Meer verkeersdoden in Zeeland te betreuren Politieberichten Walcheren LITI E AklieRlaio woor goed goedkoop is waar goed goedkoop is Aktieplaza Middelburg Aktieplaza Middelharnis www.aktieplaza.nl dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Val's Deodorant prijs per J B Trechters wmm Tuinfakkels Onze prijs per stuk Onze prijs per set Onze prijs per stuk Koffietrommels Winkelcentrum Dauwendaele, Vrijlandstraat 53 te Middelburg Zandpad 4 te Middelharnis Woensdag 29 april 2009 - Pagina 15 Aanbiedingen zijn geldig van woensdag 29 april tot woensdag 6 mei DOOR MARCEL VAN DER VOORT MIDDELBURG - Minister Camiel Eurlings heeft vori ge week de ongevaUencij- fers van het afgelopen jaar bekend gemaakt. Het blijkt dat er in Zeeland meer do den zijn te betreuren dan in 2007. Het aantal onge vallen met dodelijke afloop is gestegen van twintig naar achtentwintig. In de provincie moesten 275 slachtoffers in het ziekenhuis worden opgenomen. "Ik vind het heel erg jammer dat het toch aantal dodelijke ongeval len weer is gestegen", reageert adjunct secretaris Martin Huysse van ROVZ vanuit Mid delburg. En vervolgt: "Hoewel het minder is dan het rampjaar 2006 toen er zesendertig dode lijke slachtoffers waren, is er geenszins reden om tevreden te zijn. Dat er zoveel doden zijn gevallen is triest. Ik zie het graag anders. Er is in veel ge vallen sprake van toeval en bij zondere situaties. Daarom is het moeilijk om de precieze oorzaak te verklaren." Zeeland heeft de ambitie Op weg naar nul uitgesproken. Dat betekent nul vermijdbare verkeers slachtoffers. Volgens het Re gionaal Orgaan Verkeersveilig heid Zeeland moet daar nog een heleboel werk voor wor den verricht. Voor 2010 is er de tussenliggende doelstelling van twintig procent minder ernstige verkeersslachtoffers dan in de peilperiode 2001 - 2003 met als aanvulling ten hoogste eenentwintig ver keersdoden. "In de regio is dertig procent van de ongeval len enkelvoudig, dus zonder een ander voertuig erbij. Bij voorbeeld in de berm, tegen een boom of in de sloot. Wij weten niet precies waardoor dat komt. Wel zijn er op Wal cheren veel waterschapswe gen waar automobilisten hard rijden. En er is een relatie tus sen snelheid en de ongevallen. Vaak niet ernstige afloop", be sluit Martin. DOOR KARIN 0CKÉ Diefstal uit woning VLISSINGEN - In een woning in Wijenburg in Vlissingen is vorige week, in de nacht van maandag op dinsdag, ingebro ken. Uit de woning is beeldap- paratuur weggenomen en uit de schuur een fiets. De waarde van de ontvreemde goederen is niet bekend. Inbraak in winkel VLISSINGEN - In een winkel aan de Walstraat in Vlissingen is donderdag tussen 4.00-9.00 uur ingebroken. Er zijn enkele honderden euro's weggeno men uit een kassa. Getuigenoproep VLISSINGEN - Politie Zeeland zoekt getuigen van een ruzie tussen twee mannen die vori ge week donderdag plaats vond rond 10.15 uur in de Badhuisstraat in Vlissingen. De twee kregen ruzie nadat een van hen, een 55-jarige man uit Vlissingen, een tak van een parkeervak weghaalde waar hij wilde parkeren. De tak belandde daarna voor een bedrijf gevestigd in de Bad huisstraat. Een medewerker van het bedrijf, een 45-jarige man uit Oost Souburg, kwam naar buiten en er ontstond een schermutseling tussen de twee. De politie verzoekt ge tuigen van dit voorval zich te melden bij het politiebureau of te bellen naar 0900-8844. Inbraak in bedrijfsloods VLISSINGEN - In een bedrijfs loods aan de Westerhavenweg in Vlissingen is vorige week maandagavond ingebroken. Een van de wanden van de loods werd vernield en er wer den meer* dan tien dozen met daarin sloffen rookwaar en wat flessen alcoholische drank weggenomen. De waarde van de gestolen goederen is niet bekend. Boete te voor te zwaar beladen vrachtauto MIDDELBURG - Door de poli tie is vorige week dinsdag avond een vrachtwagen chauffeur bekeurd omdat hij met zijn te zwaar beladen vrachtauto over de Stations- brug in Middelburg reed. De ze brug is verboden voor vrachtwagens Uit onderzoek bleek, dat zijn vrachtauto een ledig gewicht had van 5020 ki lo terwijl een totaalmassa van 3500 kilo is toegestaan. Brand in haag aan de Roozenburglaan MIDDELBURG - Een haag in de-tuin van een woning aan de Roozenburglaan in Middel burg is vorige week donder dag rond 22.00 uur gedeeltelijk afgebrand. De bewoners doen aangifte bij de politie. Motor uit schuur gestolen OOST-SOUBURG - Uit een schuur aan de Vlissingsestraat in Oost-Souburg is vorige week tussen 21.15 uur donder dagavond en 6.15 uur vrijdag ochtend een Harley Davidson motor weggenomen. Het type van de motorfiets is FXSTC Softail Sustum en de kleur is zwart. Het kenteken van de motor is MD-XN-21. Hij is ge bouwd in 1986 en is voorzien van een extra breed stuur. Hij heeft een 1900 cc motor en er hangt een lederen tas aan de zijkant van de motor. De waar de bedraagt enkele tiendui zenden euro's. Coma-zuipen bij Scheldemond College VLISSINGEN - Het Schelde mond College had vorige week donderdag voor leerlingen in discotheek De Hooizolder in Westkapelle een eindexamen party georganiseerd. Rond kwart voor elf vertrok er bij het schoolgebouw aan het We- ijevlietplein in Vlissingen. Toen de bussen bijna wilden vertrekken bleek echter dat één leerlinge zo veel had ge dronken dat ze buiten bewust zijn was geraakt. Het meisje lag bewusteloos op de grond en werd met een ambulance naar het ziekenhuis in Vlissin gen vervoerd. Over haar huidi ge toestand is niets bekend. Inbraak in bedrijfskantoor MIDDELBURG - In een be drijfskantoor aan de Rotter- damsekaai in Middelburg is vorige week dinsdagochtend ingebroken. Er werd een ruit vernield en uit het kantoor werd een kassalade met daar in enkele honderden euro's gestolen. Het geluid van je iPhone versterken, zonder stroom of batterijen te gebruiken? Het klinkt SciFi, maar het is helemaal 2009. De vormgeving van deze AirCurve is zeer doordacht. Een spiraal in het midden van de AirCurve verzamelt het geluid uit de iPhone speakers en de rest van de transparante houder zorgt voor de versterking van dat geluid. Superslim. De transparante uitvoering laat duidelijk zien dat de AirCurve is opgebouwd als een soort doolhof met allemaal bijzondere buigingen. De AirCurve be schikt ook over een een handige sleuf waar je de iPhone kabel door kan voeren zodat de iPhone op de pc aangesloten en opgeladen kan worden ais deze in de houder staat. Meer op Soundwear.nl Deo-roller onze 0.75 Nooit meer morsen In 3 verschillende maten - Decoratieve tuinfakkels. 40 cm hoog. Met platte voet. In deze trommels blijft uw koffie langer vers. De openingstijden van Middelburg zijn maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 9.00 tot 17.00 uur De openingstijden van Middelharnis zijn maandag van 12.00 tot 17.30 uur. Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.30 uur. Vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur. Zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur.

de Faam | 2009 | | pagina 15