GROTE OPRUIMING. NIEUWE COLLECTIE afgeprijsd voor 10 euro De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL uitgezonderd aanbiedingen NIEUW MODEL BAYA verbeterde pasvorm diverse kleuren ook kindermaten MIDDELBURG GOES levi's nike puma adidas twinlife Woensdag 6 mei 2009 - Pagina 17 Tuinen aan de kust DOOR TARA DE VRIEND OOSTKAPELLE - Neem vruchtbare Zeeuwse klei, een mild klimaat en drie en thousiaste tuinvrouwen. Dat zijn de ingrediënten van Tuinen aan de Kust El ke tuin heeft een eigen ge zicht Dat maakt het bezoe ken hiervan zo boeiend. De ze zijn te bewonderen tij dens de open tuindagen. Al le drie de tuinen zijn in Oostkapelle. Hetty van Baaien aan de Duin weg 32 heeft een romantische rozentuin. De tuin is opgedeeld in tuinkamers en intensief be plant. Buxus en gesnoeide Taxushagen geven lijn aan de borders die elk een eigen kleur- schema hebben. Deze deels for mele tuin heeft een losse infor mele beplanting. Daarin staan geurende Engelse rozen en ou derwetse, eenmaal bloeiende rozen centraal. Het oude Zeeuwse huis en de originele, geteerde schuur geven het ge heel sfeer en maken het roman tische plaatje compleet. Thea van Maldegem heeft een ecolo gische cottagetuin aan de Noordweg 51. Tuin van con trasten, waarin cottagesfeer en natuur tuin elkaar afwisselen. Ook zijn er veel rozen te midden van de weelderige plantengroei. Door een berceau van peren wordt men naar het tuindeel geleid, waar op natuurlijke wijze getuinierd wordt. Hier ligt de kikkerpoel en wordt geëxperi menteerd met heem- en na tuurlijk ogende planten. Tijdens de open tuindagen worden tuinbeelden en schilderijen geëxposeerd. En als laatste is er Lia Jobse aan de Noordweg 60a met een landelijke tuin. De oprit naar deze tuin wordt geheel omgeven door fruitbomen. Eenmaal in de tuin zijn er heer lijk geurende rozen en inspire rende combinaties van planten. In het landelijke gedeelte kan er genoten worden van het magni fieke uitzicht over de velden. Ook is er aan de akkerrand een groot assortiment veldbloemen te bewonderen. De tuinen zijn geopend op vrijdag 29 mei, za terdag 30 mei, vrijdag 5 juni en zaterdag 6 juni van 10.00 tot 17.00 uur. Toegang kost 2,50 eu ro per persoon en kinderen mo gen gratis naar binnen. Hon den kunnen helaas niet worden toegelaten. Andere tuinen Ook zijn er nog vier andere tui nen te bezoeken in Ritthem, Serooskerke en Vrouwenpol der. In Ritthem is het Ramme- kenshof te bewonderen. Dit is een woonboerderij met een cot tagetuin. Een grote bloemen weide van één hectare met kleurrijke borders, veel soorten rozen en vaste planten. Verder is er een prairietuin, eilanden gevuld met grassen en stevige vaste planten, gelegen in een zee van schelpen. Ook een ffuit- kooi, boomgaard en groente tuin ontbreken niet. Open da gen zijn er op 31 mei en op 1,6, 7,13,14,20 en 21 juni. Het is van 10.00 tot 17.00 uur en entree kost 3,50 euro. Groepen altijd op afspraak via 0118-460924. Serooskerke In Serooskerke is boomgaard De Zoete Kers aan de Plantlust- weg 5 opengesteld voor publiek. Dit is een boomgaard met ker sen, pruimen, bessen, frambo zen, pompoenen en kalebas sen. Deze is elke maandag van 12.00 tot 17.30 geopend en elke dinsdag tot en met zaterdag van 9.00 tot 17.30 uur. Entree is gra tis. Meer informatie via 0118- 628194. Ook is de tuin van Bram Louws aan de Oostkapelseweg 37 te bewonderen. Een liefheb- berstuin van 1900 vierkante me ter. In de volle borders een gro te verscheidenheid aan vaste planten die met elkaar een har monieus geheel vormen. Ook zijn er veel rozen te zien en te ruiken. De structuur van de tuin wordt versterkt door hagen en vormsnoei van buxus. De tuin is geopend voor groepen van maandag tot en met zaterdag en entree kost 2,50 euro. Hon den worden niet toegelaten. Meer informatie via 0118- 591352. Vrouwenpolder En in Vrouwenpolder is de Sub tropische Tuin Fort den Haak opengesteld. Subtropische tuin van 25.000 vierkante meter met een elf meter hoge berg, een zes meter hoge waterval, kleinere waterpartijen, een palmenbou- levard en diverse andere soor ten mediterrane tuinen, eèn oranjerie met terras en vele an dere bezienswaardigheden. Ge opend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Entree kost 5,50 euro voor vol wassenen en 2,50 euro voor kin deren tot en met twaalf jaar. Meer informatie via 0118- 594495. Normaal gesproken is het al leen voor leden van het Ko ninklijk huis en andere VIP's weggelegd. Eén van de lezers van dé Weekkrant kan zich echter in de rijen van groten der aarde scharen. Verzin een naam voor deze prachtige donkerpaarse tulp en maak kans deze eind dit jaar in de Keukenhof te planten en be gin 2010 hoogstpersoonlijk te dopen. Ga voor de actie naar deweekkrant.nl/tulp en win! Inspiratie opdoen? Op de site vindt u ook een kortingsbon voor de Keukenhof, ter waar de van €1,50 per persoon. De bon geldt voor maximaal vier personen. Allerlei prachtige bloemen zijn te bewonderen in deze tuinen.

de Faam | 2009 | | pagina 17