Zeeland HANS VERS HANSVERS Tuilenaar €0,99 11-zadenbrood €1,79 Frikandelbroodje €1,00 6 puntjes 4 2 gratis Mini krentenbol 10 stuks €1,89 Ondersteuning bij leven met een beperking MEEdoen op 15 mei? Gekookte rode bieten Gekookte rode biet Aardappelen Roerbakmix ijk op het buitenbord voor nog meer aanbiedingen Mei-aanbiedingen Actie voor behoud van de mozaïeken van Hotel Britannia dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Kom op vrijdag 15 mei a.s. naar De Stenge in Heinkenszand voor 'MEEdoen'! Dit is een dag voor cliënten van MEE Zeeland maar ook voor nieuwe gezichten! Vraag een programmaboekje met antwoord kaart aan via meedoen@meezeeland.nl of bel 0118 - 43 20 00. (Aanmelden via antwoordkaart kan tot en met 6 mei a.s.) www.meezeeland.nl HtJ AUhtS VUUH fhuumiwilhii VLwnvuu, groente - fruit - rauwkost - fruitmanden AANBIEDINGEN Woensdag 29 april, vrijdag 1 mei en zaterdag 2 mei. Donderdag 30 april zijn wij gesloten. 500 gram €0,99 gesneden 500 gram €1,49 2,5 kilo Bildtstar of Bintje €0,99 gesneden 400 gram groente- en fruitspeciaalzaak Van Hogendorpweg 99 Vlissingen Telefoon 0118 - 472186 VLISSINGEN 3 broden €4,80 maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag 5 stuks 0,99 Volle spaarkaart PICCOBELLO GRATIS Bakkeriy Paul Krugerstraat 65 Vlissingen Tel. 0118-412 859 Tullenaar www.tullenaar.nl Tiende editie vrijwilligersmarkt Koninginnedag Amemuidsvoetpad Knikkeren in Speluitleen 't Fort Welkomdienst Gratis rommel weg Overmatig Woensdag 29 april 2009 - Pagina 2 ÏT1EE v i N HFR QPV^jS G OP MAAT Juultje - Baloe Badhuisstraat 88 -90 tel: 0118-41 08 44 Juultje - Theo Thijssen Troelstraweg 471 tel: 0118-41 08 44 6.JO tot SS.00 out Sinds 1876 geldig t/m 28 mei wit/bruin volkoren Krentenbollen 3 1 gratis Eierkoeken 2 1 gratis Bolus 3 1 gratis Saucijzenbroodje 2 1 gratis Roombroodje 3 1 gratis Harde bollen Oost-Souburg Nieuw en St. Joosland Middelburg (Euromarkt/Dregmansstraat) VRUDflG 1 ME' EH ZflTERPfiO MIDDELBURG - Bureau Vrijwillige Inzet, onderdeel van Stichting Welzijn Mid delburg, houdt samen met de gemeente Middelburg én met muzikale medewerking van Middelburg Vol-kören op zaterdag 6 juni alweer de 10de editie van de vrijwilli gersmarkt. Middelburgse en Zeeuwse organisaties pre senteren zich van 11.00 uur tot 16.00 uur op de markt en laten u graag zien wat zij alle maal doen. Bent u op zoek naar vrijwilligerswerk en wilt u eens weten wat er op dat gebied allemaal mogelijk is, kom dan zeker langs. Kra men huren kan via: vrijwilli- ger@welzijnmiddelburg.nl of0118-751400 MIDDELBURG - Enkele ja ren geleden ontstond spon taan het idee om in het Oud Amemuidsvoetpad Koning innedag te vieren. De reden daarvoor was dat deze straat eigenlijk bij geen enkele wijk hoort. Niet bij het centrum en niet bij Nieuw-Middel- burg. Een eigen straat met een eigen karakter. Daarom is er 's morgens een rommel markt, waar verrassend veel spulletjes te koop zijn, tegen leuke prijzen. En er is een optocht met versierde fiet sen en een grote wedstrijd ringrijden voor de buurtbe woners. VLISSINGEN - Bij de Spelui- itleen 't Fort van Stichting palladium kunnen kinderen vandaag (woensdag 29 april) en vrijdag 1 mei van 11.00- 16.00 uur knikkeren. Het is voor kinderen tussen de vijf en twaalf jaar. Deelname is gratis. MIDDELBURG - In de Nieu- wekerk aan de Groenmarkt in Middelburg is op 3 mei weer een Welkomdienst. De ze wordt voorgegaan door Douwe Visser. Thema is Valt er nog wat te vieren? De dienst begint om 18.45 uur. VLISSINGEN - Er worden za terdag 2 mei grote contai ners geplaatst waar bewo ners al hun grof vuil in kun nen dumpen. Alle soorten afval zijn welkom: tuinafval, oud meubilair, maar ook chemisch afval, zoals verf- resten en accu's. Het doel van de containerdag is om de bewoners een mogelijk heid te bieden hun tuin, bal kon, garage, etc. op te rui men. Dat is voor de bewo nen prettiger wonen, maar draagi o0k bij aan de leef baarheid 'ran de wijk. De containers stcon van 10.00- 13.00 uur in de t}onedijke_ straat, Min. Lelystrai* ïeegh- waterstraat/Calandstrast, Pres. Rooseveltlaan, Schiit- vaartgracht, Nijverheids traat, en omstreken. Jeugd vindt coma drinken asociaal DOOR MARCEL VAN DER VOORT VLISSINGEN MIDDEL BURG - 'Tijdens een gezelli ge avond drink ik heel veel. Ik kom met gemak op vijfen twintig glazen bier. Dat is in middels goed te zien aan mijn bierbuik", lacht Domi nique Guilliet (16)uit Vlissin gen. Onderzoek van de Delft- se kinderarts Nico van der Lely leert dat steeds meer jongeren zich als ze vijftien jaar zijn in een coma drin ken. Het aantal opnames van jeugdigen met een alcohol vergiftiging is gestegen. "Ik drink alleen maar in het week einde", verontschuldigt Domini que zich, terwijl hij op de Vlis- singse boulevard bij twee vrien dinnen staat. "Dan ga ik naar de Hooizolder in Westkapelle. Ik drink meestal bij een vriend in. Het leuke ervan is dat ik dan snel- lerin de juiste sfeer kom", zegt hij. Dominique is op zijn veertiende voor het eerst bier gaan drinken. "Als ik op stap ga drink ik zes gla zen, meestal mixjes. Ik hou van Malibu Cola en Amaretto Cassis. Het liefst ga ik met vrienden naar Jojo in Zoutelande of De Hooizol der", verklaart Alyssa de Witte (18) uit Koudekerke. En vervolgt: "Soms ga ik eerst indrinken bij een bekende thuis. Dat is gezellig en goedkoper dan in de kroeg of disco. Ik vind dronken jongeren vaak agressief en coma drinken is asociaal." Op zaterdagavond is Ruben Baljeu (18) uit Vlissingen regelmatig in café De Vic aan de Nieuwendijk in zijn woonplaats te vinden. "Ik drink vijf biertjes. Als het goed weer is zoek ik in de stad een bankje en drink met mijn vrienden voorafgaand aan het stappen een paar biertjes", voegt hij eraan toe. Over jonge ren die zich in een coma drinken VLISSINGEN-Het afge lopen jaar zijn in ons land 337 kinderen in het zie kenhuis opgenomen na over matig alcoholgebruik. De ge middelde leeftijd van de co ma drinkers is vijftien jaar. Tot deze conclusies komt kinder arts Nico van der Lely. "Ik ben geen fan van coma drinkers", zegt Elsemieke Viergever. Ze drinkt haar drankje in café De Con current in Vlissingen. Daar is ook Benny van Someren: "Ik drink maximaal vijftien bier tjes. Als ik een vriend te veel zie drinken, dan zeg ik er iets van." Zijn broer Casper: "Ik vind het schandalig dat de jeugd zich in een coma drinkt." is Ruben duidelijk.' "Dat is niet slim. Ze1 moeten hun grenzen' kennen. Als die onbe-' kend zijn, kan er beter niet gedronken worden", bena-' drukt hij. Vlissinger Henny de Greef (19): "Maximaal drink vijftien bier. Dan ben ik echJ dronken. Ook ga ik indrinken] Want de prijzen in de horeca blij ven stijgen." Joël van Veen (151 staat bij een terras in Middelburg "Ik drink zo'n twaalf flessen bie op een avond. Dat doe ik in eej parkje van de Erasmuswijk. Ofl cieel mag het niét, maar ik ook in enkele cafés. Toen ik veerl tien was ben ik met drinken bel gonnen." Zijn maatje Terrence Rijborz (15): "Ik kom ook uit opi twaalf bier. Soms drink ik pure Passoa. Dat ik doe ik ook bij mij thuis met vrienden." VLISSINGEN - Tekenclub Spetters, de Stichting Stadsherstel en de Bond Heemschut houden op 17 mei een wedstrijd voor Hotel Britannia. Deze wedstrijd is in Hotel Arion op de boulevard in Vlissin gen. Jong en oud kan op een lu dieke manier laten zien dat zij de mozaïeken, die het voormalige hotel sieren, graag willen behouden. Daar om gaan de organisaties een minstens even lang mozaïek lint maken ais het originele, van Louis van Roode, dat 81 meter is. Er kan worden ge kozen uit een kleurplaat, het maken van een mozaïekteke ning of -schilderij (max.A4) of een echt mozaïekje (max 30x40 cm). De werkstuk ken, voorzien van naam, adres, tel.nr., evt. mailadres en voor de jeugd ook de leef tijd kunnen t/m 7 mei a.s. worden ingeleverd bij Teken club Spetters of aan de balie van de bibliotheek in Vlissin gen. De 12 prijzen die te win nen zijn worden op 17 mei rond 16.00 uitgereikt in Ho tel Arion. De kleurplaat kan gedownlo- ad worden via: www.teken- clubspetters.nl. meer infor matie: 06-29133434.

de Faam | 2009 | | pagina 2