UITSLUITINGSCLAUSULE IS HEEL BELANGRIJK SUBSIDIE VOOR HUIS ZEELAND WONEN UIT DE BRAND Staatssecretaris De Jager van Financiën wil de 'hardheids clausule' toepassen wanneer de bijleenregeling ertoe leidt dat Icesave-gedupeerden niet de volledige hypotheekrente kunnen aftrekken. Als voor- In een eigen woning wordt vermogen opgebouwd. Alle huiseigenaren zouden dan ook een testament moeten laten opstellen. Een belangrijke clausule om in een testament op te nemen is de zogenoemde uitsluitings clausule. In deze clausule be paalt de erflater dat het van hem geërfde bij de erfgenaam niet in een gemeenschap van goederen zal vallen, maar al tijd privévermogen van zijn erfgenaam blijft. De Koopsubsidie is bedoeld om het voor meer mensen met lagere of gemiddelde inko mens mogelijk te maken een eigen woning te kopen. De subsidie is een maandelijk se belastingvrije bijdrage in de hypotheeklasten, die het aan schaffen van een eigen woning aantrekkelijker kan maken. Er is een beperkt budget be schikbaar gesteld. De subsidie is onder meer afhankelijk van de leeftijd, het toetsinkomen van de aanvrager, de koopsom en de hypothecaire leensom voor het huis. Wilt u wat meer weten? Bel dan gerust even met de help desk: tel. (070) 37 35 915 of stuur een mail naar: koopsubsidie@senternovem.nl. De notaris zal de uitsluitings clausule altijd aanraden als kinderen erven, maar ook als de enige erfgenaam de part ner is. De uitsluitingsclausule voor komt dat de koude kant er bij een eventuele scheiding met het geërfde vandoor gaat. Ook de partner kan 'veilig' in gemeenschap van goederen hertrouwen. Bij ontbinding van dat huwe lijk kan het door de eerste partner geërfde niet in ver keerde handen vallen. Volgens de Geldgids van de Consu mentenbond is de Eigen Huis Spaar hypotheek met kapitaalverzekering de beste spaarhypotheek. De hypotheken van Eigen Huis Hypotheekservice, die samen met FBTO zijn ontwikkeld, ge ven de laagste rente en de premie voor de verzekering is ook laag. Voor meer info: tel. (033) 4507680. Vraag naar Eigen Huis Hypotheekservice. waarde geldt dat het nog be schikbare deel van de over waarde (de onder de spaarga- rantie vallende 100.000 euro) wordt besteed aan de aan schaf van de nieuwe woning en dat daarvoor geen lening wordt aangegaan. Bovendien moeten Icesave-gedupeerden het bedrag, dat ze op termijn uit de boedel van Icesave te rugkrijgen, direct aflossen op hun hypotheekschuld. Wan neer iemand voor het deel van de overwaarde dat meer be draagt dan 100.000 een le ning aangaat, is de rente over dat deel van de lening volgens de bijleenregeling niet aftrek baar. De fiscus is bereid om af hankelijk van de persoonlijke situatie de hardheidsclausule toe te passen wanneer de bij leenregeling in deze situaties onredelijk uitvalt.

de Faam | 2009 | | pagina 35