GEMEENTE VLISSINGEN INFORMATIE UIT DE WIJKEN EN DORPEN WIJKRAAD PAAUWENBURG DORPSPLATFORM OOST-SOUBURG VLISSINGEN WBKIÊÊÊKÊBBÊÊÊÊÊÊÊÊÊm WOENSDAG 6 MEI 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente FOTO: RUBEN OREEL UMTS-mast De gemeente is door een tele foonbedrijf gevraagd om een 38 meter hoge UMTS-mast in het park Westduin te mogen plaat sen op 500 meter afstand van woonhuizen. Dat stuit op veel verzet in de wijk. Bij het ter perse gaan waren al honderden handtekeningen tegen het plaatsen van deze mast verzameld. De wijkraad heeft zich in een bespreking met de burgemeester achter de meerderheid van de stemmen geschaard. Vervolgens heeft de wijkraad in een brief aan de gemeente Vlissingen geschreven dat men de bezorgdheid van de bewoners deelt en dat de wijk raad tegen het verlenen van de vergunning is. Bezitters van een gsm, die momenteel in onze wijk met verbindingsproblemen kampen, zullen daar dan mee moeten leven. De gemeente werkt in de wijk De wijkraad heeft contact gehad met de afdeling Beheer Leefom geving van de gemeente Vlissin gen en heeft daarbij de volgende informatie gekregen over werk zaamheden die vrijwel zeker in onze wijk gaan plaatsvinden. 1. De parkeervakken op de Paau- wenburgweg, tussen het win kelcentrum en de Chopin- laan, worden aangepast. 2. Een deel van de Puccinilaan wordt herstraat. 3. Een deel van de Rossinilaan wordt herstraat. 4. In verband met verzakking op de Groen van Prinsterer- laan wordt het riool met een camera bekeken om moge lijke lekkages op te sporen. Zo nodig zal vervanging van de huisaansluitingen plaatsvin den. 5. In de gehele wijk worden de 30 km borden gecontroleerd en zo nodig aangepast. 6. De openbare verlichting wordt vervangen in de Talm- alaan, Cort van der Linden- laan, Mey van Streefkerklaan, Liztlaan en Bizetlaan. 7. In het tweede kwartaal wordt het besmeurde blauwe kunst werk aan het eind van de Sloe- weg opnieuw geschilderd. 8. Op het speelterrein op de Van Bruggestraat/Beaufortstraat worden twee nieuwe goaltjes en een klimtoestel geplaatst. 9. Op het speelterrein Alexan der -Gogelweg/Paauwenburg- weg wordt een klimtoestel geplaatst. 10. De bloembakken bij het winkelcentrum worden voorzien van een afdekking en zitplaatsen. Wie geeft h«t park een naam? Door het initiatief van Jaco Simons en aanbeveling door de wijkraad heeft het anonieme bruggetje bij de Savornin Loh- manlaan inmiddels de naam 'Aarnoutse bruggetje' gekregen. Nu nog wel met een 'h' teveel maar de gemeente heeft toege zegd dat het naambordje wordt aangepast. In onze wijk ligt nog een mooi park dat geen naam blijkt te hebben. Het betreft het park dat ligt tussen de Ruys de Beeren- brouckstraat, Paauwenburgpad, Vlissingse Kleiweg en de Paau- wenburgweg. Wie bedenkt hier een goede naam voor? We heb ben geen budget om een prijs uit te loven maar het is toch een eer als uw voorstel wordt geko zen. Wij geven de voorkeur aan een naam die binding heeft met onze wijk. De jury bestaat uit de complete wijkraad die de geko zen naam aan de gemeente zal voordragen. Graffiti Dit onderwerp is al heel vaak besproken en de wijkraad heeft de gemeente en Delta al diverse keren zowel telefonisch als schriftelijk benaderd. Delta is inmiddels begonnen met het verwijderen van het klieder- werk op haar eigendommen. Mocht er weer 'kunst' verschij nen, waarschuw ons dan even dan nemen wij contact op met de desbetreffende eigenaren. De gemeente heeft toegezegd nu ook in de gehele stad te starten met reinigingswerk. Wanneer Paauwenburg aan de beurt is, weten we nog niet. Hondenpoep In heel Vlissingen, en dus ook in Paauwenburg, neemt het aantal klachten toe over hon denpoep. Het plaatsen van automaten met poepzakjes, dat hoop op verbetering gaf, heeft niet geholpen. Hondenbezitters maken er geen gebruik van. Ook worden de zakjes meegepikt of op straat gegooid. We mogen constateren dat er geen asoci ale honden bestaan maar helaas wel asociale baasjes. In een bijeenkomst van Vlis singse wijkraden werd gecon stateerd dat in de Verenigde Staten boetes worden opgelegd voor hondenpoep die kunnen oplopen tot 2.000,-. In de vergadering gingen ook stem men op om de hondenbelasting enorm te verhogen. Daar kwam men echter op terug omdat goedwillende hondenbezitters hieronder lijden. Wél werd de gemeente gevraagd om scherper toezicht te houden en de boe tes te verhogen tot 500, - per overtreding. De gemeente gaat kijken of dit mogelijk is. Ook de politie wordt gevraagd om eens aandacht aan dit probleem te besteden. Ondanks het feit dat het al eerder is gebeurd doen wij toch maar weer eens een beroep op hondenbezitters: laat uw hond in de goot poepen en niet op de stoep. De Faam In De Faam staat elke week een rubriek van de gemeente Vlis singen. Het is ons opgevallen dat bij vergaderingen nogal eens vragen worden gesteld waarop het antwoord al in De Faam stond. Dit blad is het medium voor ons allen om te zien welke vergunningaanvra gen voor verbouwingen en der gelijke ter visie in het stadhuis liggen. Misschien wel van zaken die u rechtstreeks aangaan. Dus lees de rubriek en u blijft op de hoogte. Het is ons bekend dat de bezorging soms faalt doordat de bezorger de kranten in het bos loost. Om dit probleem op te lossen, nemen wij telkens con tact op met de verspreider. Skatepark Op de vergadering van alle wijk raden hebben wij de gemeente Vlissingen er nogmaals op geat tendeerd dat de afvalbakken bij het Skatepark onvoldoende zijn. Inmiddels staan er drie prullen bakken. Helaas zijn die in het weekeinde na plaatsing ver nield. Eén werd scheef getrok ken en één werd in brand gesto ken. Modderpaden Een veel gehoorde klacht is dat in het Westduinpark al na een kleine regenbui modderplekken ontstaan. Dit is aan de gemeente gemeld met het verzoek om daar zo spoedig mogelijk iets aan te doen. Openbare vergadering Op 20 april 2009 vond de open bare vergadering plaats waar het bestuur vertelde met welke zaken men op het ogenblik bezig is. Een belangrijk onderdeel van die vergaderingen is telkens weer het punt waarbij de wijk bewoners vragen en voorstellen aan de orde stellen. De secretaris heeft alle problemen genoteerd en gaat deze maand nog de probleemplaatsen bekijken. Zo nodig wordt met de betrokken mensen van de gemeente gepro beerd een oplossing te vinden. In dit bericht ziet u al dat wij een goede verbinding hebben met de plannenmakers van de gemeente. Hierdoor hopen wij u in de toekomst regelmatig te kunnen berichten wat er gaat gebeuren. Na de pauze heeft de heer H. Saaman van de. politie een zeer duidelijk verhaal ver teld over de activiteiten van de politie in Vlissingen. Opvallend was dat er achter de schermen veel meer gebeurt dan we mer ken. Een ding is heel duidelijk: bij problemen en klachten moet men aangifte doen. Alles wordt genoteerd en er wordt wat aan gedaan, vooral als een bepaalde klacht regelmatig voorkomt. Duidelijk was ook dat het wat betreft de terugkoppeling van de bereikte resultaten beter zou kunnen. Dan zal het wellicht ook wat minder vaak worden geroepen dat de politie niets doet. Wat ze met de beperkte bemanning doen blijkt toch wel een hele prestatie te zijn. Deze maand vragen we uw aan dacht voor onze website met daarop de veel bekeken fotosite van onze fotograaf Ko Knook. Na de zomer eisen we uw aandacht weer op voor een paar onderwer pen die u allen aangaan. Het mis schien nieuw te bouwen Dorps huis aan de noordwestzij de van het Oranjeplein, de nieuwe brede school op Zuid, het accommo datie- en welzijnsbeleid van de gemeente die naar de woning bouwverenigingen wordt overge dragen etcetera. Voor de zomer gaan we nog genieten van de Karolingenmarkt, Koninginnedag, Highland Games en de vakantie. Tot ziens in ons mooie dorp. Website Velen hebben hun weg gevonden naar onze website. Voor degenen die de website nog nooit hebben bezocht, hierbij de aanbeveling om er ook eens te kijken. U vindt er informatie over de verrichtin gen van het Dorpsplatform en allerlei informatie over Souburg. In 2007 zijn we ook begonnen met het plaatsen van foto's. Door de positieve reacties daarop kwamen er steeds meer foto's van Souburg op te staan. Ook hebben wij foto's van vroeger verzameld waardoor de website op een heuse fotosite is gaan lijken. Vanaf september 2008 hebben we een nieuwe lay-out en gebruiken we populaire software voor het genereren van albums. Inmiddels staan er meer dan 8.000 foto's online. U moet niet den- x ,J«M ken dat alle foto's voor iedereen interessant zijn en ook niet van het Ruben Oreel kaliber. Daar voor hebben we de kennis en het materiaal niet in huis. Maar wel is er voor iedereen wat interessants te vinden. Of dat nu foto's zijn van vroeger of de laatste ontwik kelingen van diverse objecten. Zo kunt u bijvoorbeeld stap voor stap de werkzaamheden volgen aan het Oranjeplein en de ver nieuwde speeltuin. Als er ergens een (nieuwbouwproject is dan zijn wij erbij en kunt u meekij ken op de website. Wij verheu gen ons er nu al op dat we straks de bouw van de nieuwe school kunnen volgen met een fotore portage. Het is echter nog niet zo ver maar dan weet u alvast dat er een uitgebreid fotoalbum op de site komt. Er zijn al diverse personen die regelmatig foto's beschikbaar stellen voor publicatie en dat wordt zeer gewaardeerd. Foto's van Souburg zijn altijd welkom. Graag ontvangen wij inzendin gen van bijvoorbeeld Koningin nedag, de Karolingenmarkt, ring- rijden en de Highland Games. Deze worden gepubliceerd in het betreffende album. We zijn ons ervan bewust dat de site altijd verbeterd kan wor den en doen onze best daarvoor. Snuffelt u er eens rustig rond. Wij wensen u daarbij veel kijkplezier. www.platformsouburg.nl

de Faam | 2009 | | pagina 12