f www.middelburg.nl j Het woord aan raadslid Jannie Sandee Middelburg finishplaats Giro 2010 ESüBBl De Faam Stadskantoor gesloten TROS Muziekfeest in Middelburg ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 29 april 2009 - Pagina 8 Het huisvuil van donderdag 30 april (Koninginnedag) wordt een dag later, vrijdag 1 mei, opgehaald. De medewerkers van de gemeentelijke reiniging halen op dinsdag 5 mei (Be vrijdingsdag) geen huisvuil op. De vuil niswagen komt een dag later, op woensdag 6 mei Wij vragen u het huisvuil voor 7.00 uur buiten te zetten. U vindt de gewijzigde ophaaldata ook op de afvalkalender. Milieustraat Afval en grofvuil kan op Koninginnedag niet aangeboden worden aan de milieu straat. De milieustraat aan de Waldam- meweg is namelijk die dag gesloten. In verband met de viering van Koningin nedag op 30 april wordt de warenmarkt in Middelburg op de Markt in afgeslankte vorm op woensdag 29 april gehouden. De warenmarkt neemt niet het gehele marktterrein in. Op deze dag wordt er al begonnen met de opbouw voor de fees telijke activiteiten die op Koninginne dag plaatsvinden. Omdat niet iedere standplaatshouder zijn standplaats kan innemen, is de opstelling om die reden anders dan dat u gewend bent op ande re marktdagen. Vorige week tijdens een persbijeenkomst vertelden wethouder Albert de Vries en Gedeputeerde van Zeeland, Toine Poppelaars, dat Middelburg op 10 mei 2010 zeer waarschijnlijk de finishplaats is voor de derde etappe van de Giro. De Ronde van Italië start twee dagen eerder in Amsterdam. De finish van de Giro d'ltalia wordt dan het grootste evenement dat ooit in Middelburg heeft plaastgevonden. Verwacht wordt dat vele duizenden mensen uit binnen- en buitenland onze provincie aandoen om de etap pe te zien. Wethouder Albert de Vries wilt er een groot feest van maken. Enthousiast vertelt hij: "Ik ben blij dat de organisatie van de Giro voor Middelburg kiest. Onze stad, maar ook de rest van de provincie, zal hier door veel aandacht krijgen. We heb ben de provincie benaderd voor financiële en organisatorische onder steuning. Omdat het echt een Zeeuws feestje moet worden gaan wij binnenkort in gesprek met andere Zeeuwse gemeenten over een even tuele doorkomst." Italiaanse sferen Als het aan de wethouder ligt blijft het niet alleen bij die ene dag. De week voor deze etappe is het mei vakantie. Die week wil hij gebruiken om alvast in Italiaans sferen te komen door het organiseren van een zogenaamde 'Italiaanse week'. De startplaats en de route van de Zeeuwse etappe zijn nog niet bekend. Naar verwachting komt daarover in juni meer duidelijkheid. In verband met de komende feestda gen zijn de gemeentelijke balies in het stadskantoor op donderdag 30 april (Koninginnedag), vrijdag 1 mei en dins dag 5 mei (Bevrijdingsdag) dicht. De balies zijn wel open op maandag 4 mei. De medewerkers van de Sociale Dienst Walcheren (SDW) zijn van 30 april tot en met 5 mei niet aanwezig. UWV Werkbedrijf is 30 april en 1 mei geslo ten, maar op 4 en 5 mei gewoon open. Gratis parkeren Op donderdag 30 april en dinsdag 5 mei is het gratis parkeren met de auto op straat en in de parkeergarages. Foto: Jan Koole Middelburg in beweging Dat is niet alleen de titel van de sport- nota 2009 - 2012 maar ook van een webpagina en een nieuwsbrief van de gemeente Middelburg. De sportnota is enerzijds een evaluatie van het huidige beleid en anderzijds een vooruitblik op de agenda van de toekomst. Het CDA vindt sport, in de volle breedte, van groot belang voor de gezondheid van onze inwoners. Sport is in beginsel een leuke, gezonde en waardevolle vrijetijdsbesteding. De afgelopen jaren heeft het sportbeleid in de gemeente Middelburg een behoorlijke impuls gekregen. Dit werd mede mogelijk ge maakt doordat het Rijk de Breed tesport- en de BOS-impuls subsidieer de. Dat betekende een financiële im puls voor onder andere sportbuurt- werk, verenigingsondersteuning en een kwaliteitsverbetering van het be wegingsonderwijs voor de jeugd, ouderen en specifieke doelgroepen. Nu de rijkssubsidie in 2010 afloopt moeten deze sportactiviteiten wel bereikbaar blijven voor de jeugd, voor senioren maar ook voor gehandicap ten, minderheden en kansarmen. Als gemeente zullen we daarom deelname aan sportactiviteiten wel moeten blij ven stimuleren en faciliteren. Een soli de sportinfrastructuur is ook afhanke lijk van goed functionerende sportver- Foto: Jan Koole enigingen. Sportverenigingen danken hun succes aan de inzet van vrijwilli gers ook hier kan de gemeente onder steuning bieden door verbeteren van het vrijwilligerskader. Bewegen doen we niet alleen tijdens sportactiviteiten. Voor jonge kinderen moet bewegen in hun directe leefom geving mogelijk zijn. Iedere wijk moet daarom kunnen beschikken over speel plaatsen en trapveldjes. Dit jaar is ook een begin gemaakt met het multifunc tioneel gebruik maken van schoolplei nen, zodat kinderen hier ook na schooltijd kunnen spelen en bewegen. Ook de realisatie van een ravotbos in de Seisparktuin is dit jaar een stap dichterbij gekomen. Maar ook de on georganiseerde sporter moet de ruim te krijgen om te bewegen. Door het aanleggen van wandel-, fiets- en skee lerpaden kan dit gestimuleerd worden. Om te kunnen sporten heb je natuurlijk ook sportaccommodaties nodig. In Middelburg worden sportzalen steeds vaker onder gebracht in Brede School accommodaties zodat de ruimten opti maal gebruikt kunnen worden. Voor sommige sportaccommodaties moet je buiten je gemeentegrenzen kijken. Zo hopen we nog steeds dat volgend jaar sportpark Vrijburg tussen Middel burg en Vlissingen gerealiseerd zal worden. En dan hebben we in Middelburg nog de Danceparade. Vorige maand heeft het CDA voor de motie gestemd waarin het college verzocht wordt om 30.000 beschikbaar te stellen voor de realisatie van de Danceparade. Is dat dan sport? Het past in ieder geval onder het kopje Middelburg in beweging. Jannie Sandee - Maijaars CDA raadslid jsandee@hotmail.com Een raadscommissie adviseert de raad over raadsvoorstellen die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebehande ling wordt het advies van de com missie aan de gemeenteraad vast gesteld. Op woensdag 6 mei vergadert de com missie Maatschappelijke Zaken. Aan de orde komt onder andere presentatie wijk- plan De Griffioen Wijk van de toekomst1 en subsidie City of Dance voorheen Streetparade. Ook gaan ze het hebben over de nota 'De Brede School groeit door1 en de werkplannen van de Brede Scholen in de wijken Zuid en Dauwen- daele/Mortiere 2008-2012. Deze vergadering vindt plaats in het stadskantoor en begint om 19.30 uur. Op maandag 11 mei om 19.30 uur komt'de commissie Ruimte in het stads kantoor bij elkaar. Een dag later, dinsdag 12 mei, vergadert de commissie Alge meen Bestuur. Deze commissie begint niet zo als gebruikelijk om 19.30 uur, maar dit keer om 19.00 uur in het stads kantoor. Agenda's en verslagen van commissie vergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie Raadscom missies. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Op dinsdag 2 juni vindt het TROS Muziekfeest plaats op de Markt Jan Smit is de presentator van het muziekevenement Op deze derde pinksterdag staan diverse Neder landse artiesten op het podium. De opnamen van het televisieprogramma zijn van 19.00 tot 23.00 uur. De gemeen te Middelburg verwacht veel mensen van binnen en buiten de provincie. Vanwege veiligheidsmaatregelen mogen er maxi maal 11.500 mensen op de Markt. Als dit aantal bereikt is, worden de toe gangswegen naar de Markt afgesloten. De gemeente richt speciale fietsparkeer plaatsen in. Via deze pagina en onze web site houden wij u op de hoogte.

de Faam | 2009 | | pagina 8