Ritthem Dagcentrum Landschuurweg Landschuurweg 5 Veere Klein Museum 't Veerse Gat Landschuurweg 5 Veere Dagcentrum Bosweg Bosweg 4 Vlissingen Kringloopwinkel Vlissingen Hermesweg 6 Vlissingen Kunstatelier Glazen Pui Walstraat 41 Vlissingen Manege Paardoes Bosweg 6 Vlissingen Sociëteit voor ouderen Spuistraat 94 Vlissingen Dagcentrum Yerseke Paardemarkt 19 Yerseke Kringloopwinkel Yerseke Paardemarkt 19 Yerseke Wilt u meer weten over Arduin: www.arduin.nl Provincie Zeeland ondersteunt de Europese Verkiezingen

de Faam | 2009 | | pagina 20