NEN IN BEWONING Met de kinderwagen in 1964 over de Vlissingse Boulevard Bankert. Ook toen was het al een populaire plek om te wandelen. Foto: Zeeuwse Bibliotheek Beeldbank "In 1964 waren er op Boulevard Bankert de zeevaartschool, een pompstation, horecagelegen heden waaronder een dancing, bar en restaurant Victoria. Dat was een begrip in de jaren zes tig. Vooral bekend als 'De Vic'. Verder was er het Haventje van Meijer met uitwatering van overtollig water op de Wester- schelde", verklaart Ad Tramper van het Vlissingse gemeente archief. En vult even later aan: "Natuurlijk was er ook veel be woning." Anno 2009 wonen de mensen er nog steeds graag. Er zijn verschillende appartemen tengebouwen, enkele kanto ren, diverse winkeltjes, vis kraam en hotels en restaurants. Ook is er een maritieme oplei ding. Het centrum van Vlissin- gen met een uitgebreid winkel bestand is op loopafstand. Ook een grote bioscoop staat in de buurt. Niet ver van Boulevard Bankert vandaan is iedere vrij dag een weekmarkt. Regelma tig zijn er braderieën op de boulevard, waarvan de nacht- markt de bekendste is. In 1964 telde de stad 28.850 inwoners. Op 1 januari van 2009 waren dat er 44.731. VLISSINGEN - "Ik woon vooral prettig op de Vlissingse Boule vard Bankert vanwege het uit zicht over de Westerschelde. Verder heb ik leuke contacten met de omwonenden. Er zijn koffieochtenden in de nabij ge vestigde soos. Daar kom ik re gelmatig", vertelt M. Beilo die in Residence Nehalennia woont. Het is woensdagmiddag. De voorjaarszon schijnt er vrolijk op los. De Vlissingse boulevard is gevuld met vrolijke mensen. Mevrouw Beilo is op weg naar haar appartement. "De bebou wing is afwisselend. De boule vard zorgt voor een fraaie Vlis singse skyline", aldus Beilo. Veel oude woningen zijn bewaard gebleven. Ze staan gebroeder lijk naast nieuwe panden met fraaie namen zoals Résidence De Wielingen, Deurlo, Belvédè re, Plaza en Admiraal Tromp. Ad Tramper van het Vlissingse gemeentearchief weet waaraan deze boulevard de naam te dan ken heeft. "Adriaen van Trap pen Banckert leefde tot 1684 en was een Nederlandse marine officier in de zeventiende eeuw. Hij is bevelhebber van de Zeeuwse vloot geweest. In 1906 werd de Noordzeeboulevard in drie delen opgesplitst. Dat zijn Boulevard de Ruijter, Boulevard Evertsen en Boulevard Bankert. De laatste was het deel van so ciëteit Unitas tot de Leeuwen- trappen aan het einde van de Badhuisstraat. De boulevard is na 1439 als zeewering ont staan", legt hij uit. Met die we tenschap gaat de wandeling over Boulevard Bankert verder. Elisabeth Lust zit in haar tuin en het mooie weer bezorgt haar eveneens een goed humeur. "Oorspronkelijk kom ik van de bossen rond Oisterwijk. Ik ben van het water gaan houden", begint ze te vertellen. "En ik ben gek op die prachtige luch ten. Ik geniet steeds weer van de avondzon. De huizen zijn al lemaal verschillend en oud en nieuw staan door elkaar. Dat is ontzettend leuk", voegt ze er aan toe. En van de geschiedenis weet ze inmiddels ook het een en ander. "Tijdens vloerwerk zaamheden in ons huis vonden mijn man en ik in een oude put een in 1700 beschilderde tegel. Wij hebben die aan iemand ge geven. Tot onze verbazing kre gen wij daarvoor een grote taart. Later snapte ik waarom. Die tegel was zeker vierhonderd gulden waard", lacht ze. Haar vriendin Riet Post woont iets verderop, aan de kop van de Coosje Buskenstraat. "Ik geniet van de vrijheid", wil ze kwijt. "Het is gezellig druk op deze boulevard. Terwijl er ook mo menten zijn dat het juist heerlijk rustig is", zegt Herman. Hij staat in zijn zwembroek achter zijn tuinhek en bekijkt de voorbij gangers. "Ik ben tevreden met hoe Boulevard Bankert tegen woordig is. Het ziet er netjes uit. Ik hoop dat het een woonboule vard blijft", vult hij aan. Voor haar huis zit Elena Jasperse (21) met haar vrienden. "De mensen die hier wonen zijn vriendelijk. Ik woon hier vanaf vorig jaar en het bevalt mij prima", besluit ze. BOULEVARD FAVORIET VANWEGE HET UITZICHT DOOR MARCEL VAN DER VOORT

de Faam | 2009 | | pagina 19