GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN VERGADERINGEN EEN DROOM: 900,- PER UUR! GEZOCHT: EXPLOITANT HORECAKIOSK SCHELDETERREIN VLISSINGEN VLISSINGEN WIL AANDELEN BRITANNIA KOPEN ELKE ZONDAGMIDDAG: STADSWANDELING GEMEENTE WOENSDAG 6 MEI 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Commissie Ruimtelijke ontwikkeling havens Donderdag 7 mei 2009 Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Ruimtelijk ontwikke len Britannia 3.2 Voorbereidingsbesluit 'Structuurplan Edison- gebied' 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie Economie beheer Maandag 11 mei 2009 Agenda (onder voorbehoud) 1Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Aanvalsplan Binnen stad Vlissingen 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie Welzijn onderwijs Dinsdag 12 mei 2009 Agenda (onder voorbehoud) 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Concept programma begroting 2010 Soci ale Dienst Walcheren 3.2 Jaarstukken 2008 Soci ale Dienst Walcheren 3.3 Tweede begrotings wijziging 2009 GGD Zeeland 3.4 Jaarrekening 2008 en begroting 2010 van de Gemeenschappe lijke Regeling BROW 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/ commissie Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bouwen, te slopen of een monu ment te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. verbouwen garage Rosenbur- glaan 297 2. verbouwen schuur Caland- straat 43 3. plaatsen tuinhuis Vlissingse- straat (K) 27 Volkstuincomplex Levenslust tuinnummer 128 B) Aanvraag reguliere bouwver gunning: 1. plaatsen units (tijdelijk) Alexan der Gogelweg 63 2. plaatsen terras Boulevard Ban- kert 132 3. bouwen vrijstaande woning Reijersweg 4 4. in- en extern verbouwen bedrijfspand Oosterhavenweg 10 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksver gunningen (mogelijk met bin- nenplanse ontheffing) In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. uitbreiden bedrijfspand Distri- butieweg 7, 23-04-2009 2. slopen kantoor en verwijderen asbesthoudende materialen Rit- themsestraat 500, 23-04-2009 3. verwijderen asbesthoudende materialen voormalig FNV gebouw Glacisstraat 165, 27-04- 2009 4. slopen drukregelstation Van Raaltestraat 4T, 28-04-2009 5. verbouwen winkel/woonruim ten en gevel panden Schel- destraat 25, 27 en 29, 28-04- 2009 6. afwijking op verleende bouw vergunning 06-206 voor het bouwen van 29 seniorenwo ningen en 4 persoonsgebonden woningen Pablo Picassoplein, 28-04-2009 Bezwaar/voorlopige voorziening Tegen deze besluiten kan doör een belanghebbende binnen de ter mijn van zes weken na de datum van verzending van de vergun ning (dus niet de datum van publi catie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij burgemeester en wet houders. Tevens kan een voorlo pige voorziening worden gevraagd bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg. Daar voor is griffierecht verschuldigd. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kun nen na een telefonische afspraak met dhr. W. Huige van de afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veer tien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00- uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behan delde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/ welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergaderin gen zijn 7, 28 mei en 11 juni 2009. Vlissingen, 6 mei 2009 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISSINGEN Het college van B&W van Vlissingen heeft een optie genomen op de aan delen van de BV Britannia - Water toren. De gemeenteraad is hierover op 2 april 2009 in een besloten ver gadering geïnformeerd. Op grond van de Gemeentewet moet de ge meenteraad gelegenheid krijgen zijn wensen en bedenkingen hierom trent kenbaar te maken. Vervolgens wordt het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland gevraagd in te stemmen met de aankoop. Door de aandelen over te nemen wordt de gemeente eigenaar van het leeg staande pand en de bijbehorende gronden. Zodra de gemeente officieel zeg genschap heeft over het onroerend goed, zal zij inzetten op ontbinding van de koopovereenkomst die eerder gesloten is tussen de BV Britannia - Watertoren en AW Beheer. Hiervoor moet de al tussen de BV en AW lo pende gerechterlij ke procedure wor den voortgezet, tenzij AW bereid mocht zijn tot minnelijke ontbin ding te komen. Na ontbinding van de koopovereenkomst staan de we gen open voor een nieuwe ontwik keling. De ambitie blijft om op de locatie aan Boulevard Evertsen 244 een hoogwaardig hotel met aanvul lend een aantal appartementen te realiseren. De financiële risico's voor de ge meente bij een aandelenovername zijn te overzien. Uit de grondop- brengst kan tenminste de koopsom voor de aandelen worden voldaan alsmede de inlossing van de huidige rekening-courantovereenkomst van de BV. Eventuele te maken kosten en risico's kunnen binnen een slui tende grondexploitatie worden op gevangen. Voorgeschiedenis Over de herontwikkeling van het voormalige Hotel Britannia wordt al jaren gesproken. In 1997 is het be stemmingsplan herzien en in 2004 zijn de bouw- en sloopvergunning verleend. Na het onherroepelijk worden van de bouwvergunning is door de Ontwikkelingscombina tie Britannia achtereenvolgens een aantal plannen ingediend. Over deze plannen is echter nooit over eenstemming bereikt omdat ze af weken van het bestemmingsplan. In september 2008 kwam de ontwikke lingscombinatie met een aangepast plan, waarvan de combinatie zelf heeft aangegeven de realisatie niet te kunnen garanderen. Regie op ontwikkeling Het college van B&W heeft moeten vaststellen dat het daadwerkelijk realiseren van een ontwikkeling op de locatie van het voormalige Hotel Britannia hoogst onzeker is en blijft. De toestand waarin het verlaten ge bouwencomplex zich bevindt heeft een uiterst negatieve uitstraling op de boulevards en daarmee op de ge hele stad. Daarom heeft het college besloten te onderzoeken of er moge lijkheden zijn om de regie op de ont wikkeling te kunnen verkrijgen. Dit kan worden bereikt door een 100% overname van de aandelen van de BV Britannia - Watertoren. De gemeenteraad van Vlissingen bestaat vanaf maart 2010 uit 27 raadsleden. Twee minder dan de huidige raad. Dit omdat onze gemeente krimpt! Op 1 januari had Vlissingen minder dan 45.000 inwoners. Al een aantal jaren daalt het aantal inwoners. Toch blijft dit college en deze coalitie met voorstellen komen om te blijven bouwen. Maar voor wie worden deze woningen gebouwd? Voor onze eigen inwoners? Prima! Maar wie koopt of huurt dan de bestaande woningen? Worden dat allemaal kamerverhuurpanden? Of blijven ze leeg staan en slaat de verpaupering toe? Het probleem waar Vlissingen mee zit zijn de enorme leningen als gevolg van de aankopen van alle aangekochte en nog vol te bouwen gronden, met als topper het Scheldeterrein. Maar zolang de gronden niet verkocht Zijn, loopt de rente gewoon door. In totaal betaalde de gemeente in 2008 (schrikkeljaar!) 22.400,- per dag aan rente. Dat is ruim 900,- per uur! En wat is de reactie van dit college? Öm die renterekening te kunnen blijven betalen maken we nog meer toekomstplannen om huizen te bouwen. In 2004 waren er plannen om op het Scheldeterrein 1.100 woningen te bouwen om de aankoop terug te verdienen. In 2009 moeten er al 1.900 woningen komen om de gemaakte, en nog te maken kosten, terug te verdienen. En we zijn nog niet eens begonnen. In een droom is veel mogelijk. Het CDA wil dat het college stopt met dromen en gronden verkoopt in plaats van met nog meer bouwplannen te komen. Laten we eerst maar eens afmaken waar we aan begonnen zijn en beloofd hebben. Ik hoop dat u op 3 maart 2010 wakker bent, want dan zijn er verkiezingen voor een nieuwe gemeenteraad. Het CDA is begonnen met de voorbereidingen. Misschien voor u hèt moment om lid van het CDA te worden en actief mee te werken aan een schoon, heel en veilig Vlissingen, Souburg en Ritthem. Raadslid Marin de Zwarte, fractie CDA Telefoon: 06-30135075, e-mail: mze@kpnplanet.nl www. cdavlissingen. nl In het kader van het project 'Tij delijk Gebruik Scheldeterrein' opent op het voormalige terrein van scheepswerf De Schelde begin juli een stadspark. Voetgangers en fietsers kunnen straks via meer dere ingangen het terrein op gaan. Er komen verschillende publieks trekkers, waaronder een uitkijk/ expositietoren en een grote bui tenexpositie. Daarnaast is het de bedoeling dat er regelmatig kleine en grotere evenementen georgani seerd worden. Om het terrein extra aantrek kelijk te maken voor bezoekers, komt er een horecakiosk met een uitgebreid terras. Deze kiosk ligt aan het Dok, midden tussen de karakteristieke gebouwen van De Schelde en dicht bij de binnen stad. De gemeente levert casco een zeecontainer (30 m2) op, voorzien van deuren en ramen. Wij zoeken Een ondernemende horeca-exploi- tant die van de kiosk een levendige plek weet te maken voor Vlissin- gers, toeristen en dagjesmensen. Het karakter van de kiosk moet passen bij het gebied en de ambi ties van de toekomstige woonwijk op het terrein: het Scheldekwar- tier. De nadruk ligt op kwaliteits producten. Daarnaast vervult de exploitant een gastheer/vrouw schap voor het gebied en beheert de uitkijk/expositietoren. Meer informatie en inschrijven Nadere informatie kunt u ver krijgen door een e-mail te stu ren o.v.v. uw naam en adres naar scheldekwartier@vlissingen.nl. U ontvangt dan een uitgebreide omschrijving, de voorwaar den en de inrichtingsplannen. Meer informatie over het project Scheldekwartier en het tijdelijke gebruik van het terrein vindt u op www.scheldekwartier.nl. U kunt uw aanbieding en onder nemingsplan vóór 22 mei 2009 sturen naar de gemeente Vlissin gen, t.a.v. Projectbureau Schel- dekwartier/Kenniswerf, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. T/m 1 november 2009 start elke zondag (m.u.v. 19 en 26 juli en 25 oktober 2009) om 14.00 uur een unieke stadswandeling vanuit het Zeeuws Maritiem muZEEum in Vlissingen. De stadswandelingen duren ongeveer anderhalf uur. Er zijn verschillende stadswandelingen mogelijk. Zo kunt u ervoor kiezen de Michiel de Ruyter wandeling te maken, waarbij u langs zijn zeven geboortehuizen komt. Een stad van verhalen Vlissingen heeft een rijke maritieme geschiedenis en is daardoor bij uitstek een stad van verhalen. Een stadswandeling door Vlissingen is een unieke manier om de verhalen van de stad te leren kennen. Een stadsgids voert u door bijzondere steegjes, langs interessante pleintjes en kent de verhalen achter de gebouwen. Bijzondere plekjes worden bezocht, verhalen komen tot leven. Wat heeft een oud-loods bijvoorbeeld allemaal meegemaakt? Welke verhalen schuilen achter de gevels van oude panden? Vlissingen, een stad van verhalen. De kosten voor de stadswandeling bedragen 6,- per persoon. Voor deze stadswandeling hoeft u zich niet aan te melden. Er kunnen maximaal 20 wandelaars mee. In overleg met de gids wordt bepaald waar de wandeling heen voert. Het is mogelijk om het muZEEum op dezelfde dag met korting te bezoeken. www.muzeeum.nl

de Faam | 2009 | | pagina 10