Doolhof Nieuwland Geen zorgpost Weyeblick Iwi Scheldemond wint futsall Problemen bij afslag 39 bij Middelburg Scheldemond is Nederlands kampioen Kans op files door afsluiten A58 Chill Game party Leuke activiteiten in Tabadila in mei Voetbalevenement Speeltuin Lammerenburg Deze week vanaf donderdag M&M's of Maltesers Spaanse Casa Virola Rosé of Toma Garnacha Rosé* Hamlappen of Fricandeau Frambozen waag gedaan fslWs!33!TrnTI De Faam Talloze automobilisten en motorrijders nemen de verkeerde afslag nabij Middelburg. foto: izaak verkeste door marcel van der voort NIEUW- EN SINT IOOSLAND - De weg naar Nieuw- en Sint loosland is in gebruik genomen, maar de verkeerssituatie bij af slag 39 in Middelburg is er niet overzichtelijker op geworden. "Het is een doolhof. De rotonde blijft voor mij een puzzel. Ik heb de verkeerde afslag genomen", klaagt Corrie. Ze is niet de enige die kritiek heeft. "Het is een rotzooi", roept een bromfietser iets verderop en rijdt snel door. "Ik rij regelmatig verkeerd. Mensen die niet uit de buurt komen snappen er vol gens mij helemaal niets van", gaat Corrie verder. "Ik heb ie mand zien keren op de nieuwe weg", doelt ze op automobilisten die denken dat ze op de naastge legen A58 zijn terecht gekomen. De weg ziet er op zich keurig uit, maar beplanting ernaast en ver lichting ontbreken. Dat laatste zorgt voor de nodige problemen. Als het donker is zetten automo bilisten het groot licht aan tot er gernis van de automobilisten in tegengestelde richting op de VLISSINGEN - In het kampioensteam zaten leerlingen uit vmbo- T 4, havo 4 en vwo 5. Het team bestond uit Weshley Nijsse,'Dyon Weug, Nicky van Merrienboer, Jeremy de Nooijer, Joost de Rub ber, Mahboeb Raliimi en Remon de Vlieger. foto: p.r. snelweg. "De nieuwe verkeerssi tuatie is moeilijk wennen, maar het komt goed", reageert Ewoud Zanders. "Voor veel mensen is de verkeerssituatie bij afslag 39 verwarrend. Het staat slecht aangegeven", merkt Miryam Harinck op. Aan de rand van Nieuw- en Sint Joosland worden de reacties er niet positiever op. "Je moet daar goed uitkijken. Het is levensgevaarlijk"waar schuwt een fietser. En vervolgt even later: "Ik heb gehoord dat ze die rotonde weer willen ver anderen." VLISSINGEN - Het jongens team (oudste categorie) van het Scheldemond College in Vliss- ingen is tijdens het Nederlandse scholenkampioenschap futsall kampioen van Nederland ge worden. Het toernooi was 24 april in Arnhem. Van het Schel demond College waren maar liefst drie teams tot de finale ronde doorgedrongen, waarvan een meisjesschoolteam. Er de den scholen mee uit onder an dere Rotterdam, Amsterdam, Groningen en Gouda. Door de goede samenwerking, het coachen van elkaar, de snelheid in het spel en de vele acties heb ben ze deze finale met 4-3 ge wonnen van het Etty Hillesum Lyceum uit Deventer. door marcel van der voort VLISSINGEN - Het appar tementencomplex Weye blick in de Vlissingse wijk Papegaaienburg moet het nog steeds doen, ondanks eerdere toezeggingen, zonder een voortdurend bemande zorgpost. In middels overleggen mede werkers van de Stichting voor Regionale Zorgverle ning (SVRZ) met de bewo nerscommissie en lijkt de meeste kou uit de lucht. "Niemand van de bewoners heeft gebruik gemaakt van de regeling om te verhuizen naar een complex in de buurt waar wel vierentwintig uur zorg per dag geleverd kan worden", verklaart locatiemanager An nie Joosse. Ze benadrukt: "De relatie met alle bewoners is in harmonie. De mensen zijn te leurgesteld dat ze geen vieren twintig uur bemande zorgpost krijgen. Maar wil je het com plex leefbaar houden, moet er met elkaar naar een oplossing worden gezocht. En moet je niet in onmin blijven." De SVRZ stelt dat Weyeblick een periode van activiteit en bloei beleeft. Hoe hebben ze dat voor elkaar gekregen? An nie: "Door in gesprek te blij ven. Er was een patstelling. Dan kom je er niet uit. Wel door weer aan tafel te schui ven en afspraken te maken. Als er in de toekomst meer zorg wordt gevraagd zijn wij er vaker aanwezig. Maar er komt niemand die daar met de ar men over elkaar gaat zitten en wacht tot er iemand komt met een hulpvraag. Wij krijgen al leen betaald voor de uren zorg die geleverd worden", aldus Annie. Door folders huis-aan- huis te verspreiden in de na bije omgeving hoopt SVRZ ook zorg te gaan bieden in de nabije omgeving van Weye blick. Daardoor zijn de zorg verleners vaker in de buurt. Verder krijgen de bewoners van Weyeblick regelmatig een nieuwsbrief van verhuurder 1' Escaut en SVRZ, en verzorgt welzijnsorganisatie Palladium samen met SVRZ activiteiten in de recreatieruimte. MIDDELBURG - Rijkswater staat voert van vrijdag 8 mei 21.00 uur tot en met maan dag 11 mei 5.00 uur tussen Heinkenszand en Middel burg diverse werkzaamhe den uit aan de A58. Tijdens deze werkzaamheden is de A58 in beide richtingen afge sloten voor alle verkeer. On danks het instellen van twee omleidingroutes is er een reële kans op filevorming en vertraging. Gele borden ter plaatse geven de verschillen de omleidingsroutes aan. Meer informatie via www.VanAnaarBeter.nl. GRIJPSKERKE - De Stichting Welzijn Veere houdt op vrij dag 15 mei een Chill Game party in Het Dorpshuis in Grijpskerke voor jongeren vanaf twaalf jaar. Er zijn di verse dingen te doen zoals karaoke, darten, tafelvoet ballen, wii'en en playstatio- nen. Ook worden er works hops Pimp your shirt en zelf verdediging gegeven. Het kost 2,00 euro per workshop. Meer informatie via 06- 51311333. MIDDELBURG - In het Mo lukse woonzorgcentrum Ta badila in Middelburg staan ook in de maand mei weer activiteiten op het program ma die openstaan voor be woners van zowel het cen trum als voor mensen die niet in Tabadila wonen. Op maandag 4 mei is er om 12.00 uur een Open Tafel. Te gen een vergoeding van 5,50 euro kunnen deelnemers ge nieten van een heerlijke maaltijd, inclusief soep voor af en koffie of thee na. Aan melden kan via 0118-628832. Op maandag 18 mei is er een leuke bingo. Vanaf 14.00 uur worden er drie rondjes ge speeld met mooie prijzen. Deelname kost 2,50 euro. VLISSINGEN - Vlissingen in Beweging houdt op maan dag 11 mei een voetbal eve nement voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar in de binnenstad. Kinderen van zes tot en met negen jaar voetballen van 15.30 tot 16.30 uur en kinderen van tien tot en met twaalf jaar voetballen van 16.30 tot 17.30 uur. Het is op het schoolplein van Het Vlot en deelname is gratis. In de kleuterhoek is een nieuw wiptoestel, een motorfiets, ge plaatst, geschonken door De Rijke Van der Meer Verzekerin gen uit Vlissingen. Zij hebben in plaats van eindejaarsrelatie-at- tenties een donatie gedaan aan diverse speeltuinen. foto: jan de ruke en romke van der meer en beheerder co koppejan allesoortei zak 255-400 gram 3,39/3*69 2 flessen a 750 ml OP=OP wooróee\pak Z99/M:9 bakje 125 gram •Wl| verkopen geen alcohol aan klanten longer dan 16. Nog geen 20 |aar? Laat |e legitimatie zien! De aanbiedingen zl|n geldig van donderdag? mei t/m zondag 10 m Prijswijzigingen en/of drukfoulen voorbehouden. Wederverkoop verboden. Voor alle aanbieding geldt OP-OP. www.superdcboer.nl

de Faam | 2009 | | pagina 15