Minder mensen, en dan..? dé Weekkrant ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL PE De Faam Woensdag 29 april 2009 - Pagina 33 Vervolg van pagina 32 rende zes weken, van 29 april tot en met 9 juni 2009 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afde ling Vergunningverlening en Hand having een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stuk ken. De belanghebbende die het niet eens is met het besluit, kan vanaf 30 april 2009 tot en met 10 juni 2009 een gemotiveerd beroep schrift indienen bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de in diener, de dagtekening, omschrij ving' van het besluit waartegen be roep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorzie ning vragen aan de Voorzieningen- rechter bij de Rechtbank Middel burg. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke informatiepagi na's elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maxi maal Teletekst pagina 830. PROCEDURE ONTHEFFING VERLENING Veere Wij zijn van plan, overeenkomstig het bepaalde in artikel 3.6, lid 5 Ivan de Wet ruimtelijke ordening en artikel 28, lid 2 van het bestem- [mingsplan, om,met toepassing van irtikel 3.6, lid 1sub c van de Wet uimtelijke ordening, ontheffing van et bestemmingsplan 'Beschermd tadsgezicht Veere' en bouwver- unning te verlenen voor: het veranderen van een woning Waaenaarstraat 10 oordat wij een beslissing nemen p deze aanvraag liggen het ont- erp besluit, de aanvraag en de aarbii behorende stukken van 30 pril t/m 10 juni 2009 ter inzage, edurende aeze termijn kunnen elanghebbenden een schriftelijke ienswijze indienen tegen ons voor- emen. Voor het indienen van een ondelinge zienswijze kunnen elanghebbenden binnen de gestel- e termijn contact opnemen met Ina n Belzen, telefoonnumer (0118) 55352. estkapelle ij zijn van plan, overeenkomstig et bepaalde in artikel 3.6, lid 5 n de Wet ruimtelijke ordening en rtikel 14, lid 4, sub k van het be- emmingsplan, om met toepassing n artikel 3.6, lid 1, sub c van de et ruimtelijke ordening, ontheffing n het bestemmingsplan 'Buitenge- ied, 2e herziening' en bouwver- unning te verlenen voor: het vergroten van een paardenstal ude Zandweg 33 oordat wij een beslissing nemen p deze aanvraag liggen het ont- erp besluit, de aanvraag en de aarbij behorende stukken van 30 pril t/m 10 juni ter inzage. Ge urende deze termijn kunnen be- nghebbenden een Schriftelijke ienswijze indienen tegen ons voor men. Voor het indienen van een ondelinge zienswijze kunnen be- nghebbenden binnen de gestelde rmijn contact opnemen met Ina n Belzen, telefoonnumer (0118) 55352. NLEG/BOUW/SLOOP/ ONUMENTEN/AANVRAGEN ekendmakmcj ingevolge rtikel 41 Woningwet) aagtekerke het oprichten van een 12 wonin gen Agathastraat; net oprichten van een woning met garage Agathastraat (kavel 10); hggekerke het oprichten van 8 woningen Der- rienk; omburg het oprichten van 10 woningen Aanloop; 'oudekerke het oprichten van bergruimte met toiletvoorziening Groeneweg; Westkapelle - het oprichten van een bedrijfspand Oude Zandweg 24; Zoutelande - het plaatsen van een damhek ter hoogte van inrit Duinweg 135; - aanvraag als bedoeld in artikel 1 1 van de Monumentenwet 1988 voor het vernieuwen van een vloer en het plaatsen van toiletten Wille- brordusplein 1-3; Tegen deze aanvragen kan géén bezwaarschrift ingediend kan wor den. Dat kan pas nadat op de aan vraag is beslist (in principe binnen 1 2 weken). VERLEENDE (BOUW/SLOOP/ AAN LEG) VERGUNNINGEN /MONUMENTENVERGUNNIN GEN (tussen haakjes staat de datum van verzending.) Aagtekerke - het plaatsen van een speeltoestel Bouwluststraat;(l 6-4) Biggekerke - het oprichten van een vrijstaande woning met garage Derrienk 2; (17-4) Domburg -het oprichten van een 2-onder-l- kap woning en een zomerhuis Aanloop 34;(1 7-4) -het oprichten van een 2-onder-l- kap woning en een zomerhuis Aanloop 32;17-4) Koudekerke - het plaatsen van een zwembad Breeweg 6;(ló-4) Oostkapelle - het vernieuwen van een voorgevel Dorpsstraat 29;(16-4) - het oprichten van een vrijstaande woning met garage Molenweg 141 7-4) Vrouwenpolder - het plaatsen van een opslagloods Schoolstraat 30;(16-4) Westkapelle - het plaatsen van een dakkapel Zuidstraat 22,(17-41 Belanghebbenden Kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staan de datum bezwaar maken tegen de verleende vergunningen en ver leende vrijstellingen. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzienin gen) kunt de stukken inzien op het gemeentehuis te Domburg. WIJZIGING BESTEMMINGS PLAN Meliskerke Wij hebben besloten, overeenkom stig het bepaalde in artikel 3.6, lid 5 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 24, lid 2, sub c van het bestemmingsplan, om met toepas sing van art. 3.ó, lid 1, sub a van de Wet ruimtelijke ordening, het bestemmingsplan 'Kom Meliskerke' te wijzigen voor: - het bouwen van een woning Val kenburgstraat 13 Tegen het voornemen tot het verle nen van ontheffing zijn geen ziens wijzen ingediend, waarvan bij deze, op grond van artikel 3:18, lid 4, van de Algemene wet bestuurs recht, mededeling is gedaan. Het besluit ligt van 30 april t/m 10 juni 2009 ter inzage en is ook te zien op de website www.veere.nl. Tegen dit besluit kan door een belanghebbende een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. U moet dat doen binnen zes weken vanaf de dag na die waarop het besluit ter inzage is gelegd, dat wil zeggen vanaf de tweede dag na de onder staande datum van publicatie. Voor het in behandeling nemen van een beroepschrift moet u griffierecht betalen. Ook al dient u een beroep schrift in, het wijzigingsplan treedt in werking de dag na afloop van de beroepstermijn. Als u dat wilt voor komen, dan kunt u tegelijk met het indienen van een beroepschrift een voorlopige voorziening aanvragen bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. U moet voor een der- elijke voorziening griffierecht beta- en. Als u gedurende de beroepster mijn met betrekking tot een besluit tot wijziging van het bestemmings plan een verzoek om voorlopige voorziening indient, wordt de wer king van het besluit opgeschort tot dat op het verzoek is beslist. Voor meer informatie over de hoogte van de betalen griffierechten kunt u con tact opnemen met de griffier van de Afdeling bestuursrechtspraak tel. 070-4264426. WET MILIEUBEHEER KENNISGEVING MELDING AR TIKEL 8.41 WET MILIEUBEHEER: "Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer" 1.Hotel Kijkduin voor het verande ren van de inrichting aan de Brou- werijweg 24 in Domburg; 2.VOF HCR Centrum voor het ver anderen van de inrichting aan de Zuidstraat 2 in Domburg; 3.JdK Motoren voor het oprichten van een inrichting op het perceel K-2521 in Koudekerke (bedrijven terrein Karreveld); 4.N.J. Bosschaart voor het uitbrei den van de inrichting aan de Vlis- singsestraat 24 in Koudekerke; 5.Camping de Pekeling voor het veranderen van de inrichting aan de Landmetersweg 1 in Oostka pelle; 6.Machinefabriek Sturm voor het oprichten van een inrichting aan De Padweie 16 in Serooskerke; 7.Camping Oranjezon voor het ver anderen van de inrichting aan de Koningin Emmaweg 1 óa in Vrou wenpolder; 8.Las: en montagebedrijf Convex voor het uitbreiden van de inrich ting aan de Schoolstraat 30 in Vrouwenpolder 9.Camping de Boomgaard voor h.et uitbreiden van de inrichting aan de Domineeshofweg 1 in Westka pelle; 10.L.J. de Korte voor het oprichten van een inrichting aan de Mo lenwal 3 in Westkapelle; 1 1 .Aangeenbrug Electro bv voor het veranderen van de inrichting aan de Oude Zandweg 24a in Westkapelle; 12.Beachclub Zuiderduin voor het oprichten van een inrichting op het Strand Westkapelle 10 in Westkapelle; 1 3.Salsa Terra Beheer b.v. voor het oprichten van een inrichting aan de Molenweg 58j in Zoutelan de; 14.A. Kleinepier voor het van toe passing worden op de reeds bestaande inrichting aan de Molenweg 581 in Zoutelande; 15.C. Bloemendaal voor het oprich ten van een inrichting aan de Molenweg 58m in Zoutelande; 16.Duinhotel HAGA voor het veran deren van de inrichting aan de Westkapelseweg 17 in Zoute lande. "Besluit landbouw milieube heer" 17.P. de Visser voor het uitbreiden van de inrichting aan de Aag- tekerkseweg 8 in Aagtekerke; 18.P. Bosselaar voor het verande ren van de inrichting aan het Bergwegje 2 in Aagtekerke; 19.E.A. Lantsheer voor het uitbrei den van de inrichting aan de Zuiverseweg 1-3 in Aagtekerke; 20.Fam. De Looff-Kole voor het op richten van een inrichting aan de Bergweg 3 in Biggekerke; 21 .Mts. Van Eenennaam-Janse voor het uitbreiden van de inrichting aan de Hogelandseweg 4 in Grijpskerke; 22.J.W. Verhage voor het uitbrei den van de inrichting aan de Breeweg 9 in Koudekerke; 23.I.D. Aarnoutse voor het uitbrei den van de inrichting aan de Dishoekseweg 28 in Koudeker ke; 24.J.P. van de Putte voor het uit breiden van de inrichting aan de Boshoekweg 5 in Seroos kerke; 25.Mts. H. Maljaars voor het uit breiden van de inrichting aan de Koningin Emmaweg 6 in Vrouwenpolder. Op de bovengenoemde inrichtin gen zijn de voorschriften van de betreffende besluiten ex. artikel 8.40 Wet milieubeheer van toepas sing. De meldingen en de stukken die daarop betrekking hebben kunt u van 1 mei 2009 t/m 12 juni 2009 inzien, (zie inzage en ope ningstijden en 's avonds na tel. afspraak (01 18-555447)). JAARSTUKKEN GEMEENTE VEERE 2008 Op 20 mei 2009 worden de jaar stukken 2008, bestaande uit het jaarverslag 2008 en de jaarreke ning 2008, in de commissie FBA behandeld. Op 28 mei 2008 wor den deze stukken aan de raad ter vaststelling aangeboden. De jaar stukken 2008 liggen t/m 19 mei 2009 ter inzage. GEMEENTEHUIS GESLOTEN EN GEBOORTEAANGIFTE Op donderdag 30 april, Koningin nedag, vrijdag 1 mei en maandag 4 en dinsdag 5 mei, Bevrijdings dag, is het gemeentehuis gesloten. Geboorteaangifte moet altijd bin nen drie dagen na de geboortedag gebeuren. Daarbij tellen feestdagen en de weekeinden niet mee. Vanaf 6 mei, 9.00 uur kunt u weer geboorteaangifte doen. Voor tijdige aanmelding voor het hielprikje en de gehoorscreenina kunt u zien wel alvast melden bij ae Jeugdgezond heidszorg van Zorgstroom. U kunt de geboorte via email melden op het adres info@zorgstroom.nl. Op werkdagen (1 mei en 4 mei) kunt u hiervoor ook bellen naar (0118) 597300. Vermeld in ieder geval uw telefoonnummer. Voor meer info kunt u terecht op www.veere.nl en www.zorgstroom.nl. U moet in alle gevallen nog wel geboorteaangifte doen! Voor vragen kunt u terecht op cpb@veere.nl (vermeld in ieder geval uw telefoonnummer). De email wordt ook tijdens de feestda gen en in het weekend gelezen. WIJZIGING OPHALEN DUO- BAKKEN In plaats van donderdag 30 april worden de duobakken in Zoute lande en Westkapelle, inclusief het buitengebied, op vrijdag 1 mei geleegd. In Aagtekerke, Domburg en Meliskerke, inclusief het buiten gebied, worden de duobakken niet op vrijdag 1 mei maar op zaterdag 2 mei geleegd. Hou er rekening mee dat de duo bakken vroeaer of later dan nor maal geleegd albi d kunnen worden. Het inzamelbedrijf begint om 7.30 uur. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale pubneksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Dom burg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op onze web site www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/VOORLO PIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten kan een bezwaarschrift worden in gediend. Dat moet schriftelijk ge beuren, ondertekend zijn, binnen de genoemde termijn (vaak 6 weken na de verzenddatum aan de aanvrager) en moet tenminste het lae bevatten: naam en adres indiener; dagtekening; volgen een om schrijving van Tiet besluit waartegen het bezwaar is gericht; de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B W, de burge meester of de gemeenteraad, Post bus 1000, 4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak op nieuw bekijken aan de hand van de genoemde argumenten en een nieuw besluit nemen. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hier tegen binnen zes weken in beroep gaan. U doet dat bij de sector be stuursrecht van de rechtbank. Niet iedereen kan tegen elk besluit een bezwaarschrift indienen, in de meeste gevallen moet iemand recht streeks gevolgen van dat besluit ondervinden. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorlo pige voorziening gevraagd worden bii de Voorzieningenrecnter. Voor informatie kunt u bellen (01 18) 555 444. Domburg, 29 april 2009 Burgemeester en wethouders van Veere Volgens demografen zal in van het aantal inwo ners van veel gemeenten in Nederland sterk gaan dalen. In de komende decennia zullen er meer mensen overlijden dan er geboren worden. Dat gaat grote maatschappelijke gevolgen hebben, bijvoorbeeld voor de arbeidsmarkt, het onderwijs, de zorg en het wonen. Een aantal ministeries en maatschappelijke organisaties heeft het Nationaal Netwerk Bevolkingsdaling opgericht met als doel aandacht te krijgen voor het probleem, kennis te vergaren en oplossingen aan te dragen. •mmI fiiPliÉ Gestolen In 2008 werden 28.320 personenauto's, motoren, bromfietsen, vrachtauto's, opleggers, caravans en aanhangwagens gestolen. In totaal staan 110 duizend voertuigen als gestolen geregistreerd. Jaarlijks wisselen 3,5 miljoen voertuigen op een legale manier van eigenaar. Nautisch onderwijs De Marine en het Regionaal Opleidingscentrum Kop van Noord-Holland bouwen samen een nieuw schoolgebouw, een maritieme academie en de Ship Handling Simulator. De samenwer king wordt gezien als kwaliteitsimpuls aan het ci viele en militair maritieme onderwijs. Pensioenfondsen samen Ondernemingspensioenfondsen mogen van de Nederlandse regering samengaan. Vooral kleine fondsen hebben het steeds moeilijker om te vol doen aan de eisen van de Pensioenwet en het vin den van goede bestuurders.

de Faam | 2009 | | pagina 57