Werk aan Schroebrug en Schroeweg Wat gebeurt er met de rioolheffing? De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 29 april 2009 - Pagina 9 Deze week zijn de werkzaamheden gestart aan de Schroebrug. De fiets paden van de brug krijgen tussen 27 april en 8 mei een nieuwe slijtlaag. In de nacht van 11 op 12 mei wordt schade aan het asfalt van de Schroeweg aangepakt Tot en met vrijdag 1 mei wordt een nieuwe slijtlaag aangebracht op het fietspad aan de zuidzijde van de brug. Het fietspad wordt tijdens de uitvoering van het werk afgesloten. Het fietsverkeer wordt omge leid over het fietspad aan de noordzijde van de Schroebrug. Werk noordzijde brug Van maandag 4 tot en met vrijdag 8 mei wordt het noordelijke fietspad aangepakt. Het fietsverkeer wordt dan omgeleid over het fietspad aan de zuidzijde van de Schroebrug. Werk aan asfalt Schroeweg In het asfalt van de Schroeweg is de afge lopen jaren schade ontstaan. Om deze te herstellen, en ernstiger schade te voorko men, gaat aannemer Rasenberg een gedeelte van de rijbaan opnieuw asfalteren. De werkzaamheden worden uitgevoerd in de nacht van maandag 11 mei op dinsdag 12 mei. De rijbaan, richting centrum, gelegen tus sen de Torenweg en de Vrijlandstraat /Statenlaan, wordt op maandagavond van af 20.00 uur afgesloten voor alle verkeer. Doorgaand verkeer wordt omgeleid via de Torenweg, Nieuwlandseweg, Kleverskerk- seweg en Kanaalweg. De weg wordt, als alles volgens plan ver loopt, dinsdag om 6.00 uur vrijgegeven. Gelijktijdig met deze afsluiting zullen op de rij baan de stad uit, ook tussen de Vrijland- straat/Statenlaan en de Torenweg, lokaal enkele kleinere schades worden hersteld. De rijbaan wordt niet afgesloten, maar het verkeer kan hiervan wel hinder ondervinden. Als u in de nabije omgeving van de Schroe weg woont, kunt u enig geluidshinder onder vinden tijdens de werkzaamheden. Contactpersoon voor de gemeente is tij dens kantooruren de heer D. Reijnders, telefoonnummer (0118) 67 53 34. Het toezicht op het werk wordt uitgevoerd door de heer R. Versloot, namens Versloot Projectondersteuning telefoonnummer 06- 196 04 282. De Dodenherdenking vindt maandag 4 mei plaats op het Abdijplein. Het programma 18.00 uur 18.45 uur 19.00 uur 19.30 uur 19.45 uur 19.48 uur 19.50 uur 20.00 uur 20.04 uur 20.15 uur ziet er als volgt uit: vlaggen halfstok luiden klok Lange Jan Vesperdienst in Nieuwe Kerk verzamelen op het Abdijplein aanvang plechtigheid, toespraak burgemeester Koos Schouwenaar samenzang begeleid door de Chr. Brassband Middelburg voordracht twee gedichten door scholieren en declamatie Taptoe -twee minuten stilte- samenzang eerste en zesde couplet van het Wilhelmus kranslegging défilé Exploitatiekosten: 850.000 (reparaties, onderhoud en controles) Kapitaallasten: 100.000 (investeringen in het riool die nog niet zijn afbetaald) Algemene kosten: 600.000 (personeels- en overige kosten) Totaal: 3.600.000 Met de rioolheffing draagt u dus bij aan een goed functionerend en onderhouden Middelburgs rioleringsstelsel. Iets waar u dagelijks gemak van ondervindt. Op zaterdag 6 juni kunt u de tiende editie van de vrijwilligersmarkt bezoeken. Middelburgse en Zeeuwse organisaties presenteren zich van 11.00 uur tot 16.00 uur op de markt en laten u graag zien wat zij allemaal doen. Bureau Vrijwillige Inzet, onderdeel van Stichting Welzijn Middelburg, organiseert de vrijwilligersmarkt samen met de gemeente Middelburg en met muzikale medewerking van Middelburg Vol-kören. Bent u op zoek naar vrijwilligerswerk en wilt u eens weten wat er op dat gebied allemaal mogelijk is, kom dan zeker langs. U kunt kennismaken met de organisaties en zich aanmelden als vrijwilliger. U wilt wel vrijwilligers werk doen, maar u weet nog niet wat? Kom dan langs de stand van het Bureau Vrijwillige Inzet, de standhou ders helpen u graag op weg. Vrijwilligerswerk: zeker nu broodnodig In deze tijd van drukte wordt er een groot beroep gedaan op de vrije tijd die men nog beschikbaar heeft. Veel dienstverlenende organisaties kun nen alleen nog net iets extra's, aan bieden met behulp van vrijwilligers en ze beseffen heel goed dat u be perkte tijd heeft. U kunt bij hen vaak ook terecht op de tijden die uitko men. In overleg met de organisatie komt u er samen wel uit. Zelfs al heeft u maar een paar uur per maand tijd dan kunnen ze u goed ge bruiken. Vrijwilligerswerk: dankbaar werk Vrijwilligerswerk doen mensen om allerlei redenen. De grootste motiva tie is dat het veel voldoening kan geven. U komt binnen en bewoners krijgen een glimlach op het gezicht, een evenement is afgerond omdat onder andere daar keihard aan hebt meegewerkt of als u hoort van ouders dat hun kind met veel plezier meedoet aan een leuke activiteit. Soms zijn het maar kleine dingen waaruit de waardering wordt gehaald voor uw inzet als vrijwilliger en die er voor zorgen dat ook u met een glimlach naar huis gaat. Vrijwilligerswerk noemen op uw cv is tegenwoordig een pré. Weet u nog niet wat voor baan u wilt? Met vrijwil ligerswerk kunt u zich ook oriënte ren op de arbeidsmarkt. Uw organisatie op de markt Wilt u ook een kraam op de vrijwilli gersmarkt? Laat het dan zo snel mogelijk weten. U kunt zich aanmel den via een mailtje naar: vrijwilli- ger@welzijnmiddelburg.nl of vul het contactformulier in op de website www.vrijwilligeinzetmiddelburg.nl Voor meer informatie kunt u telefo nisch contact opnemen met Angèle de Baar of Yvonne van Schaik, bereik baar op telefoon: (0118) 75 14 00 Arnemuiden In Arnemuiden wordt de dodenherdenking ieder jaar georganiseerd door de wijkbeheergroep. Programma: 18.00 uur vlaggen halfstok 19.35 uur met een stille tocht vanaf 't Stadthuys aan de Langstraat naar het oorlogsmonument op de oude begraafplaats 20.00 uur twee minuten stilte en de last post. Daarna kranslegging en het leggen van bloemen 20.10 uur Toespraak wethouder Huub van Klinken 20.15 uur Afsluiting herdenking met het zingen van het eerste en het zesde couplet van het Wilhelmus. De wc doortrekken, onder de douche staan of de afwas doen. Het lijkt zo vanzelfsprekend, maar er wordt dagelijks hard aan gewerkt om dit mogelijk te maken. Toch betaalt u voor deze service ongeveer 0,40 per dag, of wel 148 per jaar in de vorm van rioolheffing. Wat wordt er allemaal met dat geld gedaan? In Middelburg zijn 20.000 huishoudens en zo'n 450 grootverbruikers die ieder hun rioolheffing voldoen. Dit levert een bedrag van 3,6 miljoen euro op. Dit bedrag wordt volledig gebruikt om de kosten te dekken die het beheer en onderhoud van de riolering met zich meebrengt. In de onderstaande tabel ziet u een overzicht van de kosten over 2009 Vervangingskosten: 1.300.000 (Elk jaar wordt een deel vervangen) Milieulasten: 750.000 (Veranderde eisen en veranderingen in het milieu zelf vragen aanpassingen) Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. slagbomen da itfi automatisch Foto: Jan Koole

de Faam | 2009 | | pagina 9