Uit het Zakenhart van... Ipen dag bij huiszorgcentrum Superprijzen hij Sinke Einde aan ongevraagde spam telefoon meester Joop en meester Ad dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Aktie politie en KvK winkelcriminaliteit Hans de Bruin lector ICT HZ Koninginnenach bij 2xBellen! Woensdag 29 april 2009 - Pagina 37 Samen stonden ze ruim 82 jaar voor de klas. Een hele verdien ste, ieder voor de helft, zo'n 42 jaar. Meester Joop Steketee en meester Ad Ardonne van basisschool De Tweemaster-Kameleon in Oost-Souburg namen deze week afscheid van de kinderen, de ouders en genodigden en belangstellenden, waarmee ze al die jaren hebben samengewerkt. Deze week zijn ze uitgezwaaid door kinderen, ouders en collega's van de Tweemaster-Kamele on waar Joop zo'n 40V2 jaar en Ad zo'n 39V2 jaar heeft gewerkt. Uitgerekendin al die jaren moeten er toch zo'n 1200 kinderen in elk van hun klassen voorbij zijn gekomen. MIDDELBURG - Winkeliers in Goes, Hulst, Middelburg, Sluis, Temeuzen, Vlissingen en Zierikzee hebben deze week een enquête ontvan gen met vragen over de mate van overlast door criminali teit die door deze branche ervaren wordt. Politie Zee land en Kamer van Koop handel willen met de uit komsten hiervan gericht aan de slag om criminaliteit in winkels voor te zijn. De re sultaten van de enquête zijn voor de zomer nog bekend. Uit de aangiftes en de mel dingen die bij de politie be kend zijn, blijkt dat Zeeland relatief veilig is. Wel ziet de politie een toename van zwaardere misdrijven, zoals overvallen. De kleine crimi naliteit verschuift van win kels die veel beveiligings maatregelen genomen heb ben, zoals supermarkten en benzinestations, naar win kels die minder goed bevei ligd zijn. Met de enquête wil len politie en Kamer van Koophandel de bewustwor ding bij de ondernemers ver groten. Voor meer informa tie: KvK Zuidwest-Neder land Sandra Leenders. tele foon: 076-5646934 of Regio politie Zeeland Rini de Kos ter Telefoon: 0900-8844. VLISSINGEN - Afgelopen donderdag is Hans de Bruin geïnaugureerd als Lector ICT - Business System Integra tion. Het lectoraat ICT van Hogeschool Zeeland heeft de laatste anderhalfjaar aan sprekende projecten opge zet en belangrijke resultaten behaald. VLISSINGEN - De formatie Bluesbox speelt op 29 april, Koninginnenach, live in café 2xBellen! aan de Walstraat in Vlissingen. BluesBox is let terlijk een box vol bekende bluesklassiekers waarmee de bluesband garant staat voor een dampende avond met muziek op hoog niveau. Aanvang 21.30, entree gratis. |LISSINGEN - Soms is een hulpmiddel nodig om het dage lijkse levensritme te blijven vol gen. Voor veel mensen is Thuis zorgcentrum Zeeland al een be kend adres voor het lenen van hulpmiddelen. Deskundige en rvaren verpleegkundigen en rgotherapeuten helpen bij het maken van de juiste beslissing, f het nu gaat om een aanvraag via de WMO of dat bij de aan koop van een scootmobiel. Ook biedt het centrum allerhande comfortartikelen, zoals matras sen, hoofdkussens, bedden, stoelen en fitnessartikelen. Op zaterdag 2 mei houdt Thuis zorgcentrum Zeeland van 10.00 tot 15.00 uur een open dag aan de Badhuisstraat 104 in Vlissin gen. Er kunnen proefritten ge maakt worden op een groot as sortiment scootmobielen. GOES - Commercieel bel len, e-mailen en faxen wordt eindelijk gebonden aan strengere regels. Tele- marketeers mogen geen consumenten bellen die op een bel-me-niet register staan, daar staan forse boetes op. Bedrijven en bureaus zijn ver plicht om dit register te raad plegen. De nieuwe regel gaat waarschijnlijk per 1 juli in. Naast het raadplegen van het bel-me-niet register moeten bedrijven en bureaus tijdens het telefoongesprek de consu ment actief attenderen op de ze mogelijkheid. Als zij zich niet aan deze regels houden, kan de consument een klacht indienen bij de OPTA. Het ge volg kan een boete tot 450.000 euro zijn. Zakelijk spamverbod Daarnaast wordt per 1 juli het spamverbod uitgebreid voor zakelijke ontvangers. Consu menten mochten vanaf 2004 al niet meer zonder toestem ming per e-mail of fax worden benaderd. Dit spamverbod gaat nu ook voor bedrijven gelden. Alleen als een consu ment of bedrijf heeft aangege ven open te staan voor recla me, is commercieel e-mailen of faxen toegestaan. Mobiel bellen Ook een derde voorstel werd aangenomen. Consumenten zitten daardoor niet langer een jaar lang vast aan een abonnement voor mobiele te lefonie of internet, maar kun nen per maand opzeggen en dus sneller overstappen naar een andere telecomaanbie- der. MIDDELBURG - In het cen trum van Middelburg, aan de Nieuwe Burg 2, is op 4 april Bandolera geopend. R. Geeraerts is de drijvende kracht in deze vestiging. SEROOSKERKE - Bij Schoenmode en Ruiter sport Sinke aan de To renstraat 1 in Seroos- kerke heeft Jurian van de Bosse uit Oostkapelle een schitterende fiets gewonnen. Hij deed mee aan de ont werpwedstrijd The bike you like, voor kinderen tot en met 12 jaar. Kinderen kon den hun eigen lowrider ontwerpen en met het ont werp meedingen naar de fietsen. De fiets is beschik baar gesteld door de Firma Sinke. De tienjarige Jurian was su perblij met zijn nieuwe en mooie fiets. VLISSINGEN - Aan de voor avond van Moederdag is op zaterdag 9 mei een Moeder nacht, waarin wereldwijd aandacht is voor veilig moe derschap. Jaarlijks overlij den meer dan een half mil joen vrouwen aan de gevol gen van hun zwangerschap "Natuurlijk met een heel pro fessioneel team. We willen ons onderscheiden door een per soonlijke ontvangst, service en een kledingadvies op maat", vertelt zij. "Bandolera is een jong en dynamisch modemerk dat op een niet mis te verstane wijze de vinger op precies de goede plek weet te leggen als het gaat om de stijl en stoffen van hoogwaardige kleding. We kunnen iedere doelgroep be dienen en hebben collecties in de maten 34 tot en met 46. De Bandolera heeft een vestiging in Goes en Middelburg, foto: c. slot collectie wordt aangevuld met schoenen." De collectie in Mid- een complete accessoirelijn van delburg is net even anders dan riemen, shawls, tassen en zelfs die in Goes. Tel.: 0118-613930 De prijswinnaar isJurian van de Bosse uit Oostkapelle De Moedernacht in Vlissingen is een initiatief van COS Zee land, Stichting Dunya, Hoge school Zeeland en de Zeeuwse Wereldvrouwen. Om 20.00 uur houdt Mar jolein Meier, directeur van het COS Zeeland, een kort welkomstgesprek. Tot 23.00 uur zijn er optredens van de a-capella groep LéLé Mam. Zij zingen verhalen uit Afrika, Oost-Europa en het Mid den-Oosten. Zeven unieke stemmen, zeven eigenzinnige, creatieve geesten met een enor me energie, gevoeligheid en kracht brengen originele inter pretaties van wereldmuziek (www.lelemam.nl). Er zijn hapjes uit alle windstre ken en er staat een informatie- kraam van MyBody, die zich in zet voor de positie van vrouwen in ontwikkelingslanden: seksu ele voorlichting, zelfbeschikking over eigen lijf en leven. Ook komt de voortgang van de pro jecten in Mali aan bod. Er is daar een verbetering in de situatie opgetreden, maar het is nog niet genoeg. Studenten van de Ho geschool Zeeland HBO-V vroed kunde vertellen over hun erva ringen in Finland, Nederland, Esther Poortvliet en Eveline Ploeger in Middelburg. Ghana en Suriname. Zeeuwse Wereldvrouwen vertellen over zwanger zijn en bevallen, hier en daar. Ook is er tijdens de avond aandacht voor tienermoeders wereldwijd en het jonge moe derschap is één van de oorzaken van hoog sterftecijfer onder moeders. Hoe zit dat in Zee land? Is daar specifieke kraam zorg nodig voor moeders in de pubertijd? Hoe is het om in Suri name tienermoeder te zijn? De Moedemacht is aan de Bon- edijkestraat 50 in Vlissingen. De toegang is gratis. Aanmelden voor 1 mei bij info@coszee- land.nl of0113-250051. Meer in formatie www.coszeeland.nl. Deze Moedemacht maakt deel uit van de internationale Moe- demachtcampagne. De Neder landse Moedemacht wordt dit jaar in Rotterdam georganiseerd (www.moedernacht.org) en kent daarnaast vele activiteiten in de meeste provincies. Dit ini tiatief heeft navolging gevonden in diverse landen wereldwijd. De Zeeuwse Moedernacht wordt mede mogelijk gemaakt door NCDO, Provincie Zeeland, gemeenten Vlissingen en Mid delburg. Walcheren FOTO: IZAAK VERKESTE Regels voor spam Bandolera in Middelburg

de Faam | 2009 | | pagina 61